1 грудня – Всесвітній день боротьби зі СНІД та порозуміння з ВІЛ-позитивними людьми.

aids_0  Відзначення цієї дати започатковано у 1988 році після того, як на зустрічі міністрів охорони здоров’я всіх країн прозвучав заклик до соціальної терпимості і розширення обміну інформацією щодо ВІЛ/СНІД.

  Кам’янець-Подільський міський Центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді інформує.

  За даними Українського центру контролю за соціально небезпечними хворобами МОЗ України (http://phc.org.ua/pages/diseases/hiv_aids/statistics) за період 1987 – вересень 2017 рр, в Україні офіційно зареєстровано 310 680 випадків ВІЛ-інфекції серед громадян України, у тому числі 99 694 випадки захворювання на СНІД та 43 958 випадків смерті від захворювань, зумовлених СНІДом.

  Станом на 01.10.2017 р., під медичним наглядом у ЗОЗ служби СНІДу перебувало 139 394 ВІЛ-інфіковані особи (поширеність ВІЛ-інфекції – 329,6 на 100 тис. населення) та 42 666 хворих на СНІД (поширеність СНІДу – 100,9). Найвищі показники поширеності ВІЛ-інфекції зареєстровано у Одеській (876,4 на 100 тис. населення), Дніпропетровській (841,6), Миколаївській (767,4), Херсонській (416,2), Київській (396,8), Чернігівській (390,2) областях та у м. Києві (435,6).

  Нажаль, на сьогоднішній день неможливо протидіяти пандемії ВІЛ/СНІД без подолання стигм та дискримінації.

  Стигматизація – думки, стійкі негативні переконання стосовно ВІЛ.

  Дискримінація – вчинки та поведінка, що демонструють негативні думки стосовно ВІЛ, це пряме порушення прав людини.

  Стигматизація та дискримінація – це окремі перепони для подолання, або хоча би гальмування процесу розповсюдження ВІЛ. Страх стати жертвою, вигнанцями та відчути вплив дискримінації заважає людям з невизначеним ВІЛ-статусом звернутися за тестуванням, а ВІЛ-позитивним – за необхідною допомогою.

  Існування стійких негативних переконань стосовно ВІЛ заважає людям усвідомити власний ризик зараження.

  Тільки правдива інформація, безпечна поведінка та стійкі переконання у тому, що у побуті та при спілкуванні ВІЛ-інфекція безпечна – зможуть змінити відношення до хвороби і зупинити вірус.

  Більше інформації можна дізнатись на офіційних сайтах з протидії ВІЛ/СНІД, у тому числі на сайті фонду «Анти-СНІД» http://www.antiaids.org/

Кам’янець-Подільський міський

Центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*