Чому діти тікають з дому і що з цим робити?

220755019_2871296463131638_5564782659797232145_nЩодня підлітки тікають з дому, і перелякані батьки метушаться по місту, не знаючи, що робити і думати. Для багатьох втеча дитини — шок, класичний випадок «я думав, з нами це ніколи не станеться». Однак у пагонів є цілком певні причини, і, якщо про них знати, можна їх уникнути.
Найбільш поширеним періодом, коли дитина вирішує втекти з дому, є вік 10-15 років. Це складний період для дитини з багатьох причин, а втеча з дому може бути способом:
звернути на себе увагу ( якщо її бракує);
уникнути відповідальності або зіткнень з батьківською позицією ( коли дитина намагається відчути себе дорослою);
впоратися з нестерпними почуттями ( злості, агресії, образи, болю, приниження);
помститися за щось ( нехай батьки попереживають);
продемонструвати свою самодостатність та самостійність.
Один з основних мотивів – непорозуміння в сім’ї. Наприклад діти біжать, коли бояться покарання. Якщо дитину сильно лають вдома за зіпсовані або втрачені речі, то вона може втекти, бо розбила телефон. І в цьому випадку висновки треба робити батькам, а не дитині.
Що робити, якщо дитина втекла з дому?
Перше, що треба зробити в ситуації, якщо пропала дитина, — звертатися в поліцію, писати заяву, пам’ятати, що у вас зобов’язані її прийняти без усяких трьох діб очікування. До розмови з поліцією треба підготувати список місць, цікавих дитині, згадати її захоплення, друзів, оцінити пропажу речей і грошей, згадати, у що вона була одягнена, знайти найсвіжішу фотографію, бажано в тому одязі, в якому вона пішла, постаратися домогтися деталізації дзвінків і повідомлень по мобільному телефону.
Втеча — це протест, зазвичай за ним стоїть певна вимога: або пом’якшити домашній режим, або змиритися з тим, що вона не математик, або поважати її право на рок-музику, на тунелі у вухах, на інших друзів.
Як вести себе з дитиною після її повернення?
Якщо дитина втекла з дому, бо хотіла пригод, це привід замислитися: що ми не запропонували їй вдома, щоб ця потреба була задоволена? Можливо, треба знайти якісь безпечні та контрольовані батьками варіанти, де вона зловить цей адреналін: покататися на картингу, стрибнути з вишки і так далі. Інша справа, часто буває, що батьки позбавлені таких ресурсів. Але якщо людина шукає адреналіну, єдиний спосіб з цим впоратись — змоделювати такі ситуації, де вона його отримає.

«Мамина школа» розпочала свою роботу

226207400_162183345901294_4025290853285336241_nУ відділенні соціальної роботи КУ «Центр надання соціальних послуг» Ізяславської міської ради 23.07.2021 року відбулося навчання для батьків у «Маминій школі».

В школі проходять навчання батьки, родини яких потрапили у складні життєві обставини. Згідно навчальної програми батьки отримують навички відповідального батьківства, налагодження взаємостосунків в родині, створення безпечних та комфортних умов для проживання дітей, організації побуту та харчування. Програма школи значною мірою зосередила увагу на гармонізації психоемоційного стану батьків, вмінні коригувати свої звички та потреби, узгоджувати  можливості та побажання.225582757_962103681248344_4000193478864960511_n

Поки батьки перебували на занятті «Маминої школи», фахівці із соціальної роботи організували дозвілля для дітей: малювання, роботу з пластиліном, перегляд мультфільмів, ігри, спілкування.

Школа працює два рази на місяць у приміщенні відділення із соціальної роботи КУ «ЦНСП» з 10 до 12 години.

Бути корисними в своїй громаді

Популярні

20210729_125652Забезпечення реалізації державної політики у сфері соціально-трудових відносин, обслуговування громадян, які потребують допомоги та соціальної підтримки залишається одним із пріоритетних завдань соціального захисту населення в Заслучненській сільській територіальній громаді ( Хмельницького району).

