Розпочалось навчання з підготовки кандидатів у сімейні форми виховання

зображення_viber_2025-02-04_16-29-17-133  Сьогодні у Хмельницькому обласному центрі соціальних служб розпочалося навчання для патронатних вихователів, прийомних батьків і усиновлювачів, опікунів/піклувальників.

  Тетяна Власюк, директорка обласного центру соціальних служб, відкриваючи запланований захід для потенційних батьків, щиро подякувала присутнім за рішучість. Адже прийняти обездолену дитину в сім’ю – важливий крок і висвітлення власного розуміння значної події.

  Слід зазначити, під час тренінгів, учасники вивчатимуть теми, що стосуються питань розвитку прийомних дітей, подолання наслідків втрат. Крім того, кандидатам у батьки говоритимуть про основи виховання дитини, котра прийде в родину із закладу інституційного догляду. А, головне, протягом запланованих занять присутнім передаватимуть спеціальні знання, які допоможуть родині долати труднощі у спілкуванні з дитиною.

«СТОП – БУЛІНГ!»

зображення_viber_2025-01-31_13-11-51-051  31 січня 2025 року провідним фахівцем із соціальної роботи КУ «Центр надання соціальних послуг» Ізяславської міської ради Юлією Потюк проведено бесіду «СТОП – БУЛІНГ!» для старшокласників Михнівського ліцею Ізяславської міської ради. Учасники заходу дізнались, що майже кожен третій учень в Україні зазнавав булінгу в школі, потерпав від принижень і глузувань: 10 % – регулярно, 55 % – частково піддаються знущанню з боку однокласників. Але, на жаль, більша частина дітей, які стають жертвами булінгу, замовчують цю проблему та надалі страждають.

зображення_viber_2025-01-31_13-11-50-850  Для учнів у доступній формі пояснено, що таке булінг, його основні ознаки та прояви, типові ознаки цькування. Діти отримали інформацію і про те, що за вчинення булінгу настає відповідальність. Адже мало хто з підлітків усвідомлює, що протиправні дії людини обов’язково призводять до наслідків.

  Серед здобувачів освіти поширено рекламну продукцію про установи та організації, куди можна звертатись у випадку вчинення насильства і булінгу, про функціонування «гарячих» телефонних ліній.

За матеріалами КУ «Центр надання соціальних послуг»

Ізяславської міської ради

Проведено засідання Координаційної ради з питань сім’ї, гендерної рівності, демографічного розвитку, запобігання насильству у сім’ї та протидії торгівлі людьми при Ізяславській міській раді

зображення_viber_2025-01-29_15-44-45-627  29 січня 2025 року в приміщенні КУ «Центр надання соціальних послуг» Ізяславської міської ради під головуванням заступника міського голови Лесі Божко відбулося перше у 2025 році засідання Координаційної ради з питань сім’ї, гендерної рівності, демографічного розвитку, запобігання та протидії домашньому насильству та протидії торгівлі людьми при виконавчому комітеті Ізяславської міської ради.

зображення_viber_2025-01-29_15-44-45-363  У засіданні взяли участь представники відділу поліцейської діяльності № 2 Шепетівського районного управління поліції ГУ НП в Хмельницькій області, відділу соціального захисту населення Ізяславської міської ради, комунальної установи «Центр надання соціальних послуг»,  Служби у справах дітей Ізяславської міської ради, відділу «Ізяславське бюро правової допомоги» Шепетівського відділу надання безоплатної правничої допомоги, Ізяславського управління Шепетівської філії Хмельницького обласного центру зайнятості, відділу освіти, молоді та спорту.

  До порядку денного були включено наступні питання:

  1. Про затвердження плану роботи Координаційної ради з питань сім’ї, гендерної рівності, демографічного розвитку, запобігання та протидії домашньому насильству, насильству за ознакою статі, протидії торгівлі людьми  при виконавчому комітеті Ізяславської  міської ради на 2025 рік.
  2. Про роботу спеціалізованої служби первинного соціально-психологічного консультування осіб, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі.
  3. Про планування та проведення занять із старостами громади, спрямованих на підвищення їх поінформованості та обізнаності щодо видів насильства та відповідного реагування при їх виявленні.
  4. Різне.

  Особлива увага на засіданні Координаційної ради приділялась питанню недопущення ситуації булінгу в шкільному середовищі, проведенню профілактичної роботи серед дітей та підлітків щодо протидії насильству та булінгу.

За результатами обговорень прийнято відповідні рішення.

