Архів за 26.11.2020
Клуглий стіл “16 днів проти насильства”
Популярні
Працівники обласного центру соціальних служб взяли участь в zoom-конференції
Популярні
Участь у віртуальній конференції взяли працівники управління превентивної діяльності ГУНП в Хмельницькій області, патрульні поліцейські, представник Управління дотримання прав людини Національної поліції України в Хмельницькій області, працівники управління соцзахисту населення, представники Хмельницького обласного центру соціальних служб, апеляційного суду, представники громадських організацій.
Під час конференції її учасники обговорили проблемні питання реалізації Закону України «Про запобігання та протидію домашньому насильству», прозвітували про результати роботи, а також узгодили спільний план дій під час кампанії “16 днів проти насильства».
За словами заступника директора Хмельницького обласного центру соціальних служб Наталії Мельник, районними ,міськими центрами соціальних служб постійно проводиться активна робота з запобігання та протидії домашньому насильству. Фахівцями надається допомога жінкам, які є жертвами домашнього насильства, зокрема:
– проводять первинне психологічне консультування жінок, які зазнали домашнього насильства;
– здійснюють оцінку потреб сімей, де мають місце випадки вчинення насильства в сім’ї або в яких існує реальна загроза життю; подаються заяви до суду про видачу обмежувального припису щодо особи, яка вчиняє насильство у сім’ї, заяви про розлучення та стягнення аліментів;
– організовують взаємодію організацій, що можуть надати практичну допомогу для жінок з дітьми, які стали жертвами домашнього насильства;
– за наявності підстав забезпечують направлення постраждалої особи до центру соціально-психологічної допомоги.
Завдання всіх — провести якомога ширшу роз’яснювальну роботу. Щоб люди не боялися звертатися за допомогою.
Куди звертатися у випадку домашнього насильства?
– Національна «гаряча» лінія з питань запобігання насильству в сім’ї, торгівлі людьми та гендерної дискримінації: 116123 (короткий номер з мобільного) або 0 800 500 335;
– Єдиний контактний центр системи безоплатної правової допомоги цілодобово та безкоштовно: 0800-213-103;
– Хмельницький обласний центр соціально-психологічної допомоги (м. Хмельницький, вул. Заводська, 61/1, тел. (022) 74-64-72, 0961773761);
– Служба психологічної допомоги «телефон довіри» зі стаціонарного 15-50, з мобільного 0671331550.
У Кам’янці відбувся черговий вечірній рейд
Спеціалісти служби у справах дітей Кам’янець-Подільської міської ради, Кам’янець-Подільського відділу поліції та Кам’янець-Подільського міського Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді провели вечірній рейд.
Комісією відвідано три сім’ї, де зростають десятеро дітей, які опинилися в складних життєвих обставинах.
Матері двох сімей не покращили свого ставлення до виховання дітей, хоча їх було притягнуто до адмінвідповідальності за неналежне виконання батьківських обов’язків. Тому цих жінок заслухають на засіданні комісії з питань захисту прав дитини, щоб прийняти відповідне рішення.
Також, було відвідано сім’ю, де виховується троє малолітніх дітей (від 1 до 3 років), яких працівники поліції влаштували напередодні в Кам’янець-Подільський перинатальний центр, оскільки вони залишилися без батьківського нагляду.
Участь у Всеукраїнській інформаційній кампанії “16 днів проти насильства”
Спеціалісти Кам’янець-Подільського міського Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді долучитися до перегляду прес-брифінгу, присвяченого проведенню Всеукраїнської інформаційної кампанії “16 днів проти насильства” за участі Міністра соціальної політики України Марини Лазебної та заступника Міністра соціальної політики Ольги Ревук. Учасники брифінгу висловили думки, що такі масштабні проблеми, пов’язані з насильством, можна подолати лише об’єднавши зусилля, забезпечивши комплексний підхід до їх вирішення: попереджаючи наступні випадки насильства, притягуючи до відповідальності кривдників та надаючи якісну кваліфіковану допомогу тим, хто її потребує.
На базі Кам’янець- Подільської районної адміністрації відбулась нарада з новообраними головами об’єднаних громад
Популярні
Напрацювання спільної стратегії щодо розвитку об’єднаного Кам’янець-Подільського району, побудова та налагодження дієвої співпраці між громадами, що увійшли до його складу, обмін досвідом, власним баченням ситуації та досягненнями — так можна охарактеризувати цілі, які були поставлені перед учасниками наради, що відбулася 25 листопада на базі Кам’янець-Подільської районної державної адміністрації.
Участь у зустрічі взяли голова Кам’янець-Подільської райдержадміністрації Анатолій Бернашевський, його заступники , керівники структурних підрозділів адміністрації.
На зібрання були запрошені очільники Дунаєвецької, Чемеровецької та Новоушицької райдержадміністрацій та голови усіх 15 громад, що відповідно до нового адміністративно-територіального устрою увійшли до складу нового Кам’янець-Подільського району.
— Ми сьогодні зібралися тут, щоб поділитися досвідом, знайти раціональне зерно та виробити спільну стратегію, аби зберегти все те, що було напрацьоване впродовж багатьох років, — сказав голова адміністрації Анатолій Бернашевський, звертаючись до колег. — Нині багато питань лягає на плечі об’єднаних територіальних громад — освіта, культура, медицина, соціальне обслуговування населення, наповнення місцевих бюджетів, утримання комунального майна. Тому найправильнішим рішенням у цій ситуації буде виробити такий план дій, щоб громади не залишалися наодинці з цими питаннями. Саме в цьому й полягає мета нашої зустрічі.
Про формування місцевого бюджету, як основного фактору, на якому базується вирішення всіх решти проблемних питань, у своїй доповіді говорив начальник управління фінансів Кам’янець-Подільської районної державної адміністрації Олександр Федик. Олександр Григорович відзначив, що відтепер усі служби перейшли на фінансування з бюджету громад. Тож нині забезпечення функціонування таких галузей, як освіта, культура, спорт, соціальний захист населення, охорона здоров’я, — це сфера впливу органів місцевого самоврядування.
Участь в нараді взяла директор Хмельницького обласного центру соціальних служб Тетяна Власюк яка представила присутнім презентацію щодо напрямків роботи центру соціальних служб та підвищення якості надання соціальних послуг сім’ям, дітям та молоді, які опинилися в складних життєвих обставинах у регіоні в умовах адміністративної реформи. Донесла учасникам наради інформації про роботу спеціалізованих формувань та консультаційних пунктів, співпрацю із соціальними партнерами на недержавними організаціями, інформаційно-просвітницьку та рекламну діяльність.
За словами Тетяни Власюк спеціалісти Центру надають соціальні послуги дітям, сім’ям та молоді, які опинилися у складних життєвих обставинах, прийомним сім’ям, особам з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, внутрішньо переміщеним сім’ям з дітьми, сім’ям учасників АТО.
На останок Тетяна Михайлівна звернулась до присутніх зі словами :«Ми з вами єдиний механізм здійснення соціальної роботи і наша тісна співпраця – запорука чітко злагодженої роботи».
Головний меседж усіх виступів зводився до одного — підтримати, зберегти й розвинути ті галузі, від яких напряму залежить добробут, благополуччя, здоров’я та якість життя людей.