До Хмельницького обласного центру соціальних служб звернулися працівники соціальної служби з метою отримання допомоги в залученні грантових коштів на створення комфортних умов та забезпечення потреб   людей  похилого віку та  інвалідів.

20210729_125850Зустріч відбулась 29 липня в приміщені Хмельницького обласного центру. Керівництвом обласного центру була надана методична та практична допомога з розробки проєкту та поступових кроків з надання соціальних стандартів в сільській громаді.

Територіальна реформа на теренах Хмельниччини передбачає надання  якісних соціальних послуг, а саме: соціального супроводу, консультування, соціальної профілактики, соціальної адаптації, соціальної інтеграції та реінтеграції, екстреного/кризового втручання,  а також надання соціальних послуг  усім не захищеним верствам населення. Тому залучення грантових коштів допоможе громадам   покращити якість обслуговування сільського населення, а особливо осіб з інвалідністю , похилого віку.IMG_20210729_130628

За словами директорки Центру Тетяни Власюк: « Ми і надалі готові допомагати бажаючим реалізовувати  соціальні стандарти в своїх громадах».

 

Заходи у сфері протидії торгівлі людьми

162745574634928 липня 2021 року, з нагоди відзначення Всесвітнього  дня боротьби з торгівлею людьми (World Day against Trafficking in Persons),  проголошеного Генеральною Асамблеєю ООН в резолюції A/RES/68/192 у 2013 році, що відзначається щорічно 30 липня працівниками відділенням соціальної роботи Деражнянського міського центру надання соціальних послуг, служби у справах дітей Деражнянської міської ради та сектору ювенальної превенції Хмельницького районного управління поліції проведено засідання круглого столу «Взаємодія суб’єктів, які здійснюють заходи у сфері протидії торгівлі людьми».

Учасниками заходу проаналізовано діючі нормативно-правових акти, які регулюють питання протидії торгівля людьми та надання домогти постраждалим особам. Обговорено питання консультування членів сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах, пов’язаних із проблемою вимушеної трудової міграції, безробіття, безпритульності та домашнього насильства.  Особливу увагу приділено питанню взаємодії щодо виявлення ризиків торгівлі дітьми. Також, учасники заходу обмінялися інформаційними буклетами з питань протидії торгівлі людьми. 

За інформацією Деражнянського міського центру соціальних служб

 

Продовжується робота мобільного консультаційного пункту

Популярні

20210727_115111В  рамках роботи мобільного консультаційного пункту  у період літнього оздоровчого відпочинку  Хмельницьким обласним центром соціальних служб спільно з міським центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Кам’янець-Подільського здійснено плановий виїзд у дитячий заклад оздоровлення та відпочинку «Еко Ленд» санаторію «Лісова пісня» (с.Привороття Друге, Кам’янець-Подільського  району).

З метою інформаційно-просвітницької роботи спеціалістами центру проведено відеолекторії з питань профілактики насильства, кібербулінгу, тренінгові заняття: «Стоп онлайн насильству»,  індивідуальні та групові консультації, змагання.20210727_115044

В атмосфері довіри та взаємоповаги діти віком від 15-17 років  обговорювали відеоролик та мультфільми, вивчали алгоритм дій при загрозі сексуального насильства, кібербулінгу та булінгу.

Соціальні працівники обласного центру соціальних служб  для учасників   провели тренінгові заняття щодо  розвитку комунікативних навичок та подолання конфліктних ситуацій, інтерактивні бесіди  з  питань запобігання сексуальному насильству, за підсумками якої було проведено анонімне соціологічне опитування щодо обізнаності дітей з питань насильства.

20210727_123751Підлітки надзвичайно активно цікавились питаннями дотримання особистісних меж, покарання дорослих за вчинення ними протиправних дій, а також актуалізували найбільш важливу та цінну для них потребу – довірливе спілкування з рідними та близькими, вчителями на «незручні теми».

