Благодійники полегшують людям тягар війни

За інформацією Ізяславської міської громади КУ ЦНСП

3Комунальна установа “Центр надання соціальних послуг” Ізяславської міської ради продовжує залучати різн оманітні благодійні організації та фонди для допомоги внутрішньо переміщеним особам, котрі знайшли прихисток на території Ізяславщини, тікаючи з території бойових дій. А це не один десяток сімей та людей різного віку і соціального статусу, яким вже нікуди повертатись. Також вони в основному приїжджають без засобів до існування, особистих речей, одягу, змінного взуття та інших необхідних в побуті речей. Тож вони намагаються розпочинати нове життя в Ізяславській громаді, яку поступово сприймають своїм другим домом.

1Завдяки налагодженій співпраці вже вкотре надходить транш гуманітарної допомоги від волонтерів логістичного центру ВП ХАЕС. Цього разу благодійники вручили 400 продуктових наборів людям, які цього потребують. Допомога надавалась внутрішньо переміщеним особам, які офіційно зареєстровані та проживають в громаді, та першочергово – жінкам з малолітніми дітьми, людям похилого віку та з особливими потребами. Обрано саме такі сім’ї, адже дана2 цільова група являється найбільш вразливішою категорією, яка потребує захисту та допомоги. У кожен набір входили найнеобхідніші поживні та ситні продукти тривалого зберігання, зокрема: крупи, консерви, тощо. Так, це невелика, та все ж додаткова підтримка. Будь-яка гуманітарна допомога для внутрішньо переміщених осіб потрібна. Тож висловлюємо вдячність працівникам логістичного центру ВП ХАЕС за неодноразову підтримку й допомогу для цієї категорії людей у цей скрутний час.

Крім того, у приміщенні комунальної установи “Центр надання соціальних послуг” Ізяславської міської ради функціонує «соціальний гардероб», де із настанням літнього сезону переселенці та особи, котрі опинились у скрутному становищі, у будні (08.00-16.00 год.) мають можливість підібрати собі речі (одяг, взуття), а для малечі є різноманітні іграшки.

 

Щодо надання соціальної послуги…

За інформацією Хмельницького міського центру соціальних служб

У межах пілотування проєкту Державного стандарту соціальної послуги соціального супроводу сімей/осіб, які перебувають в складних життєвих обставинах, що фінансується Урядом Канади та впроваджується компанією Alinea International Ltd, фахівцем із соціальної роботи II кваліфікаційної категорії взято участь у 3-х дневному навчанні на тему: Зміст та організація надання соціальної послуги соціального супроводу сімей /осіб, які перебувають в складних життєвих обставинах: проєкт державного стандарту.
У процесі навчання ознайомилися з новим стандартом соціального супроводу та загальними підходами щодо організації та надання соціального супроводу, алгоритмом надання соціальної послуги , основними заходами та формами роботи з отримувачами соціальної послуги , соціального супроводу.
хм1 хм2

День захисту дітей разом з представниками ХОЦСС і ЮНІСЕФ

Першого червня відзначається День захисту дітей. У свято, присвячене правам дитини та піклуванню про їх дотримання, представники Хмельницького обласного центру соціальних служб спільно з Хмельницькою обласною ММК за підтримки благодійного фонду «Українська фундація громадського здоров’я» разом з ЮНІСЕФ, провели тренінгові заняття з дітьми, котрі постраждали від нещодавніх обстрілів.

ж1 ж2 ж3

Фахівці за допомогою вправ та ігор намагалися  сформувати навички позитивної комунікації та створити умови для психологічного комфорту дітей Чорноострівської територіальної громади, зокрема, села Грузевиця.

 

День захисту дітей у Деражнянській територіальній громаді

Інформацію надав Деражнянський РЦСССДМ (ЦНСП)

5 1

 Фахівці із соціальної роботи відділення соціальної роботи Деражнянського міського центру надання соціальних послуг взяли участь у розважальних заходах З нагоди відзначення Міжнародного дня захисту дітей.

4 3

Міжнародний день захисту дітей

За інформацією Відділу соціальної роботи з населенням ВК Полонської міської ради ОТГ

йУже традиційно 1 червня відзначається Міжнародний день захисту дітей ‒ прекрасне свято радості та надії. Саме в дітях продовження роду людського й здійснення своїх мрій і сподівань на краще. Дорослі прагнуть, щоб діти зросли здоровими та радісними, прославляли свої родини і рідний край.

Напередодні Дня захисту дітей міжнародною організацією Юнісеф надано демісезонний одяг для дітей внутрішньо переміщених осіб.

кРазом з тим, місцевою владою для дітей сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування, що знаходяться в ЦСПРД “ЩАСЛИВЕ ДИТИНСТВО”, надано безкоштовні путівки до цирку.ц

01 червня відділом соціальної роботи з населенням ВК Полонської міської ради ОТГ спільно з  КУ «Центр професійного розвитку педагогічних працівників» проведений захід до Дня захисту дітей.

Радість в дитячих очах є запорукою виконаної гарної справи!

е у

1 червня – Міжнародний день батьків і День захисту дітей

2У перший день календарного літа, 1 червня,  святкуються   Міжнародний день батьків і День захисту дітей. Відомо, що традиційне свято радості та надії, бо саме в дітях продовжується людський рід, в Україні відзначається із 1998 року. А у  1991 році Україна приєдналася до Конвенції ООН про права дитини, згідно з якою кожна держава зобов’язана поважати та заохочувати право дитини на всебічну участь у культурному і творчому житті, забезпечувати їй повноцінне дозвілля й відпочинок та сприяти наданню для цього відповідних можливостей.