За матеріалами КУ «Центр надання соціальних послуг»

Ізяславської міської ради

Проведено засідання Координаційної ради з питань сім’ї, гендерної рівності, демографічного розвитку, запобігання насильству у сім’ї та протидії торгівлі людьми при Ізяславській міській раді

зображення_viber_2024-12-11_08-36-05-481  10 грудня 2024 року в приміщенні КУ «Центр надання соціальних послуг» Ізяславської міської ради під головуванням заступника міського голови Лесі Божко відбулося чергове засідання Координаційної ради з питань сім’ї, гендерної рівності, демографічного розвитку, запобігання та протидії домашньому насильству та протидії торгівлі людьми при виконавчому комітеті Ізяславської міської ради.

зображення_viber_2024-12-11_08-36-05-814  У засіданні взяли участь представники відділу поліцейської діяльності № 2 Шепетівського районного управління поліції ГУ НП в Хмельницькій області, комунальної установи «Центр надання соціальних послуг»,  відділу «Служба у справах дітей»,  Ізяславської міської ради,  відділу «Ізяславське бюро правової допомоги» Шепетівського відділу надання безоплатної правничої допомоги, КНП «Ізяславська міська багатопрофільна лікарня» Ізяславської міської ради, Ізяславського управління Шепетівської філії Хмельницького обласного центру зайнятості, відділу освіти, молоді та спорту, Служби у справах дітей Ізяславської міської ради, Ізяславського районного суду, ГО «Центр реабілітації та відновлення».

  До порядку денного були включено наступні питання:

  1. Підсумки проведення заходів в рамках проведення щорічної Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства» з 25 листопада по 10 грудня 2024 року в Ізяславській територіальній громаді.
  2. Про впровадження корекційної програми для кривдників відділенням   соціальної роботи КУ «ЦНСП» Ізяславської міської ради.
  3. Пропозиції до плану роботи Координаційної ради з питань сім’ї, ґендерної рівності, демографічного розвитку, запобігання та протидії домашньому насильству та протидії торгівлі людьми  при Ізяславській міській раді на 2025 рік.
  4. Інше.

  За результатами обговорень прийнято відповідні рішення.

За матеріалами КУ «Центр надання соціальних послуг»

Ізяславської міської ради

Відбувся перегляд фільму “Великі Очі”, спільно з учнями ОЗО «Сатанівського ліцею»

photo_5368342622306953034_y  В Дитячому просторі ЦНСП Сатанівської селищної ради відбувся перегляд фільму “Великі Очі”, спільно з учнями ОЗО «Сатанівського ліцею» в рамках проведення всеукраїнської акції «16 днів проти насильства».

  «Великі очі» — біографічна драма режисера Тіма Бертона 2014 року про відому американську художницю Маргарет Кін, її феноменальний успіх наприкінці 1950-х років та взаємовідносини з її чоловіком, який видавав себе за справжнього автора її картин. Стрічка демонструє глядачам як у звичайному житті, турботі до власної сім’ї та улюбленої страви може проявлятися насильство, зокрема психологічне та економічне. Перед початком перегляду з дітьми було проведено вікторину на знання фактів про домашнє насильство, його види та реальні приклади.

photo_5368342622306953043_yphoto_5368342622306953042_y

photo_5368342622306953029_y  Після перегляду діти залишились у Дитячому просторі ЦНСП Сатанівської селищної ради, обговорювали враження від перегляду, ділилися думками, читали книги та грали настільні ігри.

Інформує Центр надання соціальних послуг Сатанівської селищної ради!

Робоча зустріч з питань протидії торгівлі людьми

IMG_4585  За даними ООН, на кінець вересня 2024 року тимчасовий захист у європейських країнах мали понад 6 млн українців. Ще майже 600 тисяч українців отримали захист поза Європою.

  Комусь доводиться тікати від війни, хтось прагне професійного розвитку чи покращення фінансового становища, так чи інакше, українці продовжують їхати за кордон.  

IMG_20241204_133907_649  4 грудня 2024 року, в рамках проведення щорічної Всеукраїнської кампанії «16 днів проти насильства», відбулася робоча зустріч працівників відділення соціальної роботи Деражнянського міського центру надання соціальних послуг та адміністратора відділу надання адміністративних послуг виконавчого комітету Деражнянської міської ради, Лариси Гапиної, яка здійснює прийом заяв на оформлення паспорта громадянина України та паспорта громадянина України для виїзду за кордон. Обговорено співпрацю щодо інформування населення з питань протидії торгівлі людьми.