Заняття проходили цікаво та змістовно. Учасники отримали практичні знання та навички, пам’ятки щодо безпечної поведінки в соціальних мережах, гарні враження та позитивні емоції.

Також фахівцями із соціальної роботи  для молодшої групи було проведено тренінг з елементами гри з використанням низки методів на згуртованість дитячого колективу.20210727_123821

Загалом  роботою було  охоплено більше 83 дітей віком від 10 до 17 років. Крім цього, діти отримали інформаційні брошури та буклети щодо здорового способу життя, запобіганню шкідливим звичкам та насильству в родинах.

Просвітницька робота центрів соціальних служб в оздоровчих таборах здійснюється через діяльність спеціалізованих формувань «Мобільний консультативний пункт соціальної роботи». Соціальні послуги надаються фахівцями Центру на основі принципів дружнього підходу до молоді.

До Дня Незалежності Хмельницький міський Центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді оголошує конкурс фотосвітлин

FB_IMG_1627228740398«МАНДРУЄМО РАЗОМ НЕЗАЛЕЖНОЮ КРАЇНОЮ».
Якщо ти шануєш сімейні традиції, вмієш активно та весело відпочивати й маєш цілу колекцію фото, тоді поділитись ними! Ти отримаєш чудовий шанс виграти приз, який неодмінно потішить тебе.
Умови участі:
1.Учасники мають бути хмельничанами.
2. Оберіть одне фото із сімейного архіву де Ви подорожуєте з родиною мальовничими просторами нашої країни, зробіть короткий опис подорожі (н-д: Ми сім’я Петренко, усі разом любимо подорожувати Україною, кожна наша поїздка різноманітна й наповнена радісними подіями…)
3. Надсилайте на електронну адресу csdmphoto@ukr.net
4. Вкажіть Ваше П.І. та контактні данні (електронна пошта, телефон)
5. Усі фото надсилайте до 05.08.2021 року до 20:00 год.
6. Розкажіть своїм друзям про фотоконкурс, чим більше Ваших друзів дізнаються про конкурс та віддадуть свій голос за ваше фото, тим більше шансів виграти.
7. Переможець буде обиратися шляхом голосування на сторінці https://www.facebook.com/hmcsssdm/ за кількістю вподобань. 
8. Голосування триватиме з 09.08.2021 року 08:00 год. до 20.08.2021 року 10:00 год. включно.
9. Переможець отримає приємний подарунок від Центру.
10. Оголошення результатів конкурсу відбудеться на сторінці Центру.
Долучайтесь, буде цікаво!
Додаткову інформацію щодо організації та проведення фотоконкурсу можна отримати:
за тел. 0687296029 

Виїзд фахівців із соціальної роботи комунальної установи «Центр надання соціальних послуг» Ізяславської міської ради

221772641_355499796087947_6858845064828207018_nДнями відбувся виїзд фахівців із соціальної роботи комунальної установи «Центр надання соціальних послуг» Ізяславської міської ради спільно із представником відділу «Служба у справах дітей» в сільську місцевість Ізяславської міської територіальної громади. 

Під час виїзду соціальною роботою охоплено 7 сімей в  двох населених пунктах – с.Білогородка,  та с. Білиженці. В 6-х сім’ях проведено обстеження умов проживання та складено оцінку потреб дітей у зв’язку із необхідністю влаштування дітей на цілодобове перебування під час навчання в Ізяславському навчально-реабілітаційному центрі Хмельницької обласної ради та Плужнянській санаторній школі Хмельницької обласної ради.

Надання соціальних послуг проводилось з метою попередження нецільового використання  виплат одиноким матерям та підвищення батьківського потенціалу сімей.  Батькам  надано рекомендації щодо придбання необхідних для дітей продуктів харчування, одягу, взуття, засобів гігієни, постільної білизни та ін. Особливо наголошувалось на необхідності  приведення у  відповідність санітарно-гігієнічних норм проживання сімей. Також з батьками проводилась робота щодо профілактики негативних явищ, зокрема профілактика зловживання алкогольними напоями.

