Грантова програма підтримки ініціатив переселенців

 плакат З метою соціальної підтримки переселенців, які проживають в місті Кам’янці-Подільському, Кам’янець-Подільський міський Центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді співпрацює недержавними організаціями, що готові надавати різного виду допомогу.

  Так, днями Кам’янець-Подільський міський Центр СССДМ знову відвідали представники ГО «Крим SOS». Розмова йшла про залучення переселенців, які живуть в Кам’янці-Подільському, до участі у грантовій програмі підтримки ініціатив переселенців, яку продовжують Крим SOS та Агентство ООН у справах біженців.

  Грантова програма покликана допомогти волонтерським ініціативам переселенців в самостійному вирішенні їх проблем, захисту їх прав і свобод.

  Усі зацікавлені зможуть знайти детальну інформацію на сайті  www.krymsos.com. Контактна інформація: community@krymsos.com або за телефонами: 095 0315397, 063 0731619, 096 6848847.

Сімейні форми виховання дітей – сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування

  Найбільшою цінністю кожної країни, кожної нації є діти – її майбутнє. Одним із найблагородніших вчинків людини є захист і виховання дітей, які з тих чи інших причин залишилися без батьківського піклування.

  Існує декілька традиційних форм прийняття дитини на виховання у сім’ю, серед яких – усиновлення, опіка та піклування, прийомна сім’я, дитячий будинок сімейного типу.

Безымянный

  Усиновлення прийняття усиновлювачем у свою сім’ю дитини на правах дочки чи сина що здійснене на підставі рішення суду. Усиновлення дитини проводиться  її інтересах для забезпечення стабільних і гармонійних умов її життя.

  Встановлення опіки та піклування це влаштування дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, у сім’ї громадян України, які перебувають переважно в сімейних, родинних відносинах із цими дітьми з метою забезпечення їх виховання, освіти, розвитку, захисту їх прав та інтересів. Опікуни (піклувальники) є законними представниками інтересів дитини без спеціальних на те повноважень. До їх обов’язків належить виховання дитини, піклування про її здоров’я, фізичний, психічний, духовний розвиток, забезпечення одержання дитиною повної загальної середньої освіти, здійснення повного медичного обстеження підопічного двічі на рік.

  Прийомна сім’я – це сім’я або особа, що не перебуває в шлюбі, яка добровільно взяла на виховання та спільне проживання від 1 до 4 дітей – сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

  Дитячий будинок сімейного типу окрема сім’я, що створюється за бажанням подружжя або окремої особи, яка не перебуває у шлюбі, в яку влаштовуються на виховання та спільне проживання не менш як 5 дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування. Загальна кількість дітей у дитячому будинку сімейного типу не повинна перевищувати 10 осіб, враховуючи рідних дітей. 

                                        О. Перець – соціальний педагог міського Центру  соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді

Робота Ізяславського мобільного консультативного пункту

  В рамках роботи мобільного консультаційного пункту Ізяславського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, спільно з Ізяславським районним центром зайнятості 23 червня здійснено виїзд у дитячий оздоровчий табір “Світанок” (c.Білогородка, Ізяславського району). Виїзд здійснено з метою профілактики шкідливих звичок у підлітковому віці та пропаганди здорового способу життя у дитячому та молодіжному середовищі.

  Учасники із задоволенням взяли участь в заходах, ігротеці ; „Здоров’я — запорука успіху ”. Заняття пройшло весело. Діти та підлітки отримали багато позитивних емоцій та незабутніх вражень. Тренінгова вправа ”Добре там жити, де вміють дружити” сприяло покращенню взаємовідносин між дітьми, набуттю навичок взаємоповаги, підтримки та допомоги одне одному.

Изображение 027 Изображение 069

Роботою МКП в оздоровчому таборі “Світанок” охоплено 57 дітей віком від 9 до 14 років, роздано два види буклетів кількістю 114 шт. Изображение 002

Робота служби соціальної підтримки сімей

  Протягом 19-23 червня 2017 року службою соціальної підтримки сімей Деражнянського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді здійснено виїзди у Гришковецьку та Радовецьку сільські ради. Метою їх була планова перевірка  ситуації у сім’ях, які перебувають на обліку центру у зв’язку із складними життєвими обставинами.

