Мобільний консультаційний пункт Красилівського РЦСССДМ

06.10.2016 року під час роботи спеціалізованого формування Мобільний консультаційний пункт соціальної роботи в сільській місцевості здійснено 2 виїзди на територію Кульчинківської та Лагодинецької сільських рад. Проведено перевірку цільового використання державної грошової допомоги при народженні дитини 7 сімей, здійснено візити до 7 сімей, що опинились у складних життєвих обставинах, 1 багатодітної сім’ї. За результатами, виявлено 1 сім’ю, що опинилась у складних життєвих обставинах, стосовно 1 сім’ї прийнято рішення про поновлення виплати державної грошової допомоги при народженні дитини, яку було припинено у зв’язку із нецільовим використанням коштів.

dscn1395 20161006_111059

Правова освіта споживача міста Кам’янця-Подільського

5 жовтня 2016 року Центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді було проведено дискусію з читачами Кам’янець-Подільської центральної бібліотеки ім. Костя Солухи на тему: «Права споживачів та їх захист».

У сучасних економічних умовах, коли на прилавках торгівельних підприємств представлено великий вибір різноманітної продукції багатьох виробників, громадяни повинні володіти достовірною інформацію про свої споживчі права та їх захист. Тому під час заходу виникало багато запитань від кам’янчан, на які відповідав провідний спеціаліст-юрисконсульт Центру СССДМ В’ячеслав Галайбіда, який проводив захід.

Під час дискусії жваво обговорювалися питання, що стосуються порядку повернення неякісного товару, особливостей інформування споживача, судового захисту прав споживача тощо.

Додатково інформуємо: за отриманням безкоштовної правової допомоги звертайтеся до Кам’янець-Подільського міського Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді за адресою: вул. Шевченка, 26 (ІІІ поверх). Тел.: 91429, 067 2793088.

%d0%b1i%d0%b1%d0%bbi%d0%be%d1%82%d0%b5%d0%ba%d0%b0

Формування правосвідомості серед студентів профтехосвіти м. Кам’янця-Подільського

5 жовтня 2016 року Кам’янець-Подільським міським Центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді (директор – Юлія Побережна) було проведено інтерактивне заняття для студентів спеціалізованого територіального відокремленого відділення художніх професій, сфери послуг та харчових технологій Державного навчального закладу «Подільський центр професійно-технічної освіти» (завідувач відділенням – Сергій Махніцький) на тему: «Правове виховання молоді».

Захід проводив провідний спеціаліст-юрисконсульт КПМСССДМ – В’ячеслав Галайбіда.

Метою заняття була популяризація правових знань, виховання у студентів поваги до закону, формування у них необхідності жити по правовим нормам.

Також під час заходу молоді було надано інформацію про Центр та послуги, які він надає, про установи, заклади та організації, в які, у разі потреби, можна звернутися за правовою допомогою.

Додатково інформуємо: за отриманням безкоштовної правової допомоги звертайтеся до Кам’янець-Подільського міського Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді за адресою: вул. Шевченка, 26 (ІІІ поверх). Тел.: 91429, 067 2793088.

%d1%81%d0%bb%d1%83%d1%85%d0%b0%d1%87i %d0%b2%d0%b8%d1%81%d1%82%d1%83%d0%bf_%d1%8e%d1%80%d0%b8%d1%81%d1%82%d0%b0

«Обман: причини, наслідки та способи запобігання»

Ваша дитина Вас обманює! Ви це розумієте, не зважаєте, вважаєте, що це так, мине, або ж Вас це звеселяє. І дарма! Саме зараз у Вас є можливість визначити причини та наслідки неправдивості дітей, і головне, в подальшому запобігти обману.

Пізнаючи навколишній світ, діти намагаються зрозуміти його закони та навчитись виживати в сучасному суспільстві. Можливо таким чином наші діти захищають себе від конфліктів та ситуацій які для них є досить тривожними. Однак батькам, варто звернути на це увагу ще у ранньому віці задля того, щоб попередити перетворення фантазування дітей у нереальний світ подій.

