«Телефон довіри 15-50» м. Хмельницький

    У наш інформаційний час життя постійно прискорюється. Це має певні плюси – більшого прагнеш домогтися, більше спробувати, але також є і мінуси – люди все менше помічають один одного та все більше з’являється одиноких людей, яким нікуди виплеснути свої емоції, через що у них виникають проблеми із спілкуванням, з кар’єрою та іншими важливими моментами життя. До батьків і до друзів з такими проблемами не звернешся, вони якщо і вислухають, то навряд чи дадуть професійну пораду, а не компетентна допомога іноді гірше, ніж ігнорування взагалі.

    В таких умовах актуальним стає «Телефон довіри» – один із видів телефонного  психологічного консультування.

    Історично перші «Телефони довіри» з’явились у США на початку минулого століття. Навесні 1906 року в Нью-Йорку протестантського священика Гаррі Уоррена розбудив дзвінок. «Благаю про зустріч, у мене безвихідна ситуація», – почув він з телефонної трубки і відповів: «Завтра церква відкрита з ранку». На ранок священик дізнався, що той, хто телефонував – повісився. Вражений цією історією, священик дав оголошення в газеті: «Перед тим, як піти з життя, дзвоніть мені в будь-який час доби». У 1952 в Лондоні запрацював перший «Телефон довіри». Його засновник – англійський священник Чад Вара, прочитавши в газеті про зростання кількості самогубств, подумав, що цим людям НЕ було з ким поговорити і тому вони зважились на такий відчайдушний вчинок.

    «Телефони довіри»  – дуже зручний винахід людства. У складній ситуації, коли допомога необхідна терміново та немає часу на поїздку до психолога, вночі або ж в інший час доби  можна набрати номер міського телефону «15-50» або з мобільного (067) 133-15-50 і висловити свої переживання, проблеми, отримавши при цьому кваліфіковану консультацію консультанта-психолога телефону довіри, підтримку, пораду і допомогу. Важливо, що консультування проводиться анонімно, тому простіше розповідати про те, що ніколи не сказав би знайомим людям. Все це досягається за умови, що «на іншому кінці дроту» працює  кваліфікований психолог.

    Твого дзвінка чекають на «ТЕЛЕФОНІ ДОВІРИ»   (м. Хмельницький) зі стаціонарного – 15-50 та з мобільного:  (067) 133-15-50.

    Тут вас вислухають, підтримають і нададуть пораду самостійного  виходу із тої чи іншої складної ситуації.

Соціальна робота з неповнолітніми та молоддю, яка має проблеми із законом

    Актуальним питанням діяльності Хмельницького міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді є соціальна робота з молоддю та підлітками, засудженими до покарань, не пов’язаних з позбавленням волі та з тими, що перебувають у СІЗО або ж звільнені від покарання, у зв’язку із закінченням терміну дії покарання.

    Основними проблемами, з якими звертаються до спеціалістів міського Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді молодь, звільнені з місць позбавлення волі є необхідність відновлення втрачених документів (зокрема реєстрації за місцем проживання), потреба у тимчасовому житлі, відсутність необхідної для влаштування на роботу освіти, труднощі у пошуку підходящої роботи, проблеми з адаптацією у соціумі тощо.

    Також спеціалісти міського центру проводять ґрунтовну соціально-педагогічну, коригувальну роботу серед осіб з числа дітей та молоді, засуджених до покарань, не пов’язаних з позбавленням волі.

    Тісно співпрацюючи з міжрегіональним управлінням з питань виконання кримінальних покарань та пробації, працівники Центру систематично проводять різноманітні групові заходи: лекції, бесіди, лекторії, круглі столи, в ході яких надають корисні рекомендації з питань профілактики вчинення злочинів серед неповнолітніх та молоді, працевлаштування, навчання та перекваліфікації, планування особистого часу, бюджету та інших важливих питань. Обговорюється підбір тестів для проведення тестування неповнолітніх.

    Неповнолітні та молодь, що перебувають у конфлікті із законом можуть самостійно звертатись до нашого Центру, який знаходиться за адресою:

 вул. Кам’янецька, 38      тел.76-29-28.

Робота служби соціальної підтримки сімей

  Протягом 17 — 21 липня 2017 року Деражнянським районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді здійснено виїзди у Лозівську селищну, Новосілецьку та Кальнянську сільські ради.

Exif_JPEG_420

  Новосілецька сільська рада об’єднує 3 населених пункти (Новосілка, Літки, Підлісне), тому тут і маємо чималу кількість сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах: 17 сімей, в яких виховується 42 дитини. Спільно із органами місцевого самоврядування під час виїзду відвідано сім’ї, які проживають у Новосілці, а їх – 5. Слід відмітити покращення ситуації в окремих сім’ях, а також те, що 2 сім’ї знято з обліку у зв’язку із подоланням складних життєвих обставин. Основним фактором, який вплинув на позитивні зміни, стало працевлаштування на приватне підприємство, розташоване на території ради. Бо робота — це і дохід, і зайнятість, і утримання від вживання алкоголю, а звідси покращення життя в родині в цілому.

Exif_JPEG_420  Спільно із службою у справах дітей та сектором ювенальної превенції здійснено виїзд у село Кальня. Виїзд був оперативним реагуванням на звернення неповнолітньої щодо неналежного виконання її батьками обов’язків щодо неї. При вивченні ситуації виявилося, що іноді діти здатні на дивні вчинки, аби отримати від батьків бажане.

Exif_JPEG_420  Окрім того, в селі проживає 5 сімей, в яких виховується 12 дітей, які перебувають на обліку центру. В ході роботи до спеціалістів приєднався нещодавно обраний сільський голова, Жанна Туз. Обговорено шляхи подальшої співпраці відповідальних установ з органами місцевого самоврядування з метою мінімізації складних життєвих обставин у сім’ях з дітьми.

  Виїзд у селище Лозов здійснено з метою оперативного реагування на випадок насильства у сім’ї чоловіка відносно дружини.

  В ході роботи із сім’єю з’ясовано причини, які призвели у цій сім’ї як, загалом, і в переважній більшості інших, до насильства. Вони виявилися соціальними: бідність, безробіття, соціальна ізоляція, низький освітній і культурний рівень.

IMG_20170721_103349_HDR (1)  З членами сімей проведено бесіду щодо покращення матеріального стану сім’ї, що виявилося основною причиною конфліктів. А саме: пошуку шляхів заробітку та  працевлаштування батька. Також йому роз’яснено, що насильство в сім’ї є порушенням чинного законодавства і несе за собою відповідальність. Усім членам сім’ї надано психологічну підтримку.