Як убезпечити себе від потрапляння на гачок торгівців людьми?

78c045f-trudove-rabstvo001   Торгівля людьми — це сучасне рабство, продаж і купівля людей з метою їх експлуатації.
  Кількість людей, що знаходяться зараз у рабстві надзвичайно висока. Жертвами стають як жінки, так і чоловіки, а також неповнолітні діти! На це треба звернути увагу тим, хто шукає роботу в Україні чи закордоном, так як торгівля людьми відбувається і всередині країни.
  Характерними ознаками торгівлі людьми є: обмеження свободи пересування; відсутність вибору та можливості припинити роботу; вилучення паспорту та інших документів; погроза силою або її застосування; боргова кабала, невиплата обіцяної винагороди за роботу повністю або частково; залякування депортацією, закордоном – погрози повідомити правоохоронним органам про нелегальний статус перебування в країні.
  Сьогодні працюють дуже складні схеми поневолення, які фактично неможливо розпізнати відразу. Тому, окрім обережності із договорами та рештою документів, інформацію щодо роботи (в т.ч. закордоном) можна перевірити на сайті Міністерства соціальної політики (реєстр посередників, що надають послуги з працевлаштування), у консульствах та за телефоном гарячої лінії Міжнародної організації з міграції (МОМ)-527. Потрібно обов’язково повідомляти своїм близьким (щонайменше 2-3 людям), куди ви їдете і лишати детальну інформацію, в т.ч. номер автобуса, яким ви їдете. Часто людям дозволяють дзвонити своїм родичам, але їх ставлять в умови, коли вони не можуть сказати про те, що потрапили у трудове рабство. Тому бажано домовитися з близькою людиною про кодову фразу.
ea764c1-45327406-2631123430446636-3546965884901785600-n  Для тих, хто мріє отримати гарну роботу, слід звернути увагу на наступну інформацію: торгівці людьми діють через агенції з працевлаштування, фірми шоу-бізнесу та служби знайомств. Також вони розміщують неправдиві оголошення в газетах та на сайтах, звертаються з пропозиціями просто на вулиці, допомагають матеріально, щоб затягнути людину в боргову кабалу. Часто торгівцями живим товаром виявляються добрі знайомі чи друзі, причому значний відсоток серед них – жінки.
  Для працевлаштування за кордоном необхідно мати дійсний закордонний паспорт, відповідну робочу візу, трудову угоду із закордонним роботодавцем на зрозумілій вам мові, дозвіл на роботу в країні призначення.
  Раніше люди, що постраждали від торгівлі людьми мали низький рівень освіти, тепер більше половини постраждалих від торгівлі людьми мають технічну або вищу освіту.
  Якщо Ваші права на вільне пересування обмежують, негайно звертайтеся за допомогою.
  ЗА КОРДОНОМ. Якщо Ви потрапили у скрутну ситуацію за кордоном, можете звернутися до:
– посольств/консульських установ України за кордоном;
– державних, міжнародних та громадських організацій, що надають допомогу мігрантам, які опинилися у скрутному становищі, і зокрема постраждалим від торгівлі людьми;
– місцевих правоохоронних органів;
– організацій української діаспори;
– інших організації та установ (наприклад, релігійних).
  Якщо Вас позбавили документів, консульська установа має докласти зусиль для встановлення Вашої особи та як найшвидшого повернення до України. Наявність у Вас копії закордонного паспорта значно пришвидшить цей процес. Наприклад, метою поїздки було навчання, але людина почала працювати. Не всі знають, що навіть тим людям, кому представництво організації міграції допомагає у поверненні в Україну в таких ситуаціях, навряд чи ставлять штампи про депортацію.
  В УКРАЇНІ. В Україні надається державна підтримка особам, які постраждали від торгівлі людьми, зокрема соціальна, медична, правова, освітня та матеріальна. Із заявою про необхідність такої допомоги слід звертатись до найближчої місцевої державної адміністрації за місцем проживання. Контакти в регіонах України можна знайти на веб-сторінці Міністерства соціальної політики України http://www.msp.gov.ua.
  Крім того, особи, постраждалі від торгівлі людьми, можуть отримати допомогу через мережу громадських організацій, які працюють по всій Україні. Зателефонувавши на Національну гарячу лінію з протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів, можна отримати контактну інформацію обласних громадських організацій.
  Корисні телефони:
– Департамент боротьби з торгівлею людьми Національної поліції України: (063) 195 00 58; (098) 481 03 45; (050) 023 46 78.
– Національна гаряча лінія з протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів: 0-800-505-501 (безкоштовно зі стаціонарних телефонів в Україні); 527 (безкоштовно з номерів Київстар, МТС, Vodafone та Llifecell)
– Гаряча лінія МЗС України для громадян України, які опинилися в надзвичайних ситуаціях за кордоном: (044) 238 16 57.
– Якщо Ви постраждали від торгівлі людьми за кордоном або в межах України, зателефонуйте за телефоном Департаменту боротьби зі злочинами, що пов’язані з торгівлею людьми  МВС України: (044) 374 37 79 (пн – сб. з 09:00  до 18:00).
– В екстрених випадках та стосовно розшуку осіб, зниклих за кордоном, можна звертатися на гарячу лінію Укрбюро Інтерполу: (044) 254 98 36 (цілодобово).

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*