            Отже, дитяча брехня – це найчастіше сигнал про процеси, які відбуваються з дитиною, і які ви досі не помітили.

Чому ж діти вдаются до обману?

 Можливо це лише один із способів привернути на себе увагу, зазвичай вічно зайнятих дорослих. А от коли дитина сказала неправду, і була викрита батьками – таким чином стала об’єктом уваги на цілий вечір.

Бувають і такі випадки, коли дошкільнята навмисне вигадують щось хороше, бажаючи похвали, доброго слова, обіймів, схвалення від близьких.

Якщо дитина дошкільного віку прибріхує одноліткам, вона хоче створити собі образ успішності. Така неправда свідчить про невпевненість у собі, бажання самоствердитися у колі ровесників. Діти віком 8-9 років починають розуміти, що казати неправду погану не тому, що неправда не подобається дорослим, а тому, що на брехуна не можна покластися, йому не довіряють, з ним не хочуть дружити. І проте є причини, які змушують іти на обман. Вони так само хочуть визнання однолітків і бояться покарання батьків. У ці роки все життя дитини крутиться навколо успішності у навчанні. Це настільки важливо, що діти готові йти на обман з оцінками, аби тільки не виявитися в очах навколишніх неуспішним, невдахою. Окрім того й з’являється нова причина дитячої брехні – наслідування батьків, дорослих. Якщо мама каже по телефону, що тата немає вдома, хоча насправді він тут, то дитина засвоює таку модель поведінки.

Підліток уже здатен усвідомлювати, що трапиться, якщо його неправду викриють. Які ж причини змушують його ризикувати репутацією? Можливо він захищає свій внутрішній світ від нетактовного втручання дорослих. У дітей підліткового віку брехня нерідко є формою бунту проти педагогів чи батьків, світу дорослих загалом.

Настав час спілкуватися на рівних, поважати в дитині людину. Насамперед, поважати в підліткові його внутрішній світ. Так, це ще дитина, але вже доросла настільки, щоб мати свої таємниці, тому не треба без дозволу чіпати її речі, без стуку заходити в її кімнату.

Отже,  причину дитячих обманів варто б  шукати в сім’ї, у ставленні батьків та інших членів родини, до дитини та один до одного, у вимогах, очікуваннях від дитини. Тому дорослим варто пам’ятати, інколи діти просто беруть приклад із своєї сім’ї!

Психологи радять, як саме запобігти обману:

1.Уже після трьох років дітям необхідно, щоб дорослі помічали їхні досягнення.

  1. Частіше хваліть свою дитину, запевняйте у своїй любові.
  2. Домовтеся в родині про однакові вимоги. Дитина має чітко знати, що можна, а чого ні.
  3. Можна висловлювати своє незадоволення окремими діями дитини, але не дитиною загалом.
  4. Дотримуйтесь обіцянок, будьте вірними своєму слову. Навіть якщо через якісь обставини Ви не зуміли дотриматися своєї обіцянки, будьте чесними, поясніть дитині причину, через яку порушили її.
  5. Будьте відвертими. У формуванні правильних і чесних відносин важливим є бажання дитини бути з Вами відвертим. Це бажання можна і потрібно стимулювати.
  6. Оцінюйте наслідки обману. Коли дитина вперше говорить неправду, необхідно пояснити їй наслідки цього вчинку. Зробіть це без сторонніх.
  7. Умійте прощати. Якщо Ви ввели вдома «статусні» взаємини, незважаючи на вік, Ви ризикуєте виховати замкнену і боязку людину.
  8. Заохочуйте чесність. Не залишайте непоміченим момент, коли Ваша дитина призналась вам у чомусь. Такі миті в житті дитини дуже важливі для неї.

