Протягом березня-червня з ініціативи МБФ «Альянс громадського здоров’я» у п’яти містах України, а саме: Києві, Кіровограді, Кривому Розі, Одесі та Хмельницькому організовано модульно-тренінгове навчання спеціалістів державного сектору та громадських організацій соціальної сфери та медицини.
у м. Хмельницькому курси підвищення кваліфікації за програмою «Особливості надання медичних та соціальних послуг для вразливих категорій населення з використанням гендерно-чутливого підходу» відбулися з 4 по 9 квітня 2016 р.
Навчання проводилось спільно МБФ «Альянс громадського здоров’я», Міністерством соціальної політики України, Інститут соціальної роботи та управління Національного педагогічного університету ім. М.П. Драгоманова та ДУ «Український центр контролю за соцхворобами МОЗ України».
Серед провідних тем відзначено: «Соціальна робота/соціальні послуги в сучасних умовах. Законодавча база, що регулює соціальну роботу», «Громадське здоров’я в Україні. Моделі соціально-медичної підтримки вразливих категорій населення», «Концептуальні підходи та стратегічне планування соціальних послуг. Механізми моніторингу, оцінки потреб у послугах, а також контролю якості надання соціальних послуг», «Теорія гендеру. Поняття гендерних ролей та визначення гендерного підходу», «Гендерно-чутливі послуги: стереотипи», «Етика соціального працівника» та ін.
Учасниками тренінгу були представники
– мережі центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Хмельницького регіону;
– Асоціації сприяння вирішенню проблем наркоманії та СНІДу «Вікторія» м. Хмельницький;
– Вінницького обласного спеціалізованого територіально-медичного обєднання «Фтизіатрія»;
– міського СНІД центру м. Тернівка Дніпропетровської обл. та ін.
Навчання організовано на високому професійному рівні, насичено, динамічно продуктивно. Висвітлювались актуальні питання соціального характеру сьогодення в умовах децентралізації та євроінтеграції в Україні.