Організація роботи з сім’ями, в яких вчинено насильство

Популярні

IMG-84d89aecde21348a9c06972fc82bb682-VСьогодні дуже часто ми чуємо про те, що насильства в сім’ї не повинно бути. Проте також часто ми чуємо про випадки скоєння насильства чоловіка над жінкою, батьків над дітьми. Найприкріше те, що рамки сімейного насильства виходять за межі дому – і розширюють їх діти, які потерпають від насильства в сім’ї, скоюючи жорстокі вчинки по відношенню до своїх однолітків.IMG-e740a6690ed1e17be45490e1b5725f91-V

27-28 травня 2021 року Хмельницьким обласним центром соціальних служб було організовано та проведено семінар – тренінг «Організація роботи з сім’ями, в яких вчинено насильство» для фахівців із соціальної роботи/спеціалістів, які надають соціальні послуги, в громадах області. IMG-5ee575379b1a52b40c585816f5b7568e-V Навчання провели заступник директора обласного центру, тренер Наталія Мельник та начальник відділу методичного забезпечення соціальної роботи та навчальних заходів Наталія Гонта.IMG-140ec10f3f1d3b61e6a19277eb20ad0c-V

У ході групової роботи було розглянуто реальні життєві ситуації щодо домашнього насильства, алгоритм ведення випадку. Учасники тренінгу мали змогу обмінятися власним досвідом роботи та отримати нові знання.

У Кам’янці-Подільському проведено плановий вечірній рейд

7f026dbe59d3ccf7b385867ac83880cb_XL26 травня службою у справах дітей Кам’янець-Подільської міської ради спільно з сектором ювенальної превенції Кам’янець-Подільського відділу поліції та Кам’янець-Подільським міським Центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді проведено вечірній рейд.

Відвідано 7 сімей, де виховується 13 дітей, щодо яких надійшла інформація про незадовільні умови проживання, вчинення ними правопорушень, вживання батьками алкогольних напоїв.

20Так, з однією неповнолітньою матір’ю проведено профілактичну бесіду на рахунок виконання батьківських обов’язків, надано рекомендації з догляду за дитиною.

У двох сім’ях, які перебувають під соціальним супроводом Центру ССДМ, комісія занотувала позитивні зміни: батьки влаштувалися на роботу, покращили умови проживання дітей, є приготовлена їжа, достатній запас продуктів харчування.

19У двох родинах батьки не усвідомили своєї поведінки, продовжують вести аморальний спосіб життя, при цьому, малолітні проживають у неналежних умовах. Багатодітну матір буде притягнуто до адміністративної відповідальності за неналежне виконання батьківських обов’язків. А щодо іншої сім’ї – в провадженні Кам’янець-Подільського міськрайонного суду перебуває позов про позбавлення обох батьків батьківських прав відносно малолітньої дитини.

Із неповнолітнім, який вчинив правопорушення, проведено профілактичну бесіду. Його попереджено про відповідальність за вчинення повторних правопорушень.

 

 

Проведено інформаційний захід з питань сімейних форм влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування

IMG-71e996ddf5046fd4422402ecb021100c-V (1)27 травня 2021 року фахівцем із соціальної роботи КУ «Центр надання соціальних послуг» Ізяславської міської ради проведено інформаційний захід для безробітних осіб, які перебувають на обліку Ізяславської районної філії Хмельницького обласного центру зайнятості. Захід проведено у режимі онлайн конференції в Google Meet.

Учасники заходу отримали  інформацію про сімейні форми  влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які існують в Україні: всиновлення, опіка/піклування, прийомна сім’я, дитячий будинок сімейного типу. Більш докладно онлайн-учасників   поінформовано про нову форму сімейного влаштування дітей – патронатну сім’ю.  IMG-edd9d6fb01c11cbee6fe933e716737ca-V (1)

Надано інформацію про  умови створення патронатної сім’ї. Роз’яснено,  хто може стати патронатними вихователями, які діти можуть бути влаштовані в патронатну сім’ю, які кошти надаються з державного бюджету на виховання та догляд влаштованих дітей. Поінформовано про перелік документів, які готують кандидати у патронатні вихователі та помічники патронатного вихователя для створення патронатної сім’ї.

 

УРЯДОВА «ГАРЯЧА ЛІНІЯ»

Популярні

Без названия (1)

УРЯДОВА «ГАРЯЧА ЛІНІЯ»

15-47

працює цілодобово.

