Як справитись зі стресом

547EF98A-6F0E-4D3B-964F-332766482450  Фахівцями із соціальної роботи 15 липня 2022 року було проведено тренінг на тему: «Як справитись зі стресом». Участь у тренінгу прийняли сім’ї, які перебувають у складних життєвих обставинах та потребують сторонньої підтримки. 

  Стрес – це невід’ємна частина нашого життя, але це зовсім не означає, що нам треба його ігнорувати. Надто багато неопрацьованих стресових подій з часом можуть викликати важкі психічні та фізичні проблеми. Але є добра новина – у багатьох випадках рівнем стресу можна керувати та успішно з ним справлятися. Дотримуючись деяких простих порад та використовуючи певні техніки, ви можете зменшити рівень вашого стресу, незалежно чи це стрес на роботі чи вдома.

  1. Глибоко дихайте

  Порада «Глибоко вдихнути» може здаватися надмірно популярною та добре знайомою. Але коли питання стосується стресу – це дійсно працює. Протягом сотень років буддійські монахи вивчали техніки дихання під час медитацій. Спробуйте простеньку 3-5 хвилинну вправу. Зручно сядьте кріслі, ноги опущені на підлогу, руки покладіть на коліна.

  Вдихайте та видихайте повільно та глибоко. Сконцентруйтеся на ваших легенях, як вони наповнюються киснем у грудній клітці. Швидке, поверхневе дихання пов’язане зі стресом. Глибоке дихання насичує вашу кров киснем, допомагає сконцентруватися та очищує розум.

  2.Слухайте музику

  Якщо ви перевантажені стресовою ситуацією, спробуйте зробити перерву та послухати релаксуючу музику. Заспокійлива та приємна музика має позитивний ефект на мозок та тіло. Вона може зменшувати кров’яний тиск, а також рівень кортизолу, гормону, що пов’язаний зі стресом. Можна спробувати класичну музику (Моцарт) чи звуки природи в поєднанні з музикою.

  3. Зателефонуйте другу

  Коли ви почуваєтеся в стресовому стані, подзвоніть другу та обговоріть ситуацію.

  Дружні стосунки завжди є важливими для доброго самопочуття. Вони необхідні й тоді, коли людина перебуває в стані стресу. Обнадійливий голос друга, навіть протягом короткого часу, може допомогти побачити інші шляхи вирішення ситуації.

  4. Проговоріть ситуацію з самим собою

  Часом неможливо подзвонити чи поспілкуватися з ким не будь. У такому випадку можете проговорити ситуацію про себе (самому собі). Не хвилюйтеся, що ви будете здаватися дивними – просто скажіть собі чому саме ви перебуваєте в стресовому стані, що вам необхідно зробити, щоб закінчити поточну справу та що все буде добре.

  5.Будьте фізично активними

  Бути фізично активним – це не означає займатися тяжкою атлетикою чи готуватися до марафону. Прогулянка довкола офісу чи просто потягування під час перерви можуть зменшити рівень стресу та змінити відношення до ситуації. Покращення циркуляції вашої крові збільшує кількість ендорфінів, що покращує настрій майже миттєво.

  6. Добре спіть

  Кожен знає, що стрес може призвести до безсоння. Нажаль, брак сну також викликає стрес. Це замкнуте коло виснажує організм та з часом лише погіршує стан. Намагайтеся дотримуватися 7-8 годинного сну, як рекомендують лікарі. Вимкніть телевізор, зменшіть освітлення в кімнаті, виділіть час, щоб розслабитися перед сном. Це може бути найефективнішим способом боротьби зі стресом.

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*