Архів за місяць: Грудень 2021
В ОДА підбили підсумки роботи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству і торгівлі людьми
Популярні
Тісна взаємодія між соціальними службами та громадськими організаціями демонструє свою високу ефективність у питаннях налагодження механізмів протидії насильству у різних його проявах. На це звернув увагу заступник голови ОДА Володимир Юр’єв на сьогоднішньому засіданні обласної координаційної ради з питань сім’ї, гендерної рівності, демографічного розвитку, запобігання та протидії домашньому насильству та протидії людьми.
Захід був присвячений підбиттю підсумків роботи обласних служб у зазначеній сфері за 2021 рік. До участі в обговоренні долучилися представники профільних структурних підрозділів ОДА, Національної поліції, громадських організацій, а також регіональний представник уповноваженого з прав людини у Хмельницькій області Оксана Кізаєва.
Учасники засідання обговорили стан виконання в області Закону України “Про протидію торгівлі людьми”, проаналізували ситуацію із організацією в територіальних громадах Хмельниччини надання соціальних послуг сім’ям, дітям, молоді, які перебувають у складних життєвих обставинах. Окрім того, було заслухано інформацію щодо ходу виконання завдань з питань запобігання та протидії домашньому насильству.
Зокрема, голова БФ “Ксена” Оксана Устинова повідомила, що в області цьогоріч була проведена значна робота, спрямована на інформування мешканців області щодо безпечного працевлаштування та недопущення потрапляння в ситуацію торгівлі людьми. Так, представники області показали кращий в Україні результат взаємодії у спеціальній симуляційній вправі, що проводилася в Львівській області за підтримки ОБСЄ. Окрім того, проведено широку інформаційну кампанію з ЗМІ, акції в громадських місцях у рамках Всесвітнього дня протидії торгівлі людьми (30 липня), Європейського дня протидії торгівлі людьми (18 жовтня) та Міжнародного дня боротьби за скасування рабства (2 грудня).
Також проводилася робота щодо підтримки осіб, які потрапили у ситуацію торгівлі людьми, зокрема забезпечено супровід в отриманні ними відповідного статусу. Зауважимо, що в області статус особи, що постраждала від торгівлі людьми, встановлено 31 людині, у 2021 році його отримала 1 особа.
Окрему увагу учасники зібрання приділили організації роботи з надання соціальних послуг в територіальних громадах. Як відзначив Володимир Юр’єв, завдяки цілеспрямованій та послідовній роботі із їх головами, практично у всіх громадах ця робота розпочата. Громади обрали досить різні моделі її здійснення: в одних організовані окремі комунальні установи, інші передбачили відповідні штатні одиниці, декілька громад на сесії лише нещодавно ухвалили відповідні рішення про створення таких органів. Загалом в області в сфері надання соціальних послуг сім’ям, дітям та молоді станом на листопад зареєстровано було 206 надавачів таких послуг.
В роботі засідання взяла участь директор Хмельницького обласного центру соціальних служб Тетяна Власюк. На обласному рівні, за її словами, забезпечено надання практичної та методичної допомоги громадам, а також проведення навчання відповідних фахівців для тергромад. Посадовиця додала, що за наявними даними, у 2021 році було виявлено близько 4600 сімей, де мешкає понад 6,6 тисяч дітей, що можуть потрапити у складні життєві обставини. Це сім’ї, де є ризик соціального сирітства, вилучення дітей з сім’ї, ситуації із можливим вживанням алкоголю чи наркотичних речовин, випадки домашнього насильства.
За інформацією Служби у справах дітей, зараз на обліку перебуває 1313 дітей, що опинилися у складних життєвих обставинах, з 596 сімей. Зареєстровано 50 випадків вчинення насильства щодо дітей (19 – фізичного насильства, 1 – сексуального насильства, 32 – психологічного насильства), поставлено на облік 52 дитини. При цьому, зазначила посадовиця, відповідними органами проводиться не лише робота безпосередньо із сім’ями, а й організовуються профілактичні рейди “Вокзал”, “Діти вулиці”. За звітний період було проведено 968 таких рейдів, під час яких в поле зору служб потрапили 598 дітей.
Один із важливих напрямків роботи відповідних органів – запобігання випадкам насильства в сім’ї. Важливим інструментом у цій роботі є проведення корекційної роботи з кривдниками, які вчинили домашнє насильство, зокрема в рамках відповідних програм. Цьогоріч в області навчання в таких програмах пройшли 58 осіб. Як зауважила Оксана Кізаєва, дію таких програм необхідно розширювати з метою охоплення більшого кола осіб.
