Хмельницький міський Центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді провів тренінг «Адаптація молодого викладача в системі вищої школи» в Хмельницькій гуманітарно-педагогічній академії

  03 жовтня 2017 року практичний психолог Центру Любов Кирилюк провела тренінг для студентів-магістрів Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії на тему «Адаптація молодого викладача в системі вищої школи»

1  Метою даного тренінгу було – ознайомлення майбутніх викладачів з досвідом роботи по адаптації молодих спеціалістів в системі вищої освіти, тобто, допомогти студентам магістрантам виявити проблеми, з якими вони можуть зіткнутися в процесі адаптації себе як молодого викладача, а також визначити шляхи створення кращих умов для професійної адаптації.

  Під час тренінгу студенти виконували різноманітні вправи для того щоб сформулювати загальні та особисті проблеми в адаптації молодого викладача, а також визначали вплив факторів мотивації, комунікації, стресу та середовища на процес психологічної адаптації.

2  В результаті проведеного тренінгу, під час обговорення виконаних вправ та обміну враженнями, студенти змогли визначити для себе власні шляхи досягнення якнайкращої професійної адаптації, отримали практичні рекомендації від психолога Центру, а також обмінялися побажаннями один одному в досягненні успіху своєї майбутньої викладацької діяльності.

За  інформацією Хмельницького МЦСССДМ

Превентивна робота з попередження рецидивів у місті Кам’янці-Подільському

  Основною метою співпраці Кам’янець-Подільського міського Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді (директор – Юлія Побережна) та відділу з питань пробації Центрально-Західного міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань та пробації (начальник – Віктор Бобровський) є недопущення рецидиву скоєння злочину молоддю, засудженою до покарань, не пов’язаних із позбавленням волі.

фото  Превентивна робота здійснюється як індивідуально, так у малих групах. Так, 4 жовтня, спеціалістами Центру та відділу пробації було проведено групову консультацію не тему: «Формування соціально-прийнятних норм поведінки засудженого у повсякденному житті».

  Захід провели фахівець з відділу з питань пробації, Крістіна Романовська, та психолог Центру соціальних служб, Віталій Поліщук. Спеціалісти роз’яснили засудженим, від чого залежить внутрішнє переконання людини в необхідності дотримання соціально-прийнятних норм поведінки, і що є підґрунтям для цього. Були розглянуті такі поняття, як «вироблена звичка» та «стереотип поведінки», а також різниця між «усвідомленням важливості норми» та «боязню санкцій за її невиконання».

Соціальна робота триває…

20171003_093651  3 жовтня 2017 року працівниками Красилівського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді було здійснено виїзд в села Печеське, Грицики та Зелений Гай, під час якого було обстежено 3 сім’ї, які опинилися в складних життєвих обставинах та 1 сім’ю, в якій виховується дитина, позбавлена батьківського піклування. Членам вказаних сімей надавались соціально-економічні, соціально-медичні, соціально-педагогічні та інформаційні послуги.

  Також здійснено перевірку 2 сімей, які отримують допомогу при народженні дитини.