10 грудня – Міжнародний день прав людини

1Саме у цей день в 1948 році Генеральна Асамблея ООН прийняла Загальну декларацію прав людини – перший універсальний міжнародний акт з прав людини.

Цим документом закріплено, що права людини – невід’ємний елемент людської особистості і людського буття. Загальною декларацією прав людини започатковано процес створення системи міжнародних стандартів у галузі прав людини, набуття ними універсального характеру.

Юрисконсульт Кам’янець-Подільського міського Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді інформує.

Протягом 2020 року за консультаціями з юридичних питань звернулось 97 сімей/осіб з яких 40 сімей онлайн, яким надано 190 юридичних консультацій щодо роз’яснення законодавства, а також надана допомога в складенні 18 позовних заяв.

Приблизно 70 % громадян, які звертаються до Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді за захистом своїх прав, не знають елементарних правил спілкування з органами державної влади, місцевого самоврядування, установ, організацій та інше.

Тому, у разі появи потреби у консультуванні звертайтесь за адресою: вул. Шевченка, 26, ІІІ поверх, тел. (03849) 9-14-29. Також, пишіть приватні повідомлення на сторінку «Міський Центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді» в Facebook за посиланням https://www.facebook.com/kpmcsssdm/  з зазначеним видом та бажаним часом консультування.

Акція “Бузкова стрічка “

FB_IMG_16075924964329 грудня Нетішинська територіальна громада приєдналася до акції “Бузкова стрічка ” яка була організована головним спеціалістом управління соціального захисту населення спільно з фахівцем із соціальної роботи територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг в рамках всеукраїнської акції “16 днів проти насильства “. До акції долучилися офіцер ювенальної превенції Нетішинського ВнП, служба у справах дітей та діти з патріотичного руху “Хома”. В центрі міста роздавали буклети та бузкові стрічки, інформували людей про наявні проблеми  та закликали не мовчати. В разі потрапляння в ситуацію будь якого насильства звертатися у відповідні служби та отримати допомогу.IMG_20201209_152709

Робоча зустріч в рамках акції «16 днів проти насильства»

IMG-8eee3ab92880d496f9369e62e2e540a6-V8 грудня 2020 року, в рамках Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства», працівниками відділу соціальної роботи з населенням виконавчого комітету Полонської міської ради об’єднаної територіальної громади та в.о. начальника відділу «Полонське бюро правової допомоги» Оксаною Рибак проведено робочу зустріч, мета якої – привернення уваги суспільства до проблем подолання насильства у сім’ї, жорстокого поводження з дітьми, протидії торгівлі людьми та захисту прав жінок. В ході зустрічі також обговорені питання співпраці щодо порушених питань та порядок отримання безоплатної правової допомоги особами, які постраждали від насильства.

Проблеми вирішуємо спільно!

IMG_20201208_111801Днями здійснено комісійний виїзд представників Ізяславського районного центру соціальних служб, служби у справах дітей Ізяславської райдержадміністрації, інспектора КОЗСДС Ізяславського відділення поліції Славутського ВП ГУ НП у Хмельницькій області, сімейного лікаря АЗПСН с. Білогородка у села Топірчики, Білогородка, с. Христівка. За  результатами візиту в сім’ї складено акти оцінки потреб дитини та її сім’ ї.

В ході виїзду працівниками центру соціальних служб проводилася робота у сім’ях з дітьми, які опинилися у складних життєвих обставинах. Зокрема, батькам надано рекомендації щодо належного догляду за дітьми, створення умов для їхнього повноцінного виховання та розвитку, раціонального використання коштів, задоволення першочергових потреб дітей тощо. Перевірено наявність дров в родинах для опалювального періоду.  Проведено роз’яснювальну роботу щодо дотримання протипожежних заходів в  помешканнях, де проживають сім’ї з дітьми.IMG_20201208_121451

 Завдячуючи благодійній допомозі, наданій дітьми, батьками, адміністрацією Ізяславського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст., № 2, ліцей» ім. О. Кушнірука, в рамках проведення акції «День доброго ангела» Ізяславському центру соціальних служб було надано сезонний одяг, іграшки, засоби розвитку. Зазначена благодійна допомога надана малозабезпеченим, багатодітним сім’ям з дітьми, одиноким матерям, сім’ям з дітьми, які опинилися у складних життєвих обставинах.

