
За період дії карантинних заходів, станом на 21 квітня, Служба безпеки України викрила вже 207 агітаторів, які поширювали фейки про коронавірус. Також заблоковано понад 2 тисячі інтернет-спільнот із загальною аудиторією 800 тисяч користувачів. Інформацію про 197 виявлених агітаторів спрямували до Національної поліції. Правоохоронці притягуватимуть громадян до відповідальності за розповсюдження в інтернет-мережі неправдивої інформації про пандемію коронавірусу. за статтею 173-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення – поширювання неправдивих чуток, що можуть викликати паніку серед населення або порушення громадського порядку. Санкція статті передбачає штраф від 10 до 15 неоподаткованих мінімумів або виправні роботи один місяць з відрахуванням 20% заробітку. Половину порушників вже притягнуто до адміністративної відповідальності.

Фахівці правоохоронних служб наголошують, що російські спецслужби через власну агентуру можуть використовувати громадян України шляхом маніпулювання та залучення несвідомих Інтернет-користувачів до поширення фейкового контенту та провокативних повідомлень. У деяких випадках це несвідоме “співробітництво” закінчується “вербувальним підходом” та державною зрадою.
Закликаємо наших читачів та активних Інтернет-користувачів бути пильними, приділяти особливу увагу безпеці в Інтернеті, довіряти лише інформації з офіційних джерел. Наводимо котакти та посилання на сайти правоохоронних органів України.
Служба безпеки України. Гаряча лінія: цілодобово за безкоштовним номером 0 800 501 482 або на електронну скриньку callcenter@ssu.gov.ua на засадах довіри і співпраці громадяни України можуть повідомити в СБУ про будь-які факти прибуття та перебування в регіоні підозрілих осіб, наміри здійснення сепаратистської, терористичної, диверсійної чи розвідувально-підривної діяльності, а також корупційні дії чиновників. Офіційний веб-сайт https://ssu.gov.ua/ua/
Міністерство внутрішніх справ України. Офіційний веб-сайт http://mvs.gov.ua/ua/news
Національна поліція. Офіційний веб-сайт https://www.npu.gov.ua/
Якщо ви стали свідками протиправних дій або потребуєте допомоги, звертайтеся до Департаменту кіберполіції за формою зворотнього зв’язку https://ticket.cyberpolice.gov.ua/
на електронну адресу callcenter@cyberpolice.gov.ua
за номером 0-800-50-51-70 або телефонуйте на спецлінію 102.