  На території Гришковецької сільської ради проживає 5 таких сімей, в яких виховується 10 дітей; Радовецької — 10 сімей, в них 24 дитини.  Основними проблемами у більшості сім’ях є проблеми, пов’язані із зловживанням алкоголю. І вже важко з’ясувати, що є причиною, а що наслідком. Бо тут тісно пов’язані між собою чимало факторів: це і загальна соціальна напруга, і відсутність місця роботи, віддаленість від районного та обласного центру, і низький матеріальний стан, відсутність позитивного сімейного досвіду, і низький рівень освіти, і чимало інших. Але незмінним залишається факт – ці сім’ї потребують постійної допомоги у мінімізації складних життєвих обставин та контролю щодо виконання батьківських обов’язків.

  Тому центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді спільно із службою дітей, ювенальною превенцією та сільськими головами членам відвіданих сімей надано рекомендації щодо задоволення потреб дітей та роз’яснено наслідки безвідповідального батьківства. Також проведено консультації з питань попередження конфліктів між членами сімей, в т. ч. попередження домашнього насильства; профілактики тютюнопаління та алкоголізму; туберкульозу, ВІЛ/СНІДу та інших соціально небезпечних хвороб; працевлаштування, пошуку шляхів додаткового заробітку та раціонального використання сімейного бюджету. Сім’ям, які того потребували надано гуманітарну допомогу.

Exif_JPEG_420

П’ять мов батьківської любові

банер_ПС Таку тему запропонувала фахівець Кам’янець-Подільського міського Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, Наталія Гомілко, групі взаємопідтримки для прийомних батьків, які відбулась 21 червня.

 У місті Кам’янці-Подільському робота групи проходить щомісяця, адже саме така форма роботи провідними фахівцями на сьогодні вважається найуспішнішою. Під час зустрічей батьки допомагають собі та один одному підвищити власний виховний потенціал, запобігти професійному вигоранню та знайти шляхи для вирішення багатьох проблем.

За детальною інформацію щодо створення прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу звертатися до Кам’янець-Подільського міського Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді: вул. Шевченка, буд. 26 (ІІІ поверх), тел. 91429.

Стажування в рамках проекту «ПрофіГендер»

   22-23 червня працівники Хмельницького обласного, Деражнянського районного та Хмельницького міського центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді взяли участь у  навчальному візиті в рамках проекту «Розбудова потенціалу з метою реалізації якісних гендерно-чутливих інтервенцій зі Зменшення Шкоди в Україні», що фінансується організацією «Французька міжнародна експертиза ініціатива 5% (Expertise France 5% Initiative)» .

   Стажування проходило у  місті Хмельницький на базі Хмельницької асоціації громадського здоров’я «Вікторія». Програма була насиченою та змістовною. Учасники ознайомилися з особливостями гендерно-чутливих послуг в розрізі сексуального та репродуктивного здоров’я для споживачів ін’єкційних наркотиків, супервізійною підтримкою персоналу гендерного проекту та роботою пілотного проекту «ПрофіГендер».

image-0-02-04-0478d7e495696cbbbe65f76a41a401b62cc65d6958360a9ac8661925e737949f-V 19260264_767833070063813_933272789669129249_n

           20170622_15541020170622_155346

Після підведення підсумків  були вручені сертифікати.

Превентивна робота у підліткових клубах міста Кам’янця-Подільського

Золоті колеса  Щоліта, у рамках співпраці Кам’янець-Подільського міського Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді та Об’єднання підліткових клубів за місцем проживання департаменту гуманітарної політики Кам’янець-Подільської міської ради, проходять зустрічі юрисконсульта Центру, В’ячеслава Галайбіди, із відвідувачами підліткових клубів.

  Так, 19 та 20 червня відбулися такі зустрічами у клубах «Шукач» та «Золоті колеса». Оскільки розпочалися літні канікули, темою розмови стало «Дотримання прав та виконання обов’язків підлітками під час літніх канікул». Юрисконсульт зупинився на дотриманні безпеки дітьми, попередження необережного поводження у різних життєвих ситуаціях, а також на профілактиці тютюнопаління, вживання алкогольних напоїв та скоєння інших правопорушень неповнолітніми. Наприкінці присутні отримали відповіді з юридичної точки зору на запитання дітей та їх батьків.

