Консультування з питань патронату над дитиною

IMG-d944391164540f7c7a0108c0154343bd-V30 вересня 2021 року завідувач відділення соціальної роботи Деражнянського міського центру надання соціальних послуг, Галина Березюк, відповідно до затвердженого спільного плану роботи із Деражнянською філією Хмельницького обласного центру зайнятості щодо популяризації сімейних форм виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківської опіки та піклування, зокрема впровадження послуги патронату, провела групову консультацію та презентацію «Деякі питання здійснення патронату на дитиною» для осіб, які перебувають на обліку у зв’язку із пошуком роботи.

IMG-61041b4ddbe0b34bf5da377c5ae694b7-V

Про емоції та їх вплив на життя підлітка

243801003_878142596158991_6037432686188410308_nЕмоції відіграють важливу роль у житті кожної дитини. Не емоційну, “холодну”, дитину уявити важко. На емоційне благополуччя дитини, як власне, і на її емоційний розвиток, впливають виховання в родині, соціум. І, звісно ж, її темперамент, тип нервової системи – те, що зараз називають фізіологічними чи біологічними чинниками. Однак, якщо те, що заклала природа, змінити важко, на інше впливати можна. Про емоції та їх вплив на життя підлітка, психолог Центру Коцюк Олександра говорила із учнями Дитячого телевізійного агенства . Діти промальовували свої емоції та аналізували, яких емоційних відтінків більше, позитивних чи негативних.
243643732_878142662825651_3798408496142699765_nЕмоції дітей – безпосередні та спонтанні.
Дорослі повинні допомагаюти дитині впоратися із сильними переживаннями. Якщо дуже засмучена, – підбадьорити. Дитина потребує любові дорослого, і її почуття залежать від наявності цієї любові. Отже, опіка і любов дорослих є умовою позитивного емоційного розвитку дитини, її емоційного благополуччя.243978553_878142616158989_1064233928129471029_n

Телеканал Перший Подільський Яка ситуація із усиновленням на теренах Хмельниччини?

Популярні

243111361_415640013469200_6643423075009278553_nЯка ситуація із усиновленням на теренах Хмельниччини? Хто займається навчанням усиновителів, скільки дітей мріють про сім’ю в області, та з яким проблемами найчастіше зіштовхуються в «новоствореній» сім’ї.
Спікери: Наталія Мельник – заступниця директора Обласного центру соціальних служб та Леся Буран – головна спеціалістка Служби у справах дітей обласної державної адміністрації.https://www.facebook.com/podilskiy.live/videos/382432373598863

«Успішна молодь – успішна громада»

27,.09  Працівники відділення соціальної роботи Деражнянського міського центру надання соціальних послуг взяли участь у інформаційно-просвітницькому заході «Успішна молодь – успішна громада», метою якого було інформування про послуги служби зайнятості, можливості отримання актуальних професій, в тому числі за сприянням служби зайнятості та надання допомогою у професійному самовизначення і побудові кар’єри. Захід проводився з ініціативи Деражнянської районної філії Хмельницького обласного центру зайнятості 24 вересня 2021 року в Деражнянській міській бібліотеці для дорослих.

27  Представниками Деражнянського міського центру надання соціальних послуг, Деражнянського бюро правової допомоги, Деражнянського центру професійної освіти, Деражнянської міської бібліотеки для дорослих, фахівці районної філії центру зайнятості надали цікаву та змістовну інформацію, яка була представлена в різних локаціях.

  В локації «Твій професійний вибір» за допомогою профорієнтаційного тестування бажаючі могли визначити професійні нахили. Учасники ознайомилися з особливостями користування онлайн сервісами служби зайнятості, сайтами з пошуку роботи, платформами для навчання та саморозвитку та надали інформацію про місцеві навчальні заклади.

  В локації «Твоє право», представники «Деражнянського бюро правової допомоги» надали юридичні консультації щодо працевлаштування неповнолітніх громадян, їх права та обов’язки.

  Про взаємозв’язок зайнятості та складних життєвих обставин, допомогу у їх подолання, розповіли представники «Деражнянського міського центру надання соціальних послуг». 

