5 правил сексуальної безпеки, які має знати кожна дитина
Саме таку тему було обрано для «Години з психологом» минулого вівторка. Вона стала актуальною для відвідувачів ЦСССДМ останнім часом і основні рекомендації психолога було поширено серед батьків і дорослих нашого міста. Ось лише частина цих рекомендацій. Хто хоче дізнатись більше – звертайтесь до психологів Центру соціальних служб для сім ї, дітей та молоді за адресою: м. Хмельницький, вул. Кам янецька, 38.
«Є речі, про які не лише говорити, але і думати страшно. Так, це сексуальне насилля, пов’язане з дітьми. Але сховати голову в пісок – це найгірше, що ми можемо зробити. Дорослі повинні розповідати і пояснювати дітям, як виглядає таке насилля і як поводити себе в складних ситуаціях. І починати таку розмову потрібно якомога раніше.
Правила сформульовані спеціально для дітей, вони не лякають дитину, навпаки, написані в дружній формі, простою і зрозумілою дітям мовою. Ця інформація – чудова профілактика сексуального насильства, адже вона дає можливість і дітям, і батькам дізнатися і обговорити питання своїх і чужих кордонів.
Мами і тата! Ми знаємо, що вести такі розмови з дітьми не дуже легко. Але загалом ніяковіємо ми, а не діти. Тим більше маленькі діти, для яких ще немає ніяких заборонених тем. Ось вам ще одна причина для того, аби починати такі бесіди як можна раніше.
Наше завдання як батьків – навчити своїх дітей розуміти, що відбувається чи вже відбулось неправильно. Потрібно, щоб у дітей був нюх на «погані» ситуації. Треба навчити їх довіряти своїй інтуїції, якщо вони відчувають, що з цією людиною чи ситуацією, в якій вони знаходяться, щось не так. І, нарешті, ми мусимо так побудувати свої стосунки з дітьми, щоб з будь-якими проблемами і підозрами вони прийшли саме до нас.
Ми не можемо відвернути все погане, що може трапитись з нашими дітьми, але ми можемо пояснити їм, де і як шукати захисту у випадку чого. Ми можемо навчити їх усвідомлювати, що їх тіло належить лише їм. Ми можемо прищепити їм відчуття впевненості і навчити їх не боятися говорити про те, що хтось порушує їх кордони.
Це небагато, так, але це життєво важливо для наших дітей. І вони, безперечно, заслуговують на те, щоб ми це зробили для них.
Психолог міського Центру соціальних служб
для сім’ї, дітей та молоді – А.Віговська