Дзвінки є безкоштовними зі стаціонарних та мобільних телефонів, анонімними та конфіденційними.

На «гарячій» лінії:

– надаються інформаційні, психологічні та юридичні консультації чоловікам та жінкам, які постраждали від домашнього насильства, насильства за ознакою статі, насильства стосовно дітей, або з питань загрози вчинення такого насильства;

– надається психологічна допомоги потерпілим від домашнього насильства жінкам, чоловікам, дітям.

Про засідання комісії з питань захисту прав дитини Кам’янець-Подільської міської ради

188938971_1446451702387160_4580360821709331053_nНа черговому засіданні комісії з питань захисту прав дитини Кам’янець-Подільської міської ради розглянули сімнадцять питань в інтересах дітей.Обговорюючи різні ситуації у сім’ях, члени комісії заслухали батьків, педагогів окремих шкіл, фахівців Кам’янець-Подільського міського Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.189216040_1446451519053845_506172242465658474_n Як результат: п’ятеро дітей взято на облік служби у справах дітей як таких, що опинилися в складних життєвих обставинах, троє – знято з обліку; шістьох батьків буде притягнуто до адміністративної відповідальності за невиконання батьківських обов’язків по вихованню дітей; п’ятьох дітей, сім’ї яких потребують соціальної підтримки для вирішення побутових питань, влаштовано в групу притулку ДНЗ № 17, чотири сім’ї передано під супровід Кам’янець-Подільського міського Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

 

Онлайн-навчання

Популярні

IMG-3416535bf95acdf55a172ec3dea5bfa7-V  Протягом 19-21 травня Хмельницький обласний центр соціальних служб спільно з громадською організацією «Турбота в дії» провели онлайн-навчання для прийомних батьків, батьків-вихователів, сім’ї яких функціонують більше двох років з метою підвищення їх виховного потенціалу. Участь прийняли 17 дитячих будинків сімейного типу.

  На навчанні розглядалися питання формування безпечної прив’язаності дитини до прийомних батьків, налагодження довірливих стосунків між усіма членами сім’ї, профілактика емоційного вигорання, обмін досвідом виховання дітей самими учасниками. Розглянуто, впроваджену у 2017 році в Україні, модель виховання «Надійний базис». Дана модель розроблена в найкращих інтересах дитини і базується на принципах доступності, чуйності, прийнятті, відчутті приналежності до сім’ї.

IMG-c20af008b8feaa5f930d795b1e4cf90a-V

Засідання круглого столу

Популярні

    20 травня на базі регіонального центру з надання безоплатної правової допомоги відбулась робоча зустріч у форматі «круглого столу» з ключовими учасниками, які залучаються до реалізації Пілотного проєкту «Програма відновлення для неповнолітніх, які є підозрюваними у вчиненні кримінального правопорушення».

IMG_20210520_112713IMG_20210520_111233

  Під час заходу розглянуто питання взаємодії органів розслідування та процесуальних керівників – прокурорів, роз’яснення неповнолітнім підозрюваним порядку проходження Програми, оформлення заяв про участь у Програмі, виключення формального підходу, проведення медіації. Також актуальними виявились питання ролі психологів територіальних громад, освітніх закладів та центрів соціальних служб до участі у Програмі.

IMG_20210520_114151  Від обласного центру соціальних служб у заході  взяли участь: начальник відділу методичного забезпечення та навчальних заходів Наталія Гонта та практичний психолог вищої категорії Людмила Терпяк.

«Мотивація та постановка цілей у пошуку роботи»

IMG_20210520_134749_041Робота рідко коли знаходить нас сама, хорошу роботу (хорошу для Вас) треба шукати, боротися за неї.  Якщо ти добре знаєш, для чого тобі потрібна робота, то маєш чітку мету і зможеш ефективно впоратись з пошуком.
20 травня  психолог  міського Центру  соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Каритун Оксана спільно зі спеціалістом Центру зайнятості  Карварсарною Анною провели  семінар в програмі ZOOM  для осіб що перебувають на обліку в Центрі зайнятості на тему: «Мотивація та постановка цілей у пошуку роботи». 
В процесі роботи розглянули що таке мотивація, яку роль вона відіграє під час пошуку роботи, а також попрактикувалися у цікавих техніках для визначення основних цілей в процесі пошуку роботи.

