Участь у вебінар

Популярні

 20220721_114915 21 липня 2022 року працівники Хмельницького обласного центру соціальних служб взяли участь у вебінарі що проводиться Національною соціальною сервісною службою України спільно з проектом Ради Європи «Боротьба з насильством стосовно жінок в Україні»

Метою заходу є ознайомлення учасників з наступними темами:

 • Гендер і сексуальне насильство: Розуміння зв’язку між структурною нерівністю та сексуальним насильством. Чому важливий інтерсекційний підхід?

Розуміння стратегічної ролі сексуального насильства:

 • Механізм контролю
 • Засіб «демонтажу» соціальних зв’язків
 • Частина скоординованої стратегії знищення групи
 • Засіб примусу до зізнань
 • Приниження та позбавлення прав
 • Навмисне запліднення
 • Метод терору
 • Нефінансове заохочення (для найму та винагороди).
 • Нормативно-правові акти, що регламентують надання належної соціальної, психологічної медичної та правової, допомоги особам, з урахуванням внутрішньо переміщених осіб, постраждалим від сексуального насильства, вчиненого представниками держави-агресора та особам, які незаконно утримувались або перебували в полоні. Визначення потреб постраждалих осіб та встановлення статусу особи, яка постраждала від торгівлі людьми.
 • Алгоритм міжвідомчої взаємодії суб’єктів що залучені у систему допомоги постраждалим особам на регіональному, районному та/або місцевому рівнях. Забезпечення права постраждалої особи безкоштовно отримати послуги інформування, консультування та інші послуги відповідно до потреб шляхом організації роботи установ/закладів за принципом «єдиного вікна», з дотриманням правил конфіденційності.

 

Профілактика торгівлі людьми

Популярні

20220720_103332  Сьогодні, 20 липня 2022 року фахівцями Хмельницького обласного центру соціальних служб Іриною Конопко та Людмилою Дідух було проведено захід до Всесвітнього дня боротьби з торгівлею людьми. Онлайн семінар проведено для 54 фахівців із соціальної роботи/спеціалістів, які надають послуги в громадах, щодо профілактики торгівлі людьми. Під час навчання розглянули що таке торгівля людьми, які є види та форми експлуатації людини. Одним з найважливішим напрямком у торгівлі людьми є ведення просвітницької роботи серед населення.

  За оцінками представництва Міжнародної організації з міграції (МОМ) в Україні, до російського вторгнення у лютому 2022 р. в Україні налічувалося понад 300 тис. потерпілих від торгівлі людьми починаючи з 1991 року. За певними оцінками, у 2019-2021 рр. від торгівлі людьми потерпіли майже 46 тис. українців – 29 тис. за кордоном і 17 тис. всередині України.

20220720_103313  Відповідно до Закону України “Про протидію торгівлі людьми” торгівля людьми – здійснення незаконної угоди, об’єктом якої є людина, а так само вербування, переміщення, переховування, передача або одержання людини, вчинені з метою експлуатації, у тому числі сексуальної, з використанням обману, шахрайства, шантажу, уразливого стану людини або із застосуванням чи погрозою застосування насильства, з використанням службового становища або матеріальної чи іншої залежності від іншої особи, що відповідно до Кримінального кодексу України визнаються злочином.


За підсумками яких була надана інформація куди зателефонувати людині яка постраждала від торгівлі людьми.

 НАЦІОНАЛЬНА ГАРЯЧА ЛІНІЯ З ПРОТИДІЇ ТОРГІВЛІ ЛЮДЬМИ ТА КОНСУЛЬТУВАННЯ МІГРАНТІВ 

 • 0-800-505-501 – безкоштовно зі стаціонарних телефонів;
 • Гаряча лінія МЗС України для громадян України, які опинилися в надзвичайних ситуаціях за кордоном (044) 238 16 57;
 • Якщо Ви постраждали від торгівлі людьмиза кордоном або в межах України, зателефонуйте за телефоном Департаменту боротьби зі злочинами, що пов’язані з торгівлею людьми;
 • Національної поліції України: 102
 • В екстрених випадках та стосовно розшуку осіб, зниклих за кордоном, можназвертатися на гарячу лінію Укрбюро Інтерполу: 
  (044) 256 12 53 (цілодобово);
 • Гаряча лінія з питань протидії торгівлі людьми, запобігання та протидії домашньому насильству, насильству за ознакою статі та насильству стосовно дітей 15 47

Як не стати жертвою торгівлі людьми під час війни

Популярні

  Ще до початку війни проблема торгівлі людьми була актуальною для України. Наша країна перебувала на 49-му місці зі 167 країн світу в рейтингу поширеності сучасного рабства. Лише за три роки майже 50 тисяч українців постраждали від торгівлі людьми. Найчастіше жертвами цього явища ставали жінки, яких відправляли за кордон для надання сексуальних послуг, і чоловіки, які потрапляли у трудове рабство.

  Особливо питання торгівлі людьми загострилось під час війни, в період вимушеної масової евакуації людей, коли всі кордони вводять спрощені режими пропуску.

  Від початку війни з України, за даними ООН, вже виїхали 1,5 мільйона громадян. Однак не всі з них розуміють мови країни, в яку вимушені виїжджати, а тому під виглядом допомоги та працевлаштування їм можуть надходити дуже сумнівні пропозиції.