За інформацією відділенням соціальної роботи Деражнянського міського центру надання соціальних послу

Я знаю про проблему ВІЛ/СНІДу і я не байдужий до неї

1 грудня  В період проведення щорічної всеукраїнської акції «16 днів проти насильства» Сатанівська селищна територіальна громада долучилася до всесвітньої акції «Я знаю про проблему ВІЛ/СНІДу і я не байдужий до неї» червону стрічку, як головний атрибут у знак співчуття, підтримки і надії на майбутнє без СНІДу почепили працівники ЦНСП Сатанівської селищної ради, ЦНАПу, КП «Сатанівське», Сатанівської селищної ради.

Щороку 1 грудня в усьому світі відзначають День боротьби зі СНІДом відповідно до рішення Всесвітньої організації охорони здоров’я з 1988 року. Всесвітній день боротьби зі СНІДом покликаний звернути увагу суспільства на цю проблему.

photo_5361655482781132504_yСимвол боротьби з ВІЛ/СНІДом — червона стрічка, запропонована в 1991 році американським художником Франком Муром, який входив до асоціації «Візуальний СНІД». Вона означає: «Я знаю про проблему ВІЛ/СНІДу і я не байдужий до неї». Кожен, хто надягає червону стрічку 1 грудня, висловлює свою надію на майбутнє без СНІДу.

* СНІД, або Синдром набутого імунодефіциту — важке інфекційне захворювання, спричинене вірусом імунодефіциту людини (ВІЛ), який вражає імунну систему людини, знижуючи при цьому протидію організму захворюванням.

Інформує Центр надання соціальних послуг Сатанівської селищної ради!

Безпечна посмішка

  Період Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства», що триває з 25 листопада по 10 грудня, охоплює Всесвітній день боротьби зі СНІДом, який 1 грудня з 1988 року відзначається з ініціативи Всесвітньої організації охорони здоров’я, після того, як на зустрічі міністрів охорони здоров’я всіх країн прозвучав заклик до соціальної терпимості і розширення обміну інформацією щодо ВІЛ/СНІД.

Ми продовжуємо долучати до наших заходів соціально активний бізнес.

468843008_984843100344808_5387315305035369878_n  1-о грудня червону стрічку на груди прикріпила лікар-стоматолог, Тетяна Сунік. Цікаво, наскільки безпечними є сьогодні  стоматологічні послуги. 

Ми запитали Тетяну Володимирівну, чи надавала б вона стоматологічні послуги людині, яка сама повідомила про свій статус перед початком процедур?

  • Так, надавала б, – впевнено відповідає лікар. – Стоматологічна допомога хворим на СНІД надається в повному обсязі з дотриманням усіх правил безпеки. Лікування таких пацієнтів носить традиційний характер і проводиться у звичайних поліклінічних умовах.  І варто знати, що будь-який пацієнт може бути  носієм вірусу, тому всі маніпуляції в порожнині рота під час роботи з кожним пацієнтом завжди повинні проводитися з використанням «бар’єрних засобів»: рукавичок, маски, окулярів, халата, і також потрібно запам’ятати, що на відміну від більшості патогенних мікроорганізмів ВІЛ не гине в результаті протирання інструментів ватою, змоченою спиртом, тому всі інструменти мають проходити якісну стерилізацію.
  • А чи можуть бути прояви ВІЛ-інфекції у порожнині рота?

– Прояви певної патології в порожнині рота є найбільш ранніми і найважливішими індикаторами ВІЛ-інфекції. Лікарі-стоматологи якраз і повинні вміти розпізнавати пов’язані з ВІЛ стоматологічні захворювання і забезпечувати належне лікування і за потреби направлення пацієнтів до відповідних фахівців. Пов’язані з ВІЛ хвороби порожнини рота присутні у 30–80% ВІЛ-інфікованих осіб. Дуже рідко пацієнти звертаються до лікарів із приводу проявів ВІЛ у порожнині рота. Слизові оболонки і тканини порожнини рота є відкритими для інфекційних уражень. Найчастіші прояви ВІЛ-інфекції у стоматології – це грибкові ураження слизових оболонок порожнини рота.

– Стоматологів відносять до професійної групи ризику. З офіційної статистики знаємо, що ймовірність контакту з ВІЛ під час надання стоматологічної допомоги для лікаря невелика, порядку 0,85%, а як щодо пацієнтів? Чи безпечний Ваш кабінет?

