Я знаю про проблему ВІЛ/СНІДу і я не байдужий до неї

1 грудня  В період проведення щорічної всеукраїнської акції «16 днів проти насильства» Сатанівська селищна територіальна громада долучилася до всесвітньої акції «Я знаю про проблему ВІЛ/СНІДу і я не байдужий до неї» червону стрічку, як головний атрибут у знак співчуття, підтримки і надії на майбутнє без СНІДу почепили працівники ЦНСП Сатанівської селищної ради, ЦНАПу, КП «Сатанівське», Сатанівської селищної ради.

Щороку 1 грудня в усьому світі відзначають День боротьби зі СНІДом відповідно до рішення Всесвітньої організації охорони здоров’я з 1988 року. Всесвітній день боротьби зі СНІДом покликаний звернути увагу суспільства на цю проблему.

photo_5361655482781132504_yСимвол боротьби з ВІЛ/СНІДом — червона стрічка, запропонована в 1991 році американським художником Франком Муром, який входив до асоціації «Візуальний СНІД». Вона означає: «Я знаю про проблему ВІЛ/СНІДу і я не байдужий до неї». Кожен, хто надягає червону стрічку 1 грудня, висловлює свою надію на майбутнє без СНІДу.

* СНІД, або Синдром набутого імунодефіциту — важке інфекційне захворювання, спричинене вірусом імунодефіциту людини (ВІЛ), який вражає імунну систему людини, знижуючи при цьому протидію організму захворюванням.

Інформує Центр надання соціальних послуг Сатанівської селищної ради!

Безпечна посмішка

  Період Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства», що триває з 25 листопада по 10 грудня, охоплює Всесвітній день боротьби зі СНІДом, який 1 грудня з 1988 року відзначається з ініціативи Всесвітньої організації охорони здоров’я, після того, як на зустрічі міністрів охорони здоров’я всіх країн прозвучав заклик до соціальної терпимості і розширення обміну інформацією щодо ВІЛ/СНІД.

Ми продовжуємо долучати до наших заходів соціально активний бізнес.

468843008_984843100344808_5387315305035369878_n  1-о грудня червону стрічку на груди прикріпила лікар-стоматолог, Тетяна Сунік. Цікаво, наскільки безпечними є сьогодні  стоматологічні послуги. 

Ми запитали Тетяну Володимирівну, чи надавала б вона стоматологічні послуги людині, яка сама повідомила про свій статус перед початком процедур?

  • Так, надавала б, – впевнено відповідає лікар. – Стоматологічна допомога хворим на СНІД надається в повному обсязі з дотриманням усіх правил безпеки. Лікування таких пацієнтів носить традиційний характер і проводиться у звичайних поліклінічних умовах.  І варто знати, що будь-який пацієнт може бути  носієм вірусу, тому всі маніпуляції в порожнині рота під час роботи з кожним пацієнтом завжди повинні проводитися з використанням «бар’єрних засобів»: рукавичок, маски, окулярів, халата, і також потрібно запам’ятати, що на відміну від більшості патогенних мікроорганізмів ВІЛ не гине в результаті протирання інструментів ватою, змоченою спиртом, тому всі інструменти мають проходити якісну стерилізацію.
  • А чи можуть бути прояви ВІЛ-інфекції у порожнині рота?

– Прояви певної патології в порожнині рота є найбільш ранніми і найважливішими індикаторами ВІЛ-інфекції. Лікарі-стоматологи якраз і повинні вміти розпізнавати пов’язані з ВІЛ стоматологічні захворювання і забезпечувати належне лікування і за потреби направлення пацієнтів до відповідних фахівців. Пов’язані з ВІЛ хвороби порожнини рота присутні у 30–80% ВІЛ-інфікованих осіб. Дуже рідко пацієнти звертаються до лікарів із приводу проявів ВІЛ у порожнині рота. Слизові оболонки і тканини порожнини рота є відкритими для інфекційних уражень. Найчастіші прояви ВІЛ-інфекції у стоматології – це грибкові ураження слизових оболонок порожнини рота.

– Стоматологів відносять до професійної групи ризику. З офіційної статистики знаємо, що ймовірність контакту з ВІЛ під час надання стоматологічної допомоги для лікаря невелика, порядку 0,85%, а як щодо пацієнтів? Чи безпечний Ваш кабінет?

– Так, я можу з гордість сказати, що мій кабінет безпечний. Тому що я вважаю стерилізацію стоматологічних інструментів і кабінету одним з важливих аспектів роботи стоматолога і приділяю цьому велику увагу та дотримуюсь усіх етапів стерилізації. Тому що стерилізація інструментів у стоматології відіграє важливу роль у захисті персоналу та пацієнтів у медичних закладах. Цей ключовий етап забезпечує знищення різних штамів організмів, бактерій, вірусів і навіть грибів, запобігаючи передачі інфекції та забезпечуючи стерильність інструментарію, всіх поверхонь і матеріалів, що контактують з пацієнтом під час лікування. Сучасні методи стерилізації в стоматології, якою піддаються бори та інші інструменти, дозволяють зробити стоматологічні процедури максимально безпечними як для пацієнтів, так і для лікаря – стоматолога.

Дякуємо, за приділений час. Бажаємо здорових посмішок.

За інформацією відділенням соціальної роботи Деражнянського міського центру надання соціальних послу