На жаль, на сьогоднішній день, у зв’язку з бойовими діями, перед Україною постали великі проблеми у сфері захисту прав дітей. Тому потрібно робити все можливе і прагнути всебічно захищати дітлахів різної вікової категорії. Адже чада як майбутнє нації мають повне право бути щасливими, рости на благо держави.1

Оскільки формування дитини відбувається, передусім, у сім’ї, Хмельницький обласний центр соціальних служб систематично проводить циклові  навчання для потенційних усиновителів, прийомних батьків, опікунів, патронатних вихователів. Заклад організовує інформування в тому числі щодо сімейних цінностей, профілактики соціального сирітства, недопущення сирітства, жорстокого поводження з дітьми.

Крім того, спеціалісти ХОЦСС, роз’яснюючи форми сімейного виховання в Україні, дають тлумачення понять: прийомні діти, діти-вихованці, дитина-сирота, діти, позбавлення батьківського піклування та статус дитини-сироти та дитини, позбавленої батьківського піклування. Діляться знаннями за програмою ПРАЙД – українською версією програми, передусім, для тих, хто виявив бажання створити прийомну сім’ю чи дитячий будинок сімейного типу.

Як зауважують спеціалісти, які пройшли тренінговий курс «Тренінг для тренерів «Підготовка кандидатів у прийомні батьки та батьки-вихователі»» та за його результатами отримали свідоцтво тренера, окремі теми програми було зібрано на основі реальних подій.  Основною метою таких навчань – є формування усвідомленого рішення батьків щодо створення прийомної сім’ї/ дитячого будинку сімейного типу, підготовка до здійснення функцій прийомних батьків/батьків-вихователів шляхом формування необхідних сфер компетентності.

Таким чином, спеціалісти обласного центру соціальних служб закликають громадськість задуматись про важливість виховання дитини у сім’ї, при можливості та бажанні прийняти дитину, дитину–сироту, дитину, позбавленого піклування  до себе в родину.

Для цього потрібно звернутися до служби у справах дітей за місцем проживання.

Розпочалось навчання для кандидатів у прийомні батьки, батьки-вихователі, опікуни, усиновлювачі та патронатні вихователі

МельникУ Хмельницькому обласному центрі соціальних служб сертифіковані тренери – Наталія Мельник, заступник директора центру та Тетяна Яцух, соціальний менеджер відділу  методичного забезпечення соціальної роботи та навчальних заходів розпочали вже третій у цьому році цикл навчань для кандидатів у прийомні батьки, батьки-вихователі, опікуни, усиновлювачі та патронатні вихователі.

Потенційних батьків вчитимуть, як подолати труднощі, що, найймовірніше,  можуть виникнути на певному етапі адаптації дитини в родині. За допомогою різних керованих ігор-вправ присутнім радитимуть, як  допомогти дітям легше пережили біль від втрати рідних, а також  налагодити дружні стосунки у новій родині…

Щодо профілактики негативних явищ в юнацькому середовищі

Інформація Хмельницького міського центру соціальних служб

хм1Фахівцями із соціальної роботи Хмельницького міськогохм2 центру соціальних служб було проведено лекцію на тему «Профілактика негативних явищ в юнацькому середовищі» у Хмельницькій обласній бібліотеці для юнацтва. Метою лекції було формування уявлень про небезпечність вживання алкоголю, наркотиків, табакокуріння та вплив їх на організм підлітків.

Спільна робота – гарний результат. Захід до Міжнародного дня захисту дітей

гонта1Напередодні Міжнародного дня захисту дітей представники Хмельницького обласного центру соціальних служб спільно з Хмельницькою обласною ММК за підтримки благодійного фонду «Українська фундація громадського здоров’я» разом з ЮНІСЕФ відвідали сім’ї з дітьми, які нещодавно постраждали від рук окупантів. Родинам Чорноострівської територіальної громади, котрі опинилися в складних життєвих обставинах, надали необхідні продуктові наборами.

Крім того, аби легше пережити повномасштабне вторгнення ворогів в Україну і, зокрема, на малій батьківщині, мешканці громади отримали психо-соціальну підтримку.

гонта2гонта3 гонта4

Щодо системи підтримки та супроводу ветеранів/ветеранок у громадах із застосуванням кейс-менеджменту

в2Днями відбулося навчання за програмою “Система підтримки та супроводу ветеранів/ветеранок у громадах із застосуванням кейс-менеджменту”. Участь у шестиденному процесі передавання й засвоєння знань взяли діючі працівники соціальної сфери, ЦНАП-ів, органів місцевого самоврядування.В1 

Юлія Воробієвська, психолог Хмельницького обласного центру соціальних служб, відвідала навчальний захід, який тривав з 22.05 до 27.05.2023 року у м.Києві.  За словами спеціаліста, мета навчання – покращити навики роботи саме з ветеранами та ветеранками. Це означає, що після навчального курсу «ветеранський кейс-менеджер», повернувшись в громаду,  може працювати за напрямком.

До речі, спеціалісти і фахівці працювали за навчальною програмою затвердженою Міністерством соціальної політики України. Підготовка ветеранських кейс менеджерів  відбувається за підтримки Проєкт USAID «Економічна підтримка України».