– Так, я можу з гордість сказати, що мій кабінет безпечний. Тому що я вважаю стерилізацію стоматологічних інструментів і кабінету одним з важливих аспектів роботи стоматолога і приділяю цьому велику увагу та дотримуюсь усіх етапів стерилізації. Тому що стерилізація інструментів у стоматології відіграє важливу роль у захисті персоналу та пацієнтів у медичних закладах. Цей ключовий етап забезпечує знищення різних штамів організмів, бактерій, вірусів і навіть грибів, запобігаючи передачі інфекції та забезпечуючи стерильність інструментарію, всіх поверхонь і матеріалів, що контактують з пацієнтом під час лікування. Сучасні методи стерилізації в стоматології, якою піддаються бори та інші інструменти, дозволяють зробити стоматологічні процедури максимально безпечними як для пацієнтів, так і для лікаря – стоматолога.

Дякуємо, за приділений час. Бажаємо здорових посмішок.

За інформацією відділенням соціальної роботи Деражнянського міського центру надання соціальних послу

Не мовчіть про проблему і бережіть себе!

photo_5354876813207266339_y  В період проведення акції 16 днів проти насильства мобільній бригаді соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі надійшло повідомлення про вчинення домашнього насильства на території нашої громади.

  Спільно з працівниками поліції було проведено профілактично-роз’яснювальну бесіду з кривдником, який вже неодноразово здійснював правопорушення. Наголошено, що насильство однієї людини щодо іншої – це протиправні дії, яким немає виправдання. Людину, яка вчиняє насильство, не треба жаліти або виправдовувати, адже будь-яку ситуацію можна вирішити без насильства.

WhatsApp Image 2024-11-28 at 14.46.48Запобіігання та протидія домашньому насильству

  Нагадуємо, що з 2017 року домашнє насильство є кримінальним злочином, створений механізм протидії та запобігання, розвивається мережа сервісів, працює урядова гаряча лінія для допомоги постраждалим, мобільні бригади, кризові центри та інші спеціалізовані установи.

  Не мовчіть про проблему і бережіть себе!

За матеріалами Центру надання соціальних послуг Сатанівської селищної ради!

1 грудня – День боротьби з СНІДом та толерантності з ВІЛ-позитивними людьми. Акція «СНІД не обирає»

468621161_982634793898972_2603278786758436316_n  З нагоди відзначення Всесвітнього дня боротьби з СНІДом та толерантності з ВІЛ-позитивними людьми відділенням соціальної роботи Деражнянського міського центру надання соціальних послуг проведено вуличну акцію «СНІД не обирає».

Через воєнний стан,  може здаватися, що нас українців уже нічим не налякати, але це та хвороба, з якою слід бути максимально обачним і не “гратися в героїв”. На жаль, ВІЛ/СНІД проявляє себе далеко не одразу і не обирає за соціальним статусом, віком, професією чи фінансовим забезпеченням.

1111122Кількість ВІЛ-інфікованих у світі обчислюється десятками мільйонів. В Україні, лише за офіційними даними, число ВІЛ-позитивних людей давно перевищило сто тисяч, а за оцінками експертів реальна цифра у 3-4 рази більша. Та ставлення до цих людей у суспільстві далеке від толерантного. Багато хто боїться спілкуватися з хворими на СНІД. А на побутовому рівні нерідко можна почути не лише про страх, але й про почуття огиди і навіть ненависті до них. Згідно з соціологічними опитуваннями, 35 відсотків українців вважають, що хворі на СНІД мають бути ізольованими від суспільства. Цікаво, що найбільше упереджень мають люди, які і уявлення не мають про свій ВІЛ статус, тобто ніколи не проходили тестування на ВІЛ.

Викривлене уявлення про ВІЛ і СНІД, відсутність знань чи хибні судження про шляхи передачі вірусу та клінічні прояви захворювання викликають острах, який призводить до стигматизації та дискримінації. Дискримінація – це стигма, що стала дією. Це навмисне обмеження прав частини населення, окремих груп чи індивідів за певною ознакою. У випадку з ВІЛ-інфекцією це стосується людей з підтвердженим або приписуваним ВІЛ-позитивним статусом.

ВІЛ-позитивні люди – громадяни нашої країни, права яких також захищає держава. Вони мають усі права громадянина на: освіту, роботу, відпочинок і дозвілля, толерантне ставлення, повагу, повноцінне життя!

За інформацією відділенням соціальної роботи Деражнянського міського центру надання соціальних послу