  В Хмельницькій області статус особи, що постраждала від торгівлі людьми, встановлено 31 людині, у 2021 році його отримала 1 особа.

  Щоб не потрапити в пастку зловмисників потрібно бути уважним та дотримуватися простих правил безпеки.

Торгівля._війна  Аби убезпечити себе, потрібно

 • тримати при собі паспорт та показувати його лише прикордонникам під час проходження контролю. Паспорт бажано зберігати не просто в сумці, а десь близько до тіла;
 • якщо є можливість, то сфотографуйте свій паспорт і надішліть фото людям, яким ви довіряєте;
 • не сідайте в машину наодинці;
 • за можливості знайдіть інформацію, хто здійснюватиме перевезення, сфотографуйте машину, її номер, за можливості — документи тих осіб, які організовують перевезення;
 • домовтеся з близькими людьми про певне кодове слово, знак або сигнал, що буде означати небезпеку та потребу в допомозі, про час/день коли ви будете з ними виходити на зв’язок;
 • за найменших підозр повідомляйте в служби та/або організації: поліцію, прикордонникам, волонтерам, працівникам гуманітарних місій тощо.

  Правозахисники радять повідомляти близьким людям про свої переміщення, геолокацію та поточний стан справ.

  Найпопулярнішою країною для евакуації українців стала Польща, куди вже виїхали майже мільйон осіб. Пам’ятайте, що за допомогою ви завжди можете звернутись на гарячі лінії щодо запобігання торгівлі людьми у:

 • Польщі – Helpline–+48 22 628 99 99
 • Чехії –+420 222 721 810, +420 222 717 171, 8 000 777 77
 • Болгарії 0800 186 76
 • Румунії (гаряча лінія з протидії торгівлі людьми) 0 800 800 678
 • Словаччині –(гаряча лінія для громадян України) +421 918 366 968
 • Молдові –0 800 77777 (дзвінки з Молдови), +373 22 23 33 09 (дзвінки з-за кордону);
 • Угорщині (національна безкоштовна гаряча лінія) +36 80 20 55 20;
 • Греції (гаряча лінія А21) 1109

  В Україні щодо цього питання ви можете звернутись:

 • Поліція 102
 • Цілодобова урядова гаряча лінія 1547
 • Національна гаряча лінія з протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів 0-800-505-501 (або 527 з мобільних телефонів);
 • Гаряча лінія МЗС України +38 044 238 16 57;
 • Департамент боротьби зі злочинами, що пов’язані з торгівлею людьми Національної поліції України +38 044 374 37 85;
 • гаряча лінія Укрбюро Інтерполу (в екстрених випадках) +38 044 256 12 53.

Інформація про Хмельницький обласний центр соціальних служб

 

 1. Рік заснування та засновник: центр створено рішенням виконавчого комітету Хмельницької обласної ради від 19.10.1994 р № 39.

  Розпорядженням голови обласної державної адміністрації від 13.07.2020 №508/2020-о на виконання постанови Кабінету Міністрів України від 01 червня 2020 року № 479 “Деякі питання діяльності центрів соціальних служб”, обласний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді перейменовано на обласний центр соціальних служб. 

 1. Керівник центру: директор – Власюк Тетяна Михайлівна тел.(0382) 76 55 58
 1. Адреса: Львівське шосе, 10/1, м. Хмельницький, 29016.
 1. Метою діяльності обласного центру є методичне забезпечення проведення у територіальних громадах соціальної роботи, надання соціальних послуг, соціальної допомоги, соціальної підтримки особам/сім’ям, які належать до вразливих груп населення та/або перебувають у складних життєвих обставинах, організація навчальних заходів з питань соціальної роботи, надання соціальних послуг. 
 1. Основні завдання центру:

  Методична допомога громадам у проведенні соціальної роботи, наданні соціальних послуг;

  Організація навчання із соціальної роботи, надання соціальних послуг;

  Організація інформування громад щодо сімейних цінностей, профілактики соціального сирітства, недопущення насильства, жорстокого поводження з дітьми;

  Проведення навчальних заходів для надавачів соціальних послуг, спеціалістів виконавчих органів місцевого самоврядування, які здійснюють управління системою надання соціальних послуг сім’ям та дітям.

  Здійснення моніторингу за дотриманням державних стандартів соціальних послуг під час проведення місцевими центрами, установами/закладами соціальної роботи з сім’ями, дітьми та молоддю.

  Підготовка кандидатів у прийомні батьки, батьки-вихователі, опікуни, піклувальники, усиновлювачі, патронатні вихователі, наставники.

  Проведення навчання для прийомних батьків, батьків-вихователів, патронатних вихователів з метою підвищення їх виховного потенціалу, підтримки сприятливого психологічного стану батьків;

  Проведення семінарів, тренінгів для працівників місцевих центрів, закладів соціального обслуговування та фахівців, залучених до соціальної роботи.

  Здійснення контролю за цільовим використанням державної допомоги при народженні дитини і створенням належних умов для повноцінного утримання та виховання дітей шляхом проведення вибіркового обстеження окремих сімей.

  Попередження раннього соціального сирітства шляхом співпраці з перинатальним центром.

  Організація роботи Школи волонтерів. Проведення  благодійних акцій.

  Інформаційно-просвітницька робота мобільного консультативного пункту соціальної роботи в дитячих оздоровчих таборах.