10.Подавайте власний приклад. Пам’ятайте: Ваша дитина – це Ваше відображення!

  1. Сприймайте дитину безумовно. Любіть її не за те, що вона гарна, розумна, здібна, добре навчається, допомагає. Любіть її просто за те, що вона є. Не пропускайте шансів дати їй це від­чути. Повто­рюйте частіше заповітні слова: «Я тебе дуже, дуже люблю»!!!

“Ярмарок професій”

Вибір професії — це вибір трудового життєвого шляху будь – якої людини, вибір сфери прикладання своїх сил, знань, умінь та навичок. А разом з ним  і відповідної роботи та спільноти людей, нею об’єднаних. Обрати професію – означає обрати шлях освоєння певної системи знань в тій чи іншій галузі і практичних навичок, шлях реалізації своїх здібностей, природних нахилів, інших особистих якостей та їх подальшого формування у процесі навчання, чи трудової діяльності.

Деражнянський  районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, долучився  05 жовтня 2016 року  до проведений масового профорієнтаційного заходу «Ярмарок професій», який проводив Деражнянський центр зайнятості для учнів випускних класів  шкіл району у приміщенні міського будинку культури

 Для презентації своїх навчальних закладів на ярмарок професій прибули представники  Деражнянського ПАЛ також представники навчальних закладів міст Хмельницького,  Шепетівки та інші.

            Кожну групу відвідувачів зустрічали спеціалісти центру зайнятості, практичні психологи та соціальні педагоги, які знайомили учнів з ситуацією на регіональному ринку праці, послугами служби зайнятості для молоді, надавали інформацію щодо вибору професій, знайомили з експозицією ярмарку.

Представники навчальних закладів намагалися донести до випускників необхідність вибору саме тієї головної справи, що задовольнить їхні особисті потреби та потреби суспільства. Випускники були задоволені такою зустріччю, дізнались багато корисного, переконалися, що, обираючи професію, необхідно обов’язково врахувати свої нахили, здібності, особисті та громадські інтереси, зрозуміли, що значення професії у житті людини залежить не стільки від характеру роботи, скільки від того, як до неї ставиться сама людина а саме, що їй підказує її душа, наскільки професія відповідає її запитам і можливостям.

%d1%84%d0%be%d1%82%d0%be0362

У м. Кам’янці-Подільському розвивають волонтерський рух

5 жовтня 2016 року відбулося перше ознайомче заняття для потенційних волонтерів Кам’янець-Подільського міського Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді (далі – Центр).

Захід відбувся на виконання довгострокової програми співпраці «Практична підготовка майбутніх фахівців соціальної сфери для подальшого здійснення професійної та волонтерської діяльності» між Центром та кафедрою соціальної педагогіки і соціальної роботи факультету корекційної та соціальної педагогіки і психології Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка (далі – кафедра).

Багато років поспіль Центр плідно співпрацює з кафедрою, яка готує фахівців для роботи саме у соціальних службах, щодо здійснення соціальної підтримки сімей, дітей та молоді. Кафедра направляє студентів для проходження практики до Центру, у свою чергу, Центр залучає студентів до волонтерської діяльності.  Спільно проводяться благодійні акції підтримки сімей з дітьми, які потребують адресної допомоги, загальноміські заходи різного спрямування.

Під час ознайомчого заняття першокурсники ознайомилися з діяльністю Центру, функціями та послугами, які він надає. Можливо, не усіх новачків зацікавить волонтерська діяльність, проте приєднання до волонтерської роботи при Центрі надасть можливість сьогоднішньому студенту – майбутньому працівнику соціальної сфери – вдало поєднати якісну теоретичну підготовку та набути практичних навичок для здійснення майбутньої професійної діяльності. Водночас переконання у правильності вибору професії надасть поштовх молоді для розвитку та вдосконалення волонтерської діяльності у сфері надання соціальних послуг сім’ям, дітям та молоді.

dscf1025