  Викладачі Деражнянського центру професійної освіти розповіли про умови вступу до навчального закладу, про перелік професій, які можна здобути, умови навчального та виховного процесу. В ігровій формі можна було ознайомитися з світом професій в локації «Твій розвиток».

  Співпраця соціальних партнерів є ефективною формою взаємодії, яка, за допомогою подібних заходів, сприяє професійному самовизначенню, а також попередженню безробіття.

Моніторинг взаємодії щодо запобігання та протидії домашньому насильству

IMG-6c038dc97c2f0b4c42498690bd98b446-V  23 вересня представники обласного центру соціальних служб  здійснили виїзд до  Дунаєвецької громади з метою моніторингу взаємодії суб’єктів, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству та насильству за ознакою статі.

  Відпрацювання схеми взаємодії відбувалося на реальній події домашнього насильства в одному із населених пунктів громади. Сім’я, в який вчинено домашнє насильство, перебуває на обліку сімей, які опинилися в складних життєвих обставинах.

  Спільно з офіцером громади, який першим отримав повідомлення про вчинення домашнього насильства, на місце події прибули члени мобільної бригади: начальник відділу соціальної роботи, фахівець із соціальної роботи, психолог, спеціаліст служби у справах дітей. Суб’єктами соціальної роботи продемонстровано чітку взаємодію та співпрацю відпрацьованого алгоритму надання допомоги в кризовій ситуації.

  Постраждалих, жінку з трьома малолітніми дітьми, переміщено на тимчасове проживання до родичів. Кривдника доставлено на лікування до психіатричної лікарні.

IMG-991d14e63e679ae14625560774294eb8-V  У ході роботи виникла проблема розміщення учасників конфлікту, оскільки на території громади відсутні будь-які спеціалізовані заклади (притулок, кризова кімната, центр надання соціально-психологічної допомоги).

  За результатами роботи директором обласного центру соціальних служб Тетяною Власюк рекомендовано голові громади (в телефонному режимі) та керівнику територіального центру як найшвидше вирішити питання створення спеціалізованого закладу для постраждалих від домашнього насильства або насильства за ознакою статі.

На сьогодні питання домашнього насильства залишається актуальним і потребує прийняття важливих та рішучих дій щодо його подолання, – В. Юр’єв

Популярні

IMG_1630-scaled22 вересня в ОДА відбулося засідання обласної координаційної ради з питань сім’ї, гендерної рівності, демографічного розвитку, запобігання та протидія домашньому насильству та протидії торгівлі людьми. Провів його заступник голови ОДА Володимир Юр’єв. До обговорення вкрай важливої теми долучилися керівники профільних структурних підрозділів ОДА та представники підрозділів правоохоронних органів, що опікуються питаннями протидії домашньому насильству.

Розпочинаючи нараду, Володимир Юр’єв вкотре наголосив, що на сьогодні питання домашнього насильства залишається актуальним і потребує прийняття важливих та рішучих дій щодо його подолання. Також, за словами посадовця, окремої уваги в контексті розгляду даного питання потребують вдосконалення окремі частини Закону України “Про запобігання та протидію домашньому насильству”. Адже сьогодні особа, яка вчиняє насильство відносно іншої особи, відбувається мізерним штрафом, який зрештою сплачується з сімейного бюджету, громадськими роботами або застосуванням адміністративного арешту. При цьому останній вид покарання застосовується вкрай рідко, а після його відбування кривдник повертається в сім’ю і знову починає свою недобру справу.

Як було зазначено на нараді, тільки по Хмельницькій міській територіальній громаді з початку січня поточного року до суду надійшло 6752 заяви, з яких 5300 було розглянуто. Зареєстровано 667 справ про вчинення домашнього насильства, з яких розглянуто 438 заяв. З цих розглянутих заяв по 247 накладені адміністративні стягнення у вигляді штрафу, інші справи були закритті через відсутність складу правопорушення або через закінчення терміну притягнення особи до адміністративної відповідальності. Також адміністративний арешт застосовано до 3 осіб, по громадських роботах винесено 8 рішень.

Відтак, Володимир Юр’єв наголосив на необхідності віднайти оптимальний шлях або важелі впливу на кривдників як шляхом внесення змін до Закону України “Про запобігання та протидію домашньому насильству”, так і через посилення проведення інформаційно-роз’яснювальної роботи серед жителів області.

