Відбулося засідання координаційної ради з питань сім’ї, гендерної рівності, демографічного розвитку, запобігання насильству у сім’ї та протидії торгівлі людьми при районній державній адміністрації

  В умовах конфлікту питання запобігання і протидії домашньому насильству є одним із пріоритетних в діяльності органів влади всіх рівнів. Ефективним інструментом та комунікаційним майданчиком, де всі суб’єкти органів державної влади та громадськості, що працюють у цьому напрямку, можуть обговорити останні події, спільно вирішити нагальні питання, обмінятися корисним досвідом, є координаційні ради з питань сім’ї, ґендерної рівності, демографічного розвитку та протидії торгівлі людьми.

narada KR 26 09  Заступник голови районної державної адміністрації Володимир Левченко провів засідання координаційної ради з питань сім’ї, гендерної рівності, демографічного розвитку, запобігання насильству у сім’ї та протидії торгівлі людьми при районній державній адміністрації.

  На засіданні було розглянуто наступні питання: організація міжвідомчої взаємодії та здійснення соціальної роботи із сім’ями, які постраждали внаслідок насильства; організація виконання доручення Віце-прем’єр-міністра України – Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України стосовно здійснення комплексних заходів щодо захисту прав дітей; встановлення соціального супроводу сімей, які опинились у складних життєвих обставинах.

ВІЛ/СНІД – ЖИТТЯ ЦЕ НЕ ГРА

  У рамках роботи Мобільного консультаційного пункту Летичівський селищним центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді 28 вересня 2017 року здійснено виїзд у Летичівський НВК №3. Фахівцями центру О. Шрубковською та  А. Ніцевичем проведено захід серед учнів старших класів на тему: «ВІЛ/СНІД – життя це не гра». Мета заходу: інформувати молодь шкільного віку про ВІЛ/СНІД, шляхи передачі інфекції, формувати толерантне ставлення до ВІЛ-інфікованих людей та як себе вберегти від хвороби. Із школярами було проведено бесіду та продемонстровано відеоролик на дану тематику.

Exif_JPEG_420  На сьогодні ВІЛ-інфекція поширена по країнах усіх континентів у тому числі і в Україні розвивається епідемія ВІЛ/СНІДу. В країні зареєстровано понад 170 тис. ВІЛ-інфікованих, але за підрахунками експертів про свій ВІЛ-статус знає лише третина інфікованих: загальна кількість людей, які живуть з ВІЛ в Україні, сягає 377 600. Сьогодні лікування, на жаль, не може привести до одужання, проте воно може повернути до нормального ритму життя, оскільки лікування попереджує розмноження вірусу та розвиток хвороби.
  Різні методи лікування СНІДу мають побічні ефекти. Щоб лікування було ефективним протипоказано вживати алкоголь, наркотики та палити. Необхідно регулярно відвідувати лікаря.

Exif_JPEG_420  Слід пам’ятати, ВІЛ-інфекція – не вирок. У жодному разі ВІЛ не може стати перешкодою при прийомі на роботу або стати причиною припинення трудової діяльності. ВІЛ-позитивна людина не зобов’язана ставити до відома роботодавця про свій статус.
  ВІЛ може торкнутися кожного, тому важливо надавати ВІЛ-інфікованим психологічну підтримку. ВІЛ-позитивна людина має право: вести особисте життя, мати друзів, одержувати інформацію і освіту.

  Людина має право жити!

 

 

Підвищення кваліфікації прийомних батьків та батьків-вихователів

22070528_1937687809824593_159641743_o  27-29 вересня 2017 року на базі Кам’янець-Подільського міського Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді відбулися курси підвищення кваліфікації прийомних батьків та батьків-вихователів міста та Кам’янець-Подільського і Чемеровецького районів.

  Відповідно до чинного законодавства, не рідше ніж раз на два роки обласні центри соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді проводять планові тренінгові навчання прийомних батьків та батьків-вихователів з метою підвищення їх виховного потенціалу.

  Навчання проводили спеціалісти Хмельницького обласного центру СССДМ: заступник директора – начальник відділу методичного забезпечення соціальної роботи, Наталія Мельник, та провідний фахівець із соціальної роботи, Тетяна Яцух.

тренінг  Під час курсів були розглянуті теми: «Особливості виховання підлітка», «Дисципліна: заохочення та покарання», «Емоційне вигорання батьків». Курси проводяться за програмою, затвердженою наказом Міністерства соціальної політики України.

  Про проходження навчання учасники отримали довідки про проходження підвищення кваліфікації прийомних батьків та батьків-вихователів від директора обласного центру, Тетяни Власюк.

сертифікат