У 1988 році Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) після того, як на зустрічі Міністрів охорони здоров’я всіх країн пролунав заклик до соціальної терпимості і розширення обміну інформацією по ВІЛ / СНІДу, оголосила день – 1 грудня Всесвітнім днем боротьби зі СНІДом.
У 2003 році Всеукраїнська Мережа людей, які живуть з ВІЛ, виступила з ініціативою змінити назву Дня – 1 грудня з «Дня боротьби зі СНІД» на «День порозуміння з ВІЛ-позитивними людьми» з метою підвищення рівня толерантного ставлення суспільства до людей, які живуть з ВІЛ/СНІД.
Одним із пріоритетних напрямків роботи Хмельницького міського Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді є інформаційно – просвітницька робота щодо пропаганди здорового способу життя серед молоді.
01 грудня 2016 року зі студентами третього курсу Хмельницького кооперативного торгівельно-економічного коледжу було проведено акцію, приурочену Всесвітньому Дню порозуміння з ВІЛ-позитивними людьми, метою якої було формування у студентів толерантного відношення до людей, які ВІЛ-інфіковані та хворі на СНІД.
Символом боротьби зі СНІДом та підтримки ВІЛ – позитивних людей являється червона стрічка, яка була на грудях кожного з присутніх та стала символом розуміння та співчуття, підтримки і надії на майбутнє без СНІДу.
Психологом Центру соціальних служб для сімї, дітей та молоді Шевчук Світланою Володимирівною під час проведення акції було повідомлено останні статистичні дані щодо розповсюдження ВІЛ/СНІДу в Україні та нашій області, продемонстровано сучасні відеоматеріали про життя людей, які живуть з ВІЛ. Ці сповіді допомогли молодим людям зрозуміти, що ВІЛ-позитивні такі ж самі люди, як і вони, які так само, як і всі потребують поваги та підтримки. Найбільше торкнуло душі присутніх відеоролик « У мене ВІЛ – обійміть мене».