Шукач2 Шукач

Робота служби соціальної підтримки сімей

  Протягом 12-16 червня 2017 року службою соціальної підтримки сімей Деражнянського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді здійснено виїзди у Божиковецьку, Загінецьку  Новосілецьку та Явтухівську сільські ради.

   Виїзд у с. Загінці здійснено на клопотання сільського голови В. Катеринчука, якого не на жарт стурбували непрошені гості — представники однієї з спеціалізованих шкіл нашою області для дітей з вадами розумового розвитку. Адже ні для кого не секрет, що працівники таких дитячих установ усілякими методами намагаються збільшити чисельність учнів, часто, за рахунок цілком здорових дітей. Молоді батьки, мало проінформовані про систему навчання в в таких  школах. Вони нерідко купуються на обіцянки-цяцянки про п’ятиразове харчування, забезпечення одягом та збереження при цьому всіх соціальних виплат. Проте, їм чомусь забувають повідомити про примітку у документі про освіту “за спеціальною програмою” та вплив цієї примітки на здобуття подальшої освіти. Тому з метою попередження влаштування здорових дітей у спеціалізовані інтернатні заклади, працівниками центру проведено роз’яснювальну роботу з батьками, які отримали пропозиції агітаторів.

  З метою попередження неналежного виконання батьківських обов’язків, спільного з Д. Кондратюком, інспектором ювенальної привенції, працівниками центру відвідано сім’ї, які перебувають у складних життєвих обставинах сіл Божиківці та Іванківці. Батькам надано рекомендації щодо задоволення потреб дітей та роз’яснено наслідки безвідповідального батьківства.

  Виїзд до сіл Літки та Явтухи – оперативне реагування на повідомлення управління соціального захисту населення про вчинення насильства в сім’ї  та з метою попередження таких випадків відносно дітей. З’ясовано причини фактів насильства. Їх жертвам  надано психологічну допомогу та проінформовано про мережу державних та недержавних закладів, до яких можна звернутися у таких ситуаціях. Також надано консультації щодо попередження конфліктних ситуацій в родинах та їх вирішення. Особам, які вчинили насильство роз’яснено норми чинного законодавства щодо попередження насильства в сім’ї.

Exif_JPEG_420  Exif_JPEG_420

Робота мобільного консультативного пункту

  В рамках роботи мобільного консультаційного пункту обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, 20 червня здійснено виїзд у позаміський заклад оздоровлення та відпочинку ТОВ «Дністровська чайка» (с. Врублівці Кам’янець-Подільського району).  

  Спеціалістами та психологами Хмельницького обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, Кам’янець-Подільського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, Кам’янець-Подільського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. Проведено з відпочиваючими дітьми тематичні ігротеки „За здоровий спосіб життя”, малюнок на асфальті „Моя дитяча мрія”, інтерактивні лекції „Підготовка молоді до сімейного життя”, „Профілактика негативних явищ у дитячому та молодіжному середовищі”.

  Учасниками заходів стали діти Луганської та Донецької областей, вихованці шкіл – інтернатів, а також діти з особливими потребами.  Всього охоплено роботою 120 осіб віком від 8-16 років. Роздано буклети в кількості 200 шт.

image-0-02-05-92fb807f75356032ea38b43d3c13bc13a5e3c1acd0465338fd720ef2cec3bcc9-V

Діти з радістю взяли участь у заходах, було багато позитивних емоцій та незабутніх вражень.

image-0-02-05-30c209d529df7519f93864ceae699e2f94832d85d298209e4be998dadeed59b2-V image-0-02-05-bd1a0b6aed839f5249b2d30a5bfbf4fd3e01f0965ae4fefe94339e9c24caaa9d-Vimage-0-02-05-04e31e21e111c2a5f8680f42ad714f822d3e6f118ba944164d043c8b5e7a0587-V

Актуальними проблемами для підлітків виявились питання підготовки до сімейного життя,  надмірно ідеалізовані очікування від майбутньої сім’ї, відсутність уявлення про особливості сімейних ролей, важливість спілкування батьками та близькими людьми.

image-0-02-05-a009a9fe810ed5196a6af3883ee7fbaec4235e1f7a11611117d79f11c3b22f71-V image-0-02-05-e973a8ea7b0353ac4b0a56af4c4e2111466984dbf2373bfb54df59e7dc48a425-V