Фахівцями із соціальної роботи надано консультації батькам щодо налагодження взаємостосунків з дітьми та необхідності придбання дитячої літератури та розвиваючих ігор для всебічного розвитку дітей під час літніх канікул.

Особливий акцент у роботі, під час відвідування сімей, зроблено на необхідності  вчасного проходження медичного обстеження дітей до початку нового навчального року та забезпечення дітей необхідним одягом, взуттям, канцтоварами на навчальний період. Роботу в сім’ях проведено із дотриманням вимог карантину.

 

На Хмельниччині розпочались курси підвищення кваліфікації прийомних батьків та батьків-вихователів

Популярні

IMG_20210721_100617Сьогодні, 21 липня 2021 року, в приміщені Хмельницького обласного центру соціальних служб розпочалось друге у цьому році навчання прийомних батьків та батьків-вихователів з метою підвищення їх виховного потенціалу.

Перше навчання проводилось протягом 19-21 травня обласним центром спільно з громадською організацією «Турбота в дії». Навчання проходило в онлайн режимі. Участь прийняли 17 дитячих будинків сімейного типу. IMG_20210721_100637

Згідно з чинним законодавством батьки, які створили прийомну сім’ю чи дитячий будинок сімейного типу, проходять один раз на два роки навчання з метою підвищення виховного потенціалу, які відбуваються у тренінговій формі.

До програми підвищення кваліфікації включено актуальні теми педагогіки і психології підліткового та юнацького віку. Окрім того, на тренінги запрошується спеціаліст із служби у справах дітей Хмельницької облдержадміністрації, яка висвітлює питання забезпечення та виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Окрему увагу на таких тренінгах приділяють юридичним питанням. На заняттях відбувається також обмін досвідом між батьками. Деякі з них беруть участь у такому підвищенні кваліфікації втретє-вчетверте.

IMG_20210721_100823У перший день навчання батьки презентували досягнення прийомних дітей за останніх два роки їх перебування у сім`ї, розповідали про розпорядок дня дитини, її захоплення та досягнення, спільну діяльність з батьками. Це дозволяє оцінити якісну складову виховання дітей у родині. Також тренери допоможуть опрацювати питання, пов`язані з особливостями статевого виховання дітей різного віку та статі, особливості роботи з дітьми, які мають ознаки сексуалізованої поведінки. Отриманий інструментарій роботи прийомні батьки, батьки-вихователі застосують у виховній діяльності.

За результатами навчань батьки-вихователі та прийомні батьки отримають довідки  про проходження ними підвищення кваліфікації.  

Загалом у 2021 році навчання з підвищення виховного потенціалу згідно з чинним законодавством повинні пройти 54 родини з  числа прийомних батьків та батьків-вихователів.

Для довідки: станом на 01липня 2021 року у Хмельницький області функціонує  106 прийомних сімей та 21 дитячий будинок сімейного типу, у яких виховується 347 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

 

В Хмельницькому обласному центрі соціальних служб розпочались планові навчання для кандидатів у прийомні батьки, батьки-вихователі, потенційні опікуни, піклувальники, усиновителі

Популярні

IMG_20210720_100534Головна мета навчань – підготовка сімей до виховання дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування. Навчання проходять потенційні опікуни/піклувальники, усиновителі з Кам’янець-Подільського, Шепетівського та Хмельницького районів.

Тренінг проводять регіональні тренери  Хмельницького  обласного центру соціальних служб, сертифікований тренер – заступник директора Наталія Мельник та   начальник відділу методичного забезпечення соціальної роботи та навчальних заходів Наталія Гонта.

IMG-a09ae5a6db3a48e198f01d4cfe9384fb-VЗа словами, Наталії Мельник – заступника директора центру, відповідно до законодавства України, навчання майбутніх кандидатів в прийомні батьки й усиновителів триває 64 години.  

Навчання проводяться в формі семінару-тренінгу, що забезпечує можливість оцінити виховний потенціал кандидатів в процесі безпосередньої взаємодії з тренерами та іншими учасниками, під час виконання інтерактивних вправ.