Роль бабусі та дідуся у виховані онуків


IMG_20210519_135639_433Сім’я – це не тільки батьки і діти. Важливу роль у ній  відіграють бабусі та дідусі, а іноді й інші родичі. Незалежно від того, живуть вони разом з молодими батьками  чи ні, їхній вплив на онуків не можна залишати поза увагою. Безсумніву старші родичі розширюють соціальний кругозір дитини, який завдяки їм виходить із тісних сімейних рамок і набуває досвіду спілкування з іншими людьми.
Емоційне багатство  Дідусі й бабусі завжди відрізнялися здатністю дати онукам якусь частку свого емоційного багатства, чого не встигають іноді зробити батьки дитини, або через нестачу часу, або через свою незрілість. Кажуть, що між людьми поважного віку та онуками існує якийсь “містичний зв’язок”: наприклад казка, яку розповідає дідусь, набагато цікавіша, ніж та ж сама, розказана татом. 
Сімейна ідентичність Бабусі частіше розказують онукам про своє дитинство чи про дитинство їхніх батьків, що сприяє формуванню в дітей почуття сімейної ідентичності і збереженню родинних традицій.  Присутність у родині бабусі, дідуся або ще старших за віком родичів надає цілісності родині, згуртовує її, збагачує родинне життя поєднанням традицій із процесами змін.
Світлі спогади Не треба бути вченим, щоб знати, як багато, люблячі бабусі і дідусі можуть дати онукам. Бабусині млинці, рибаловля з дідусем, літо, проведене разом – це найцінніші моменти дитинства, повторення яких ми бажаємо для своїх дітей.
Соціальні навички У такому родинному середовищі малюк, підростаючи у природних, звичних від народження умовах, набуває перших навичок соціальної комунікації та контакту з людьми різного віку. Звісно, важливо, аби у родині панувала атмосфера взаємної доброзичливості й розуміння, допомоги й вимогливості, аби членів родини поєднували спільні життєві погляди, інтереси, потреби, моральні цінності. 
Традиції — вихователь Традиції – кращий вихователь дитини. Оскільки вони дають найголовніше дитині – впевненість, що так буде завжди, що сім’я завжди, за будь-яких умовах, збереться, і будуть всі разом. Традиції формують у дитини «банк» незвичайних спогадів про дитинство, про ніжних руках матері, про особистість бабусі, про веселу вдачу батька і діда. Ці спогади вона пронесе життям.
Лояльність Дідусь і бабуся займають у житті дитини таке важливе місце ще й тому, що нічого не вимагають від неї, не карають і не лають, але постійно діляться з нею своїм душевним багатством і теплом. Отже, їхня роль у вихованні малюка безперечно важлива і досить значна. 
Надмірна поближливість Однак нерідко деякі бабусі й дідусі псують онуків зайвою поблажливістю, надмірною увагою, тим, що виконують кожне бажання дитини, задаровують її подарунками і мало не купують її любов, перетягуючи на свій бік. 
Підрив авторитету У стосунках бабусь і дідусів з онуками є й інші “підводні рифи”. Справа в тому, що вони підривають авторитет батьків, коли дозволяють дитині робити те, що заборонили тато чи мама.
Спільні правила Тому дуже важливо, щоб усі члени родини, причетні до виховання малюка, знали,приймали і поважали визначену батьками позицію та поводили себе з дитиною однаково. Варто взяти за правило відверто обгоорювати з членами родини проблеми розвитку й виховання, успіхи й досягнення, помилки й невдачі як самої дитини, так і дорослих. Це дасть змогу виробити спільні методи сімейної педагогіки, а у разі виникнення спірної чи проблемної ситуації — знайти оптимальний спосіб її розв’язання. Не слід робити критичні зауваження на адресу одне одного у присутності дитини, навіть зовсім маленької, щоб не підірвати нічий авторитет.
Щоб нормально дорослішати і гармонійно розвиватися, дитині необхідно вірити, що світ хороший і добрий, що всі, особливо рідні, її люблять. І не тільки її, а й один одного. Сім’я і родинний простір повинні бути територією любові і дружби. Чим більше дружніх, люблячих родичів, тим спокійніше і впевненіше почуває себе дитина. І не забувайте, що від вашого ставлення до старшого покоління залежить те, як ваші дорослі  діти будуть  ставитися до вас у майбутньому.
Замітку підготовив провідний психолог Каритун Оксана

“Синдром рицаря”