“Тільки не мовчи! Куди звернутися потерпілим від домашнього насильства?”

bg_stop_domestic_violence (1)За інформацією Міністерства внутрішніх справ України за перше півріччя 2020 року до поліції надійшла 101 тисяча викликів через домашнє насильство. Це на 40% більше у порівнянні з минулим роком.  Під час карантину проблема домашнього насильства стала актуальнішою, оскільки члени сімей постійно перебували вдома у закритому приміщенні. Водночас, зростання кількості скарг пов’язують не із запровадженням карантину, а кращою проінформованістю людей про те, куди потрібно звертатися за допомогою і яка існує відповідальність за таке правопорушення.
У випадку домашнього насильства Ви можете звертатися за номерами телефонів:
  • 102 ― Національна поліція України
  • 15-47 ― урядова гаряча лінія для постраждалих від домашнього насильства. Сервіс доступний цілодобово, дзвінки є безкоштовними зі стаціонарних та мобільних телефонів, анонімними та конфіденційними. Надаються інформаційні, психологічні та юридичні консультації чоловікам та жінкам, які постраждали від домашнього насильства, насильства за ознакою статі, насильства стосовно дітей, або з питань загрози вчинення такого насильства, психологічна допомога потерпілим від домашнього насильства жінкам, чоловікам, дітям.
  • 0 800 500 335 (з мобільного або стаціонарного) або 116-123 (з мобільного) ― Національна “гаряча” лінія з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та ґендерної дискримінації єдина в Україні національна і безкоштовна «гаряча» лінія з питань попередження ґендерно зумовленого насильства та торгівлі людьми. «Ла Страда»
  • 0 800 500 225 (з мобільного або стаціонарного) або 116 111 (з мобільного) ― Національна дитяча гаряча лінія. Наразі лінія працює у будні з 12:00 до 16:00Діти мають можливість анонімно і конфіденційно отримати підтримку і пораду, а дорослі – проконсультуватися з психологами, юристами та соціальними працівниками щодо випадків порушення прав дитини.
  • чат-бот у Telegram від МВС #ДійПротиНасильства надасть максимально вичерпну інформацію про домашнє насильство, підтримку та допомогу в цьому питанні”, – йдеться у повідомленні. Зокрема, цей чат-бот може допомогти викликати служби допомоги (поліцію та медичну допомогу), переадресувати на спеціалістів безоплатної правової допомоги, які нададуть юридичну консультацію в онлайн-режимі. Також чат-бот може надати контакти інших служб допомоги, роз’яснити, що таке домашнє насильство та як йому протидіяти, розповісти про повноваження органів і установ, котрі здійснюють заходи для запобігання домашньому насильству. Приєднатися до чат-бота можн за посиланням.
Нагадуємо, куди звертатися у м. Хмельницькому по допомогу у випадку проявів насильства:
  • до поліції за номером 102 або до дільничного офіцера поліції (Хмельницький відділ поліції Головного управління Національної поліції в Хмельницькій області — вул. Пушкіна, 15, територіальні відділення поліції — Південно-Західний та Зарічанський);
  • до управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Хмельницької міської ради (вул. Проскурівського Підпілля, 32; тел. 76-58-61);
  • до Департаменту освіти та науки виконавчого комітету Хмельницької міської ради (вул. Грушевського, 53; тел. 79-27-46);
  • до служби у справах дітей Хмельницької міської ради (вул. Грушевського, 88; тел. 65-72-50);
  • до Хмельницького місцевого Центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги (вул. Соборна, 75, 2-й поверх; тел. 65-77-88);
  • до Хмельницької міської лікарні (вул. Проскурівська, 1; тел. 79-49-55);
  • до Хмельницького міського Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді (вул. Кам’янецька, 38, тел. 65-78-78);
  • психологічна допомога надається Службою “Телефон Довіри 15-50” цілодобово, анонімно та безкоштовно — 15-50 стаціонарний номер або (067)-1333-15-50;
  • Центр соціально-психологічної допомоги — адреса не розголошується з міркувань безпеки осіб, які в ньому перебувають, (0382) 74-64-72;
  • Хмельницький обласний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, Львівське шосе, 10/1, тел. (0382) 76-55-58.
Домашнє насильство існує у всіх без винятку соціальних групах, з ним стикаються незалежно від рівня доходів, освіти й положення у суспільстві, тому важливо вміти, в тому числі й самостійно, протистояти такій агресії в сім’ї. Не можна мовчати й миритися з насильством – воно завжди йде по колу і за видимим примиренням наростає нова хвиля. А також – це травма для дитини, яка негативно впливає на її фізичне, емоційне здоров’я та розвиток. Діти, як губки, “вбирають” від батьків сімейні моделі поведінки. Якщо ви відчуваєте потребу в підтримці, не мовчіть, не ігноруйте. Адже, коли ігноруєш насильство, ти береш у ньому участь.