У Хмельницькому стартував фестиваль «DOCUDAYSUA»

   21 листопада 2017 р. у кінотеатрі імені Тараса Шевченка в рамках Міжнародного фестивалю документального кіно «DocudaysUA» про права людини відбулось цьогорічне відкриття мандрівного фестивалю, який зможуть побачити та обговорити усі охочі до кінця місяця.

   Особливістю фільмів цього фестивалю є те, що це кіно документальне, в ньому знімаються реальні люди і озвучуються реальні проблеми. Фестиваль є некомерційний, аполітичний та без обмежень за віком.

   Захід відбувається вже вдруге. Цьогоріч фільми про права людини побачать жителі обласного центру, Кам’янця-Подільського, а також Хмельницького району.

   Головна тема цьогорічного фестивалю присвячена екологічним проблемам сьогодення і його назвали «Чотири градуси. Прощавай, людина» та присвятили змінам клімату на землі.

   Екологічною тематикою організатори фестивалю не обмежуються. Один із фільмів програми – «Процес. Російська держава проти Олега Сенцова». Кіно присвячене історії судового процесу над українським режисером, незаконно ув’язненим у Росії.

   До слова, побачити фільми, які посіли призові місця на міжнародних фестивалях, може будь-хто, однак їх не можна переглянути у загальному доступі у мережі інтернет. Вони демонструватимуться лише у рамках фестивалю.

   На заході були присутні юристи, адвокати ГО «Подільська правова ліга», які є регіональними представниками та кординують фестиваль, представники громадськості, освітніх та культурних заходів міста, а також психологи міського ЦСССДМ.

   Після показу організатори провели обговорення побаченого.

                                                                      За інформацією міського Центру соціальних

                                                                       служб для сім’ї, дітей та молоді

 

«З Україною в серці!»

  21 листопада 2017 року працівники міського ЦСССДМ на запрошення долучились до патріотичних читань на честь вшанування Дня Гідності та Свободи, що проводились в читальному залі обласної наукової бібліотеки. Це  знакове свято в новітній історії України встановлене на честь двох знаменних і доленосних подій у новітній українській історії: Помаранчевої революції 2004 року та Революції Гідності 2013 року.

день свободи та гідності_1  Захід відбувся з метою вшанування громадянського подвигу учасників Помаранчевої революції та Революції Гідності; утвердження демократичних цінностей, ідеалів свободи і справедливості та європейського шляху розвитку України.

  З учнями міських освітніх закладів щиро спілкувались активні учасники подій на Майдані: Ольга Ковпак – поетеса, активістка Майданів; Тетяна Юзепчук – волонтер, голова благодійного фонду «Подих надії нації»; Віктор Данилевський – учасник бойових дій в зоні АТО, волонтер; Сергій Скоробогатий – отаман Хмельницького окремого козацького куреня ім. І. Нечая; Михайло Цимбалюк – письменник, журналіст; Сергій Швець – волонтер.

день свободи і гідності_2  Останні 2,5 роки одні з найскладніших в українській історії: революція, окупація частини території, війна, економічна криза … Минуло небагато часу з тих подій, але, здається, пройшла ціла епоха. Як це позначилось на думках і почуттях українців? Чи змінилася країна, чи змінився світ навколо нас? Саме на ці складні питання всі присутні шукали відповіді.

  Незважаючи на війну, що триває, та економічну кризу, українці демонструють вищий патріотизм, оптимізм, громадянську відповідальність та громадянську активність.

                                                               За інформацією міського Центру соціальних

                                                               cлужб для сім’ї, дітей та молоді