Хто такі патронатні вихователі

20210104_093210У новому 2021 році Хмельницьким обласним центром соціальних служб та Хмельницьким обласним центром зайнятості продовжується робота над запровадженням нової форми тимчасового сімейного виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклуваннясім’я патронатного вихователя.

Сьогодні, 4 січня в ході он-лайн конференції за  участі людей, які перебувають на обліку центру зайнятості як безробітні та психологом Хмельницького обласного центру соціальних служб Людмилою Терпяк  було   презентовано  інформацію про послугу патронату над дитиною.

Що таке сімейний патронат?

Сімейний патронат- це інноваційна професійна комплексна послуга, що передбачає тимчасовий догляд і виховання дитини, яка опинилася у складних життєвих обставинах та потребує захисту, в сім’ї патронатного вихователя та одночасне надання фахівцями соціальної сфери інтенсивних підтримуючих послуг біологічній сім’ї дитини для відновлення її здорового функціонування.

Метою патронату є забезпечення права кожної дитини, яка опинилася у складних життєвих обставинах, виховуватися у сприятливому та безпечному сімейному середовищі шляхом відновлення здатності батьків(осіб, які їх замінюють) опікуватися дитиною та виховувати її, а в разі неможливості-вчиненння заходів щодо захисту дитини та прийнятті рішень щодо влаштування до постійної форми сімейного виховання, яка найбільше відповідає потребам дитини.20210104_093202

Що забезпечує cімейний патронат?

Сімейний патронат допомагає дітям, чиї батьки деякий час не можуть опікуватися ними в силу різних життєвих обставин, адже бувають випадки, коли через хворобу чи смерть батьків за дітьми нікому доглянути, або через недбалість чи жорстоке поводження дитині загрожує небезпека.

Хто такі патронатні вихователі?

Патронатний вихователь-це спеціально підготовлений працівник, який на договірній основі з уповноваженим закладом здійснює догляд, виховання дітей, тимчасово влаштованих у його сім’ю, та несе відповідальність за їх життя та стан здоров’я під час перебування.

Сім’я патронатного вихователя – це подружжя, в якому один із членів на професійній основі виконує обов’язки патронатного вихователя.

Патронатні вихователі проходять спеціальну підготовку – навчальний курс, що дозволяє опанувати всі нюанси роботи з дітьми, які перебувають у складних життєвих обставинах.

Вихователів професійно підтримують фахівці соціальної роботи та психологи, для роботи з дитиною залучаються необхідні спеціалісти.

Обов’язки патронатного вихователя.

Патронатний вихователь зобов’язаний:

-забезпечити дитину житлом, одягом, харчуванням тощо;

-створити дитині умови для навчання, фізичного та духовного розвитку;

-співпрацювати з батьками, іншими законними представниками дитини задля подолання складних життєвих обставин у межах та у спосіб, визначені органом опіки та піклування;

-забезпечити надання чи доступ до послуг, визначених договором про патронат над дитиною;

-сприяти контактам дитини з батьками, іншими законними представниками, родичами, крім випадків, коли батьки позбавлені батьківських прав або в судовому порядку обмежені у праві спілкування з дитиною.

-підготовка дитини до повернення в біологічну сім’ю чи влаштування в іншу форму сімейного виховання.

Які сім’ї можуть виконувати функції патронатних вихователів?

  • громадяни України віком від 35 до 60 років (для жінки) і від 35 до 65 років (для чоловіка), які перебувають у зареєстрованому шлюбі та проживають на спільній житловій площі;
  • мають позитивний досвід сімейного виховання дітей;
  • мають житло (власне, орендоване чи на правах користування);
  • не мають судимості;
  • стан здоров’я яких дозволяє забезпечувати догляд та виховання дітей;
  • одна (один) з яких виконання обов’язків патронатного вихователя не поєднує з іншою трудовою діяльністю;
  • зібрали та надали відповідний пакет документів, необхідний для кандидатів у патронатні вихователі;
  • пройшли навчання та отримали довідку та рекомендацію за результатами навчання за тренінговою Програмою підготовки сімей-кандидатів у патронатні вихователі.

Термін перебування дитини у патронатній сім’ї.

Залежить від потреб дитини та обставин, що спричинили влаштування дитини, але орієнтовно становить від 1до 6місяців.

У цей час соціальні працівники допомагають батькам подолати труднощі, через які дитину було вилучено. Якщо ж відновити здатність батьків виховувати свою дитину неможливо, їй знаходять іншу форму сімейного виховання.

Оплата послуг із здійснення патронату над дитиною.

За надання послуги патронатний вихователь щомісяця отримує:

  • соціальну допомогу. На утримання влаштованих дітей виплачується патронатному вихователю у розмірі двох прожиткових мінімумів на дитину відповідного віку за кожен місяць її перебування.
  • заробітну плату. Розмір грошового забезпечення становить п’ять прожиткових мінімумів на місяць.
  • сплату єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за патронатного вихователя.

Хмельницький обласний центр соціальних служб запрошує до співпраці усіх небайдужих до долі дітей, усіх, хто готовий приділити увагу чужому горю та допомогти слабшому.

Робота з пошуку кандидатів у патронатні вихователі триває.

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*