Соціальне інспектування

Відповідно до положення постанови Кабінету Міністрів України  від 30 жовтня 2014 року №623 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України щодо функціональних обов’язків державного соціального інспектора» спеціалісти Нетішинського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді здійснюють перевірки цільового використання державної допомоги при народженні дитини. З початку 2016 року було здійснено такі перевірки в 45 сім’ях.

w-vK-_rd-tY

Усвідомлене та відповідальне батьківство

dd

Батькам призначена роль захисника своїх дітей. Перш за все – це належне виховання, створення нормальних побутових і матеріальних умов, а також збереження і розвиток фізичного та психічного здоров’я дитини. За порушення батьківських обов’язків наступає відповідальність, передбачена законодавством.

23 лютого 2016 року у Коськівській ЗОШ І-ІІІ ст.. начальником відділу соціальної роботи районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Сергієм Мельником проведено тренінг для батьків «Усвідомлене та відповідальне батьківство».

Основними завданнями навчання було: інформувати батьків про важливість створення умов для повноцінного виховання та розвитку дітей, навчити їх визначати життєві цілі і цінності, планувати власне життя та шукати ресурси для досягнення успіху, а також попереджувати конфліктну поведінку, формувати знання про способи поведінки серед молоді та сприяти розвиткові ефективних навичок батьківського спілкування з власними дітьми .

Тема заходу є дуже актуальною для слухачів, якими на цей раз стали батьки і їх діти, учні Коськівської ЗОШ І-ІІІ ступенів. Адже вчилися вони самопрезентації перед групою, шукали вихід зі створених конфліктних ситуацій, глибше пізнавали власні можливості. Всі запропоновані вправи виконували активно та емоційно обговорювали.

З турботою про матір та немовля.

Кожна дитина прагне жити в сім’ї, де немає насильства й повсякчас панує захищеність та повага, котрі повинні забезпечити батьки. Саме батьки зобов’язані піклуватись про фізичний, духовний, моральний розвиток та здоров’я дитини, підготувати до самостійного життя. На жаль, такої підтримки в свій час не отримала Світлана. Дитинство було важким, батько загинув у кар’єрі з видобутку піску, мати була зайнята влаштуванням особистого життя, тому не підготувала дівчину до самостійного життя, тим паче не мала вона й прикладу для наслідування. Тому, коли в листопаді 2015 року, в свої 19 років, Світлана сама стала матір’ю, це виявилося для неї важким випробуванням, адже на той момент у неї навіть не було документів, які б засвідчували особу, відтак вона не могла й оформити ні свідоцтва про народження дитини, ні виплати на сина. Підтримки й від біологічного батька своєї дитини не змогла отримати, тому що він в цей час перебуває у зоні АТО. Допомогу та підтримку вона отримала від спеціалістів Віньковецького районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, які в ході соціального супроводу допомогли оформити паспорт, ідентифікаційний код, свідоцтво про народження дитини, клопотали про отримання довідок для оформлення виплат, а також підтримували психологічно. Для формування навичок усвідомленого батьківства та отримання професії 23 лютого  2016 року Світлани з сином було влаштовано в Хмельницький обласний соціальний центр матері і дитини, що знаходиться у смт. Чорний Острів.