Відповідно до положення постанови Кабінету Міністрів України від 30 жовтня 2014 року №623 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України щодо функціональних обов’язків державного соціального інспектора» спеціалісти Нетішинського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді здійснюють перевірки цільового використання державної допомоги при народженні дитини. З початку 2016 року було здійснено такі перевірки в 45 сім’ях.
Архів за місяць: Лютий 2016
Усвідомлене та відповідальне батьківство
Батькам призначена роль захисника своїх дітей. Перш за все – це належне виховання, створення нормальних побутових і матеріальних умов, а також збереження і розвиток фізичного та психічного здоров’я дитини. За порушення батьківських обов’язків наступає відповідальність, передбачена законодавством.
23 лютого 2016 року у Коськівській ЗОШ І-ІІІ ст.. начальником відділу соціальної роботи районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Сергієм Мельником проведено тренінг для батьків «Усвідомлене та відповідальне батьківство».
Основними завданнями навчання було: інформувати батьків про важливість створення умов для повноцінного виховання та розвитку дітей, навчити їх визначати життєві цілі і цінності, планувати власне життя та шукати ресурси для досягнення успіху, а також попереджувати конфліктну поведінку, формувати знання про способи поведінки серед молоді та сприяти розвиткові ефективних навичок батьківського спілкування з власними дітьми .
Тема заходу є дуже актуальною для слухачів, якими на цей раз стали батьки і їх діти, учні Коськівської ЗОШ І-ІІІ ступенів. Адже вчилися вони самопрезентації перед групою, шукали вихід зі створених конфліктних ситуацій, глибше пізнавали власні можливості. Всі запропоновані вправи виконували активно та емоційно обговорювали.
З турботою про матір та немовля.
Кожна дитина прагне жити в сім’ї, де немає насильства й повсякчас панує захищеність та повага, котрі повинні забезпечити батьки. Саме батьки зобов’язані піклуватись про фізичний, духовний, моральний розвиток та здоров’я дитини, підготувати до самостійного життя. На жаль, такої підтримки в свій час не отримала Світлана. Дитинство було важким, батько загинув у кар’єрі з видобутку піску, мати була зайнята влаштуванням особистого життя, тому не підготувала дівчину до самостійного життя, тим паче не мала вона й прикладу для наслідування. Тому, коли в листопаді 2015 року, в свої 19 років, Світлана сама стала матір’ю, це виявилося для неї важким випробуванням, адже на той момент у неї навіть не було документів, які б засвідчували особу, відтак вона не могла й оформити ні свідоцтва про народження дитини, ні виплати на сина. Підтримки й від біологічного батька своєї дитини не змогла отримати, тому що він в цей час перебуває у зоні АТО. Допомогу та підтримку вона отримала від спеціалістів Віньковецького районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, які в ході соціального супроводу допомогли оформити паспорт, ідентифікаційний код, свідоцтво про народження дитини, клопотали про отримання довідок для оформлення виплат, а також підтримували психологічно. Для формування навичок усвідомленого батьківства та отримання професії 23 лютого 2016 року Світлани з сином було влаштовано в Хмельницький обласний соціальний центр матері і дитини, що знаходиться у смт. Чорний Острів.
Засідання президії районної ради
Галерея

This gallery contains 3 photos.
9 лютого у приміщенні Дунаєвецької районної державної адміністрації відбулось засідання президії районної ради, на якому заслухано звіт про роботу Дунаєвецького районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді за 2015 рік. На засідання запрошені керівники установ, представники міської об’єднаної територіальної громади, депутати. Відкрив засідання голова районної державної адміністрації Олександр Бернашевський. Він представив та надав слово директору Хмельницького обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Тетяні Власюк, яка надала змістовну інформацію про діяльність центрів соціальних служб по всій Україні та їх доцільність, також довела, що усі центри в області мають буди збережені, оскільки вони потрібні для суспільства, і Читати далі…
Соціально-профілактична робота в сільській місцевості
25 лютого спеціалісти Дунаєвецького районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді здійснили виїзд в с.Рудка та с.Стара Гута з метою проведення соціально-профілактичних заходів з учнівською молоддю та з сім’ями, які перебувають у складних життєвих обставинах. Заходами було охоплено 16 сімей. Так, у 11 сім’ях здійснено перевірку цільового використання державної допомоги при народженні дитини, проведено 3 соціальних інспектування сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах, 1 опікунської сім’ї та 1 сім’ї учасника АТО.
В рамках роботи Мобільного консультаційного пункту соціальної роботи в сільській місцевості в Рудській та Старогутянській ЗОШ проведено заходи, якими охоплено 60 чол. з числа учнівської молоді. На заході висвітлювались теми з пропаганди здорового способу життя, профілактики негативних явищ у дитячому та молодіжному середовищі, а саме: тютюнопаління, алкоголізм, наркоманія. Також висвітлювались проблеми ВІЛ/СНІДу, туберкульозу, насилля та злочинності серед підлітків. Учням демонструвались відеоматеріали з даної проблематики. Розповсюджено 110 буклетів та 6 плакатів.
Начальник відділу соціальної роботи О.Вольська
Тренінг «Торгівля людьми – грубе порушення прав громадянина»
24 лютого у Вовчогоранській сільській бібліотеці провідним спеціалістом Чорноострівського селищного ЦСССДМ Римар Л.А. було проведено тренінг «Торгівля людьми – грубе порушення прав громадянина» зучнями 8-10 класів Чорноострівського НВК.
Мета заходу:сприяти підвищенню рівня поінформованості учнів та усвідомлення гостроти проблеми торгівлі людьми, розвивати необхідні вміння та навички з питань захисту власної гідності у складній ситуації, розвивати в учнів усвідомлення проблеми торгівлі.
