Патронатна сім’я – це тимчасова сім’я для дитини, яка опинилась у складних життєвих обставинах. Завдання сім’ї патронатного вихователя – мінімізувати травматизацію дитини, коли її забирають від батьків. Саме завдяки даній формі влаштування діти, які опинилися в складних життєвих обставинах, не потраплятимуть в інтернатні заклади, а перебуватимуть в спеціально підготовленій сім’ї, де про них турбуватимуться та забезпечать догляд і реабілітацію.
Чекаємо на тих, кому не байдужа доля інших і хто готовий на певний час (від 3 до 6 місяців) прийняти у свою родину діток, які потребують допомоги.
Нагадуємо:
Патронатним вихователем може бути громадянин України, який має досвід виховання дитини, відповідні житлові умови для надання послуг з догляду, виховання та реабілітації дитини у своєму помешканні.
Патронатним вихователем не може бути особа, зазначена в статті 212 Сімейного кодексу України.
Обов’язковою умовою є наявність у патронатного вихователя добровільного помічника з числа членів його родини.
Патронат – це офіційне працевлаштування для вихователів та шанс знайти своє покликання.
Держава надає кандидатам в патронатні вихователі можливість пройти відповідну підготовку та отримати професійну підтримку в процесі реалізації своєї діяльності, гарантує грошове забезпечення та соціальну допомогу на утримання кожної влаштованої дитини. Також, за патронатного вихователя сплачується єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.
Основним місцем роботи патронатного вихователя стає патронатна сім`я, відповідно йому нараховуватиметься страховий стаж.
Патронатний вихователь не може поєднувати догляд за дитиною з іншими видами діяльності, які перешкоджатимуть якісному виконанню умов договору про патронат над дитиною.
Бажаючі створити патронатну сім’ю або більше дізнатися про патронат – звертайтесь за детальною інформацією до Кам’янець-Подільського міського Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, вул. Шевченка, 26, т. 9-14-29.