1-Sindrom-spasatelya“Синдром рицаря”
Ви одержимі постійною потребою рятувати оточуючих людей або знаходите рішення їх проблем? «Синдром рятівника», який ще називають «синдромом білого лицаря», – має   людина, яка, на перший погляд, здається мотивованою лише поштовхом на допомогу. Насправді синдром рятівника – це нездорова звичка, яку люди часто використовують як привід відкласти рішення власних проблем.
Якщо люди задовольняють свої потреби в стилі «допоможи іншому», це перетворюється на звичку. Як тільки «рятівники» бачать, чують, відчувають, що хтось має складнощі — вони моментально виникають на горизонті, щоб вирішити проблему, дати пораду, підбадьорити. Не тому, що їх попросили, а тому що в них звучить непереборна тяга все полагодити і виправити.
Дисбаланс
Насправді потреба рятувати вказує на емоційний і психологічний дисбаланс, ноги якого передбачувано ростуть з виховання, освіти і нав’язаних цінностей.
Прагнення бути хорошим
«Вона або  він рятує всіх навколо, намагаючись бути “хорошою дівчинкою / хлопчиком”, щоб отримати схвалення з боку реального або внутрішнього батька і зміцнити самооцінку.
Оточення
Горезвісний дисбаланс має тенденцію переслідувати «рятівника» до зрілості, підтримуючи в ній чи ньому потребу оточити себе партнерами, друзями і колегами, про яких потрібно буде піклуватися. І ця ілюзорна стратегія передбачувано приречена на невдачу, тому що суть всього успішного базується на гармонії.
Прагнення домінувати
 Рятівнику як кисень, потрібні люди, щоб піклуватися, без них він втрачає сенс життя. Для нього важливо бути потрібним, контролювати життя «підопічного», домінувати у відносинах.  Коли «рятівники» дають поради, пояснюючи, що і кому варто робити, вони відчувають себе покровителями. Так проявляється владність і бажання командувати, керувати кимось. Як позбутися цього синдрому?
Слухайте
Майте на увазі, що люди часто просто хочуть “випустити пар”, а не врятуватись. Якщо ви навчитесь слухати більш активно, ви зможете зрозуміти, що не потрібно ніякого конкретного втручання, а лише плече, на якому можна поплакати і трохи розуміння. Коли партнер або друг описує проблему для вас, спробуйте зрозуміти її, а не негайно відповідати.
Зачекайте, перш ніж втручатися
Окрім того, що уважно слухаєте, боріться з необхідністю рятувати людину. Якщо друг переживає важкий час, спробуйте втішити його, а не допомагати. Наприклад, ви можете сказати: “Мені дуже шкода, що ти пережив все це”. Ви покажете йому, що можете зрозуміти його, не перевантажуючи себе  його проблемою.
Допомога по проханню
Запропонуйте допомогу, тільки якщо вас попросять. Утримуйтесь від втручання, лише якщо отримаєте чіткий запит про допомогу. Наприклад, якщо друг каже вам, що у нього був поганий день, просто слухайте його, не пропонуючи жодного рішення. Тільки якщо він запитає у вас “Що ви думаєте?” або “Що мені робити?”, тоді дійте.  
Відповідальність за інших
Перестаньте брати на себе відповідальність за інших. Коли ви вдягаєте роль рятівника, то ставите свого співрозмовника в положення безпорадної дитини. Насправді негаразди часто необхідні для особистого зростання та еволюції.
Ви не ідеальні
Прийміть той факт, що ви не ідеальні. Багато суб’єктів, які страждають від синдрому рятівника, схильні засуджувати помилки чи негативні звички інших.  Що правильно для когось, може бути неправильним для іншого.
Дбайте про себе
Навчіться дбати про себе. Найчастіше ті, хто страждає від синдрому рятівника, витрачають стільки часу та енергії на інших, що більше не мають його для себе. Отже, компенсуйте надмірну потребу запропонувати свою допомогу, зробивши щось приємне для себе.
Визнайте проблему
Визнайте свою дитячу травму чи проблеми та спробуйте примиритись із минулим.  Ті, хто страждає від синдрому рятівника або білого лицаря, роблять усе, щоб виправити негативне бачення про себе, яке виникло в ранньому дитинстві.
Зрозумійте,  не завжди опіка та допомога бувають корисними. Роздаючи непрохані поради можна порушити особисті кордони людини, змусити її відчути себе некомпетентною та безпорадною. У першу чергу працюйте над покращенням свого “Я”, тоді не доведеться нікого рятувати.
Замітку підготовив провідний психолог Коцюк Олександра