Під час тренінгу проведено виховну бесіду, здійснено перегляд відеофільму «Правда про торгівлю людьми» та книжкової виставки «Право.Гарантії.Захист», обговорено та підведено підсумки, проведено анкетування для визначення рівня знань учнів щодо отриманої інформації.
Підтримка переселенців
23 лютого 2016 року у приміщенні Кам’янець-Подільського міського Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді відбулися заходи для вимушених переселенців зі Сходу України та АР Крим. Дорослі члени сімей обговорювали подальшу діяльність громадської організації «Об’єднання переселенців України в м. Кам’янець-Подільський», а також новоствореного благодійного фонду переселенців Донбасу «Життя майбутнього», що утворили переселенці міста Кам’янця-Подільського. Для дітей спеціалісти та волонтери Центру провели майстер-клас, під час якого разом виготовили привітання для матусь до свята Жінок та Миру. Також із задоволенням діти переглянули мультфільми вітчизняного виробництва та активно прийняли участь у розвагах.
Доброта та милосердя у житті людини
Милосердя та доброта ще з давніх часів були традицією нашого народу. Цілком природним і закономірним вважалося допомогти знедоленому, нещасному, поділитися шматком хліба, дати притулок бездомному, захистити старість, немічність, порятувати хворого, захистити скривдженого. На сьогодні як ніколи актуальним та надзвичайно важливим є прояви доброти та милосердя по відношенню до ближнього, до тварин, рослин, природи. Тому від народження і на протязі всього життя ми повинні постійно вдосконалювати себе, формувати у собі якості дружелюбності, вдячності, розуміння, поваги, чесності, справедливості.
24 лютого 2016 року начальником відділу соціальної роботи Ізяславського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Юлією Гаврилюк проведено бесіду з елементами тренінгу «Твори добро» для учнів 6-х класів Ізяславської ЗОШ І-ІІІ ст. № 1. З дітками розглянуто розуміння слова «добрий», «добро» тощо, наголошено на тому, що бути добрим – це значить допомагати один одному в біді, дарувати радість знайомим і незнайомим людям, захищати молодших і піклуватися про старших.
В ході проведення виховної години спільно згадували приказки про добро та доброту, казки, у яких добро перемагає зло, робили висновки із притч про наслідки добрих і поганих вчинків людини. Завдяки активній взаємодії з дітками та творчим завданням були визначені золоті правила доброти і милосердя, головні доброчинності кожної людини. Приємно було слухати приклади із життя дітей про їхні добрі вчинки по відношенню до батьків, вчителів, стареньких, немічних. Якщо у серці вже є вогник добра та людяності, то потрібно протягом життя робити все для того, щоб він розгорявся все більше та інтенсивніше.
Наприкінці заняття зробили висновок, що Доброта і Милосердя – це крила, на яких тримається людство. Потрібно поспішати робити добро, щоб тепло сердець зігрівало і рідних, і друзів, і незнайомих людей.
Профілактика вживання наркотичних засобів серед студентської молоді
Вживання наркотиків серед студентської молоді – це досить актуальна проблема сучасного суспільства. На сьогодні наркоманію відносять до соціальних проблем. У виникненні девіантної поведінки звинувачують і безробіття, і політичну нестабільність, і моральну розбещеність.
Однією із складових соціальної роботи з профілактики наркоманії є своєчасне виявлення підлітків “груп ризику” і надання їм психолого-педагогічної допомоги. Важливий елемент профілактики – індивідуальна та групова форми роз’яснення шкідливості вживання наркотичних засобів. Організовуючи дану роботу, необхідно брати до уваги: реальний стан розповсюдження тієї чи іншої наркотичної речовини серед різних соціальних груп, їх уявлення про наркотики, ставлення до цієї проблеми; інформування щодо дійсних властивостей наркотиків, їх впливу на психіку і організм людини; пропаганду здорового способу життя, культури здорового відпочинку; формування вміння протидіяти наркогенному впливу оточуючих; створення умов для подолання особистістю соціальних проблем, своєчасного отримання консультативної, педагогічної, психотерапевтичної допомоги.
Із цією метою фахівцем із соціальної роботи Хмельницького міського Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді в Хмельницькому національному університеті була проведена лекція на тему: «Профілактика вживання наркотичних засобів серед студентської молоді». Зусилля фахівців були зосереджені на формування особистісної стійкості до наркотичної спокуси вихованні в студентів “внутрішніх” перешкод для вживання наркотиків. Студенти були активними, та з зацікавленням поставилися до обговорення даної проблеми. В доступній формі аудиторії було надано інформацію про послуги Центру та можливість звернення, у разі виникнення даної проблеми до практичних психологів, фахівців із соціальної роботи, юристів Центру за адресою: м.Хмельницький, вул.Кам’янецька, 38 або анонімно зателефонувавши на «Телефон Довіри» зі стаціонарного 15-50 або з мобільного (067) 133-15-50.
Альона Федорчук, фахівець із соціальної роботи
Лекторій «Сім’я. Сімейні цінності»
23 лютого 2016 року директор Красилівського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді взяв участь у проведенні лекторію «Сім’я. Сімейні цінності» для учнівської молоді, під час якого нею було загострено увагу на сімейних цінностях, традиціях та їхньому значенні в житті людини. З питань укладання шлюбу надала інформацію провідний спеціаліст юстиції, з питань планування сім’ї – дитячий підлітковий гінеколог, з питань державної підтримки сім’ї – завідуюча сектору управління соціального захисту населення райдержадміністрації.