Заходи щодо протипожежної безпеки в сім’ях району

Зважаючи на збільшення випадків загибелі дітей під час пожеж в Україні, з метою запобігання пожежам та підвищення рівня знань населення правил пожежної  безпеки, особливо в тих сім’ях, які мають неповнолітніх дітей і перебувають в складних життєвих обставинах спеціалістами та фахівцями із соціальної роботи районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді спільно з працівниками Шепетівського районного сектору  Державної служби надзвичайних ситуацій протягом зимового та весняного періоду проводиться інформаційно – просвітницька робота серед населення району по запобіганню випадкам безпечного поводження з вогнем.

     Практично всі пожежі (за винятком тих рідкісних випадків, коли відбувається природне самозаймання) виникають в результаті халатності людини, саме дорослі створюють пожежонебезпечні ситуації залишаючи дітей без нагляду, тому необхідно не ігнорувати правила пожежної безпеки, – вони написані самим життям. Пожежу легше попередити, ніж загасити. Найцінніше – здоров’я дитини. Часто, втягуючись в кругообіг повсякденності, ми забуваємо про те, скільки несподіваних небезпек підстерігає людину на життєвому шляху. Дитяча безпечність і незнання часто призводять до трагедії.  Більшість людей гинуть при пожежах не від опіків, а від отруєння продуктами горіння і димом. Дотримання елементарних правил дозволить уникнути трагедій, зберегти людські життя і природу.

       З метою розширення знання про пожежну безпеку, надання поняття про те, що повинна знати кожна людина, потрапляючи в екстремальну ситуацію, правила поведінки під час виникнення  пожежі, про що повинна знати кожна людина, коли виникла пожежа, що треба знати і вміти, щоб вберегти своє життя, як правильно поводитись з вогнем вдома, на природі протягом І кварталу 2016 року працівниками районного центру соціальних служб для сім»ї, дітей та молодівідвідано та попереджено про необхідність дотримання правил протипожежної безпеки 48 сімей (молоді сім’ї, сім’ї з неповнолітніми дітьми,  сім’ї в кризових ситуаціях). Роздані пам’ятки дотримання правил протипожежної безпеки. 

«Плюси та мінуси Всесвітньої павутини»

Найбільші зміни у людському способі життя відбулися у ХХ столітті і тривають дотепер. Бурхливий розвиток медіа, технічний і науковий прогрес принесли у наше життя багато новинок. Серед них і світова павутина – Інтернет. Зараз важко знайти людину, яка би не чула про Інтернет, а число його користувачів щодня зростає.

До наших днів Інтернет перетворився у глобальну мережу, де можна знайти все. Та все ж, як і будь-яка річ створена людиною, ця мережа має свої плюси та мінуси. Найголовнішим плюсом Інтернету є те, що кожен користувач може віднайти для себе певну корисну інформацію. Наприклад, мережеві освітні ресурси для підлітків допомагають прискорити й оптимізувати процес навчання, підвищують якість навчання завдяки максимальній структурованості та цікавій формі викладання навчального матеріалу. Діти засвоюють нові цифрові технології та вчаться вільно орієнтуватися в інформаційному просторі.

Окрім того, Інтернет є невід’ємним засобом спілкування. Зараз у павутині є безліч сайтів, на котрих близькі люди можуть спілкуватись між собою у реальному часі на великій відстані. Проте, Інтернет є й джерелом жорстокості та аморальності.

Небезпека в Інтернеті

  • Багато дітей та підлітків занадто довіряють Інтернету та поширюють у соціальних мережах інформацію особистого характеру, наприклад, номер телефону, адресу, особисті фото тощо.
  • Діти в мережі знайомляться з невідомими людьми і близько 60% дітей потім зустрічаються з ними у реальному житті, не знаючи, що це за люди і чи можна їм довіряти.
  • Дитина може зіштовхнутись із шахрайством, онлайн-насиллям або порнографією

Ці та інші аспекти глобальної мережі були розглянуті на заході «Плюси та мінуси Всесвітньої павутини», що організували фахівці із соціальної роботи Хмельницького міського Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. До заходу було залучено учнів Спеціалізованої загальноосвітньої середньої школи №12.  Учні із цікавістю слухали лекцію, приймали активну участь в обговоренні теми та отримали навички безпечного користування Інтернет мережею. Також, серед слухачів, було проведено анонімне анкетування, за результатами якого з’ясувалося, що більшість дітей користується мережею 5-7 днів на тиждень, зазвичай для комунікації з іншими людьми, найпопулярнішою соціальною мережею серед підлітків є Вконтакті.

В доступній формі аудиторії було надано інформацію про послуги Центру та можливість звернення у разі виникнення проблеми Інтернет–залежності до практичних психологів, фахівців із соціальної роботи Центру за адресою: м. Хмельницький, вул. Кам’янецька, 38 або анонімно на «Телефон Довіри» зі стаціонарного 15-50 та мобільного (067) 133-15-50.

DSCN0050