“Часто чуємо від населення такі відгуки, що постраждалі від домашнього насильства особи не звертаються до правоохоронних органів чи соціальних служб, бо не вірять в ефективність законів. Тому маємо максимально взаємодіяти, аби, в першу чергу, попередити факт такого насильства, а по-друге, зробити усе можливе, аби сім’ї та особи, які потерпають від такого насильства у будь-яких його проявах (економічних, фізичних, моральних) були впевнені, що вони захищені та отримають підтримку,” – сказав Володимир Васильович.

В продовження наради, директор Департаменту соціального захисту населення ОДА Ірина Ковальчук розповіла, що в області станом на 01.09.2021 року створено та працює 43 спеціалізованих служби:

2 денних кризових центри соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі,

25 мобільних бригад соціально-психологічної допомоги постраждалим особам, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі,

6 спеціалізованих служб первинного соціально – психологічного консультування осіб, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі,

6 кризових кімнат цілодобового перебування (до 10 днів),

2 телефони гарячої лінії,

1 кабінет корекційно-реабілітаційних послуг,

Хмельницький обласний центр соціально-психологічної допомоги, який виконує функції притулку для постраждалих від домашнього насильства.

Також у ході наради наголошено, що запобігання та протидія домашньому насильству є однією із важливих функцій територіальних громад. Ця робота проводиться через відповідальних осіб органів місцевого самоврядування, закладів освіти та охорони здоров’я, старост, які є найважливішою ланкою в цій роботі, через засідання координаційних рад з питань сім’ї, гендерної рівності, демографічного розвитку, запобігання та протидії домашньому насильству та протидії торгівлі людьми, через надання соціальних послуг спеціалізованими службами підтримки осіб, які постраждали від домашнього насильства, через проведення програм для кривдників та для жертв домашнього насильства, через роз’яснювальну роботу серед мешканців громади, через роботу з сім’ями, що потрапили в складні життєві обставини.

На жаль, не в усіх громадах ця робота проводиться на належному рівні. Координаційні ради з питань сім’ї, гендерної рівності, демографічного розвитку, запобігання та протидії домашньому насильству та протидії торгівлі людьми наразі створені в усіх територіальних громадах області, але ще не в усіх проводяться засідання (11 територіальних громад не проводили засідань), немає жодної спеціалізованої служби підтримки осіб, що постраждали від домашнього насильства в 32 територіальних громадах.

Крім того, не в усіх ТГ ведеться робота щодо створення спеціалізованих служб підтримки осіб, що постраждали від домашнього насильства. На даний час створено 43 спеціалізованих служби, хоча державою надається фінансова підтримка для їх створення через різні проекти. Так, участь в проекті на отримання субвенцій з державного бюджету місцевим бюджетам у 2021 році на відкриття притулків для людей постраждалих від домашнього насильства, кризових кімнат взяли 11 територіальних громад: Ганнопільська сільська ТГ, Ізяславська міська ТГ, Улашанівська сільська ТГ, Крупецька сільська ТГ, Волочиська міська ТГ, Городоцька міська ТГ, Красилівська міська ТГ, Меджибізька селищна ТГ, Хмельницька міська ТГ, Солобковецька сільська ТГ, Дунаєвецька міська ТГ.IMG_1599-scaled

Відтак, за результатами засідання членам координаційної ради доручено підготувати пропозиції в частині внесення змін до законодавства, що стосуються судових покарань для кривдників, а також вкотре наголошено територіальним громадам на необхідності активізувати діяльність у напрямку запобігання та протидії домашньому насильству та створення соціальних служб, що дадуть можливість запобігати, взаємодіяти і розвантажити інші структури.

За матеріалами Хмельницької ОДА

Популяризація послуги патронату над дитиною. Триває пошук кандидатів у патронатні вихователі

Популярні

23 вересня 2021 року проведено онлайн консультації в форматі ZOOM: «Деякі питання захисту прав дитини та надання послуги патронату над дитиною» постанова Кабінету Міністрів України №893 від 20.08.2021 р. для педагогів Орининської, Вовковинецької, Плужненської гімназій, які припиняють свою діяльність в рамках реалізації Національної стратегії реформування системи інституційного догляду та виховання дітей на 2017- 2026 рр.

