Фотовиставка очима психолога

фото+++  15 серпня психолог Центру відвідала фотовиставку Олексія Фурмана “Життя після поранення”, яку розміщено у приміщенні Хмельницької обласної універсальної наукової бібліотеки і яка триватиме ще протягом місяця.

  Проект “Життя після поранення” наразі вже здобув гран-прі Міжнародної Фотовиставки газети “День”. Автором робіт є Олексій Фурман, український документальний фотограф і стипендіат програми Фулбрайта (США). Олексій знімав події Євромайдану, після чого поїхав до Криму, а потім на схід України, де знімав військовий конфлікт для різних міжнародних видань.

  40 світлин п’ятьох поранених бійців. 5 історій життя чи виживання. Без прикрас, без фотошопу, без показного геройства. У мирному житті ветерани війни повсякчас зустрічаються з неймовірними викликами, іноді навіть елементарне побутове обслуговування стає справжнім випробовуванням. Переглядаючи світлини, уява домальовувала набагато більше, ніж потрапило в обєктив фотокамери. Хто хоч раз в житті стикався з відчуттям безпорадності під час життєвих викликів, знає ціну цим буденним геройським  вчинкам, цій перемозі над обставинами і самим собою…

  Проект, зокрема, концентрується на адаптації ветеранів до мирного життя після повернення додому,  адже тепер у них є тяжкі спогади, які неможливо забути.

  Так само, як ветерани війни в Афганістані тридцять років тому, ці молоді чоловіки стикаються з нестачею програм фізичної та психологічної реабілітації. У цьому їм допомагають їх рідні, які завжди поруч, друзі, волонтери та психологи.

  Нагадуємо, що психологи, фахівці з соціальної роботи міського Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, що по вул. Кам янецькій, 38 готові допомагати нашим героям та їхнім родинам.

Корекційна робота з особами, які вчинили насильство в сім’ї

Exif_JPEG_420

  Незважаючи на існування низки нормативно-правових актів, які передбачають впровадження заходів щодо попередження насильства в сім’ї, ця проблема залишається актуальною.

  Відповідно до Закону України «Про попередження насильства в сім’ї» за рішенням суду примусово корекційну програму проходять особи, що вчинили насильство в сім’ї. Програма є комплексом соціальних послуг, спрямованих на руйнування досвіду ненасильницької поведінки і ґрунтується на відповідальності за свою поведінку та її наслідки, усвідомлення того, що насильство – це порушення прав людини, правопорушення та злочин.

  Корекційна робота здійснюється як окремий, новий вид соціальної і соціально- педагогічної роботи, що передбачає надання послуг соціального супроводу, а за потребою – соціальної реабілітації, профілактики. Соціальні послуги в корекційній роботі є психологічними, соціально-педагогічними, інформаційними, консультативними, соціально-економічними і соціально-медичними.

  Робота з попередження насильства є ефективною лише в тому разі, коли одночасно ведеться як з особами, які постраждали від насильства, так і з особами, які здійснюють насильство. З цією метою Деражнянським районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді налагоджено тісну співпрацю із управлінням соціального захисту населення та відділенням Національної поліції.

  16 серпня 2017 р. фахівець центру взяв участь у проведенні корекційної програми для осіб, які вчинили насильство в сім’ї, організованої управлінням соціального захисту населення.