Сьогодні 16.07.2021року в рамках роботи мобільного консультаційного пункту соціальними працівниками Хмельницького обласного центру соціальних служб спільно з фахівцями з соціальної роботи Хмельницького міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді здійснено виїзд у позаміський дитячий заклад оздоровлення та відпочинку «Чайка» (с. Головчинці , Хмельницького району).
З метою інформаційно-просвітницької роботи спеціалістами центру проведено відеолекторії з питань профілактики насильства, кібербулінгу, тренінгові заняття: «Стоп онлайн насильству», індивідуальні та групові консультації.
В атмосфері довіри та взаємоповаги діти віком від 14-17 років обговорювали відеоролик та мультфільми, вивчали алгоритм дій при загрозі сексуального насильства, кібербулінгу та булінгу.
Соціальні працівники обласного центру соціальних служб для учасників провели тренінгові заняття щодо розвитку комунікативних навичок та подолання конфліктних ситуацій, інтерактивні бесіди з питань запобігання сексуальному насильству, за підсумками якої було проведено анонімне соціологічне опитування щодо обізнаності дітей з питань насильства.
Підлітки надзвичайно активно цікавились питаннями дотримання особистісних меж, покарання дорослих за вчинення ними протиправних дій, а також актуалізували найбільш важливу та цінну для них потребу – довірливе спілкування з рідними та близькими, вчителями на «незручні теми».
Заняття проходили цікаво та змістовно. Учасники отримали практичні знання та навички, пам’ятки щодо безпечної поведінки в соціальних мережах, гарні враження та позитивні емоції.
Також фахівцями із соціальної роботи для молодшої вікової групи було проведено тренінг з елементами гри з використанням низки методів на згуртованість дитячого колективу.
Загалом роботою було охоплено більше 47 дітей віком від 8 до 17 років. Крім цього, діти отримали інформаційні брошури та буклети щодо здорового способу життя, запобіганню шкідливим звичкам та насильству в родинах.
Просвітницька робота центрів соціальних служб в оздоровчих таборах здійснюється через діяльність спеціалізованих формувань «Мобільний консультативний пункт соціальної роботи». Соціальні послуги надаються фахівцями Центру на основі принципів дружнього підходу до молоді.