IMG_20210720_100608На думку Наталії Гонти, начальника відділу методичного забезпечення соціальної роботи та навчальних заходів,тренінгові заняття сприяють підготовці кандидатів, активізації досвіду, почуттів, набуттю навичок, якими мають володіти потенційні батьки, які бажають всиновити дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

Особливістю тренінгу є те, що майбутні батьки отримають не тільки теоретичну інформацію (під час навчання учасників будуть ознайомлені з особливостями сімейних форм виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, стилями виховання, віковими особливостями розвитку дітей, етапами адаптації дитини в сім’ї та ін.), а й мають можливість, завдяки інтерактивним вправам, «приміряти» на себе ту чи іншу роль, пов’язану з вихованням дітей.IMG_20210720_100548

Навчання проходять за  програмою де передбачено розгляд наступних тем: Знайомство; Підготовка до змін в особистому та сімейному житті; Подолання у дитини почуття втрати; Повноцінний розвиток дитини та причини його затримки; Задоволення потреб дитини та формування її прив’язаностей; Зміст та методи сімейного виховання; Посилення сімейних зв’язків; Планування стабільності життя дитини та сім’ї; Робота в команді; Усвідомлений вибір.

Тренінгові заняття проводитимуться  8  днів по вівторках та п’ятницях.

Після проходження обов’язкового безкоштовного курсу навчання всім батькам видається довідка, яка засвідчує проходження цього курсу і їхню готовність стати усиновлювачами, в якій вказується кількість дітей, їх стать та вік, рекомендації щодо можливості усиновлення.

Також більш детальну інформацію щодо сімейних форм виховання можна отримати у Хмельницькому обласному центрі соціальних служб за адресою : м.Хмельницький, Львівське шосе 10/1 або за телефоном 0382765558

 

У Кам’янці поновлено контроль за цільовим використанням коштів допомоги при народженні дитини

малюк і грошіЗ 9 червня Кам’янець-Подільським міським Центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді поновлено функцію контролю за цільовим використанням державної допомоги при народженні дитини та створенням належних умов для повноцінного утримання та виховання дітей, шляхом проведення вибіркового обстеження окремих сімей. Це регламентовано Постановою Кабінету Міністрів України від 02.06.2021 №583 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 9 грудня 2020 р. № 1236», що переглядає підходи до протиепідемічних обмежень у бік пом’якшення.

Чинним законодавством передбачено, що кожна сім’я, в якій народилася дитина, має право отримати державну допомогу при її народженні. Держава надає підтримку, але і залишає за собою право перевіряти цільове використання цих грошей.

Отже, якщо ви подали заяву про надання допомоги від держави, і, якщо вас не відвідали спеціалісти Центру за період з 12 березня 2020 року по 9 червня 2021 року – будьте готові до того, що вас можуть перевірити.

З приходом соціального працівника у вас з’явиться можливість взнати про послуги, які надає Центр, отримати консультацію фахівця щодо догляду за новонародженою дитиною, її повноцінного розвитку та подальшого виховання, а також, за потреби, отримати роз’яснення законодавства України щодо державних соціальних допомог, пільг, на які сім’я має право.

Не варто перешкоджати здійсненню перевірки: інформація буде подана до Департаменту соціального захисту населення, і як результат – вас очікує припинення виплат. Адже хороша мама/тато не будуть приховувати умови, в яких перебуває їх дитина.

Не варто забувати, що спеціалісти Центру виконують свої посадові обов’язки, тому просимо з розумінням ставитись до перевірок.

До відома

Станом на 16.07.2021 до Кам’янець-Подільського міського Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді від Департаменту соціального захисту населення поступило 434 повідомлення про призначення державної допомоги при народженні дитини.

З поновленням функцій контролю, спеціалістами Центру проведено вибіркові перевірки у 139 сім’ях.

Наразі, нецільового використання призначених коштів – не виявлено.