Особливу увагу звернено на критерії, яким має відповідати кандидат у патронатні вихователі, алгоритм створення сім’ї патронатного вихователя (послуга патронату над дитиною), що включає: первинний відбір; навчання та отримання рекомендації; укладання договору про умови запровадження патронату.

20210923_140121 20210923_140654

IMG-497b8e42c56830f68734215f5c24d651-V (1)IMG-dd57847b8ac0ff8a0042b8d959d5554d-V

Володимир Юр’єв: Створення патронатних сімей на Хмельниччині вкрай важливе та необхідне для захисту прав та інтересів наших дітей

Популярні

242460206_4347648805356100_5020478922067535578_nОдним з головних показників благополуччя суспільства є ставлення до дітей, які потрапили в скрутні життєві обставини або залишились без батьківського піклування. Чи не найкращим варіантом поліпшення їх життєвих умов є патронат над дитиною. Відтак створення хоча б однієї патронатної сім’ї в громаді дозволить ефективно реагувати на ситуації, коли дитина потрапляє в скрутні обставини.

Аби привернути увагу очільників громад до цього питання та прискорити процес створення в області патронатних сімей, в ОДА відбулась онлайн-зустріч з представниками громад щодо ефективної реалізації в області постанови Кабінету Міністрів України від 20 серпня 2021 року № 893 «Деякі питання здійснення патронату над дитиною». Провів зустріч заступник голови ОДА Володимир Юр’єв.

242488104_4347649015356079_2453677107667690722_nУчасть в нараді взяли представники підрозділів облдержадміністрації, які є виконавцями даної постанови, а саме: заступник начальника Служби у справах дітей Любов Тимофіїв, начальник управління Департаменту соціального захисту населення Вадим Маруняк та директор Хмельницького обласного центру соціальних служб Тетяна Власюк.

Звертаючись до присутніх, Володимир Юр’єв зазначив, що на даний час в області проживає 3391 сім’я, яка опинилася в складних життєвих обставинах, де виховуються 4828 дітей, що потребують якісних соціальних послуг.

242464569_4347648785356102_6618808125751530917_n“Вважаю, що питання, яке винесене сьогодні на порядок денний, є вкрай важливим та необхідним для захисту прав та інтересів наших дітей, а отже повинне якомога активніше вирішуватися в громадах,” – наголосив посадовець.

Варто зазначити, що держава передбачає фінансування на створення патронатних сімей у територіальних громадах та сприяє таким родинам у забезпеченні умов необхідних для захисту прав дитини, яка через складні життєві обставини тимчасово не може проживати разом з батьками/законними представниками.

Стати кандидатом у патронатні вихователі досить просто, варто лише звернутися до служби у справах дітей за місцем свого фактичного проживання, подати заяву про намір стати патронатним вихователем та необхідні документи, пройти первинний відбір та отримати направлення на навчання. Після проходження необхідного навчання та отримання рекомендації про можливість надання послуги патронату укладається договір про умови запровадження патронату (створення сім’ї патронатного вихователя), опісля чого патронатна сім’я отримує поворотну фінансову допомогу – резервні кошти (2,5 прожиткового мінімуму на кожну дитину з розрахунку на двох дітей)

Нагадаємо, що в серпні поточного року було створено першу патронатну сім’ю у Кам’янець-Подільському районі, в яку влаштовано 4-х річного хлопчика із сім’ї, яка опинилася в складних життєвих обставинах.

Довідково: на даний час на території області функціонує 2 центри соціально-психологічної реабілітації дітей – у м. Хмельницькому та у Полонному, в яких можуть проживати та бути на повному державному утриманні 60 дітей терміном на 9 місяців.

Наразі в області ведеться активна робота щодо створення ще одного такого центру на 50-60 дітей вищезазначеної категорії.

За матеріалами прес-служби Хмельницької ОДА

У Кам’янці-Подільському чекають на кандидатів у патронатні вихователі!

patronat  Патронатна сім’я – це тимчасова сім’я для дитини, яка опинилась у складних життєвих обставинах. Завдання сім’ї патронатного вихователя – мінімізувати травматизацію дитини, коли її забирають від батьків. Саме завдяки даній формі влаштування діти, які опинилися в складних життєвих обставинах, не потраплятимуть в інтернатні заклади, а перебуватимуть в спеціально підготовленій сім’ї, де про них турбуватимуться та забезпечать догляд і реабілітацію. 

  Чекаємо на тих, кому не байдужа доля інших і хто готовий на певний час (від 3 до 6 місяців) прийняти у свою родину діток, які потребують допомоги.

  Нагадуємо:

  Патронатним вихователем може бути громадянин України, який має досвід виховання дитини, відповідні житлові умови для надання послуг з догляду, виховання та реабілітації дитини у своєму помешканні.

  Патронатним вихователем не може бути особа, зазначена в статті 212 Сімейного кодексу України.

  Обов’язковою умовою є наявність у патронатного вихователя добровільного помічника з числа членів його родини.

  Патронат – це офіційне працевлаштування для вихователів та шанс знайти своє покликання.

  Держава надає кандидатам в патронатні вихователі можливість пройти відповідну підготовку та отримати професійну підтримку в процесі реалізації своєї діяльності, гарантує грошове забезпечення та соціальну допомогу на утримання кожної влаштованої дитини. Також, за патронатного вихователя сплачується єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

  Основним місцем роботи патронатного вихователя стає патронатна сім`я, відповідно йому нараховуватиметься страховий стаж.

  Патронатний вихователь не може поєднувати догляд за дитиною з іншими видами діяльності, які перешкоджатимуть якісному виконанню умов договору про патронат над дитиною.

  Бажаючі створити патронатну сім’ю або більше дізнатися про патронат – звертайтесь за детальною інформацією до Кам’янець-Подільського міського Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, вул. Шевченка, 26, т. 9-14-29.

Домашнє насильство – це злочин

Популярні

400_0_1588422510-8992Сьогодні дуже часто ми чуємо про те, що домашнього насильства не повинно бути. Проте не рідко чуємо про випадки скоєння насильства чоловіка над жінкою, батьків над дітьми. Це не лише побої, це і образи, погрози та приниження, це умисне позбавлення житла, засобів до існування, документів, це заборона чи примушування до праці, зрештою, це домагання і зґвалтування. Найприкріше те, що рамки домашнього насильства виходять за межі сім’ї – і розширюють їх діти, які потерпають від насильства, скоюючи жорстокі вчинки по відношенню до своїх однолітків.

Статистика вражає – кожна третя родина в Україні зустрічається з насильством. Від 1 до 3 мільйонів дітей щороку стають його свідками чи жертвами. Майже 2 тисячі 300 кривдників, які скоїли домашнє насильство, перебувають на даний час на обліках в підрозділах поліції ГУНП Хмельницької області, понад 2,5 тисячі задокументовано адміністративних правопорушень, винесено 286 термінових заборонних приписів, зареєстровано 6 фактів невиконання обмежувальних заходів, приписів або не проходження програми для кривдників, з яких 4 вже направлено до суду. Ситуація загострилась у зв’язку з карантином, коли кривдники і жертви вимушено опинились у закритому просторі.

Ніхто не повинен жити в щоденному страху від психологічного, фізичного, економічного чи сексуального насилля. Насильству немає виправдання, домашньому тим більше. Це не сімейна справа, не спосіб виховання, не специфічний вияв любові. Це злочин, про нього треба заявляти, бо може бути запізно. Стали свідком чи постраждали? Не мовчіть, звертайтеся:

  • 102 – Національна поліція України;
  • 103 – швидка медична допомога;
  • 15-47 – безкоштовна цілодобова «гаряча» лінія для жертв домашнього насильства;
  • 116-123 (з мобільного) та 0 800 500-335 (зі стаціонарного) – безкоштовна національна «гаряча» лінія з попередження домашнього насильства;
  • 116-111 (з мобільного) та 0 800 500-225 (зі стаціонарного) – національна дитяча «гаряча» лінія;
  • 0 800 213-103 – цілодобова гаряча лінія безоплатної правової допомоги;
  • Контакти мобільних бригад соціально-психологічної допомоги на сайті orgабо на «гарячій лінії».

алгоритм

12

34567