На важливості профілактичної роботи з особами, що схильні до скоєння правопорушень в домашньому середовищі, наголосив і представник ГУНП в області підполковник Вадим Бирко. За його словами, за 11 місяців поточного року в області було задокументовано 3297 таких адміністративних правопорушень, при цьому на 1225 правопорушників накладено адміністративний штраф, 113 направлено на громадські роботи, до 23 застосовано адміністративний арешт. Окрім того, зареєстровано 155 злочинів в домашньому середовищі, з яких, на жаль, 3 тяжких. Саме тому за словами Вадима Бирка, основна увага має бути приділена саме попередженню таких правопорушень, особливо там, де в небезпечну ситуацію можуть потрапляти діти, що є найбільш вразливою категорією. Один із дієвих шляхів – роз’яснювальна робота із жертвами домашнього насильства, адже саме вони можуть звернутися до суду з відповідною заявою про необхідність направлення кривдника на проходження корекційної програми.
Підсумовуючи обговорення, Володимир Юр’єв висловив вдячність усім службам за активну роботу у поточному році та наголосив на необхідності подальшої роботи, спрямованої на координацію зусиль між усіма органами влади, що є учасниками механізму протидії проявам насильства та торгівлі людьми. Посадовець висловив сподівання, що завдяки цьому кількість протиправних дій та випадків насильства в домашньому середовищі вдасться звести до мінімуму.
За матеріалами прес-служби ОДА
Продовжуємо інформувати про патронат над дитиною
Популярні
21 грудня начальник відділу методичного забезпечення соціальної роботи та навчальних програм Наталія Гонта взяла участь в режимі онлайн у засіданні круглого столу який проводив Хмельницький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти та поінформувала присутніх слухачів «Про послугу патронату».
За її словами, патронат – це соціальна послуга, яку надають дитині, поки фахівці соціальних служб працюють з її батьками. Це означає, що процес розлучення із сім’єю буде для неї менш травмуючим. Адже послуга патронату надається в домашніх умовах, є короткотривалою (від 3 до 6 місяців) та орієнтована на потреби дитини.
Патронатні вихователі здійснюють догляд, виховання та реабілітацію дитини та водночас підтримують зв’язок з рідними.
Наталя Володимирівна поінформувала присутніх, що на Хмельниччині створена перша патронатна родина та на даний час в Хмельницькому обласному центрі соціальних служб проходять навчання кандидати в патронатні вихователі.
Вона звернула увагу присутніх слухачів, що мешканці Хмельниччини можуть стати патронатними вихователями, якщо:
є громадянином України, має вік від 35 до 60 років (для жінки) та від 35 до 65 років (для чоловіка);
сім’я зареєстрована у шлюбі та проживає на спільній житловій площі або орендованій;
стан здоров’я дозволяє забезпечувати догляд та виховання дітей;
є позитивний досвід виховання власних дітей;
відсутня судимість;
один із членів сім’ї не поєднує роботу патронатного вихователя з іншою трудовою діяльністю.
Для цього бажаючим необхідно пройти спеціальний курс навчання, а це 12 занять, та отримати довідку за результатами навчання. Зарплата вихователя становить п’ять прожиткових мінімумів, кошти на виховання дитини – два прожиткових мінімума (прожитковий мінімум на одну особу в розрахунку на місяць з 1 грудня — 2 393 гривні – ред.).
За детальнішою інформацією щодо запровадження патронату або можливості стати патронатним вихователем необхідно звертатися до Хмельницького обласного центру соціальних служб за телефоном (0382)76-55-58 або в Служби у справах дітей територіальних громад області.
Наприкінці свого виступу Наталія Гонта відповіла на питання учасників круглого столу.
Стартувала благодійно-вітальна акція «Твори добро разом із святим Миколаєм!»
19 років поспіль Центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді ініціює акцію, яка полягає у зборі та передачі сім’ям з дітками продуктових та подарункових наборів напередодні святкових днів.
Цього року до акції приєдналось одразу декілька волонтерських загонів.
У переддень Святого Миколая студенти Кам’янець-Подільського коледжу будівництва, архітектури та дизайну (директор – Ольга Мальченко) та Кам’янець-Подільського медичного фахового коледжу (директор – Віктор Клим) спільно із Центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді (директор – Еліна Ковтун) розпочали щорічну благодійно-вітальну акцію «Твори добро разом із святим Миколаєм!».
Волонтерський загін коледжу КПКБАД «Крок на зустріч» – багаторічний ініціатор акції – приготував та передав продуктові та подарункові набори для 15 дітей з 12 сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах.
За ініціативи кураторів Медичного фахового коледжу (Олесі Ксьоншкевич, Антоніни Возович та Алли Боршуляк) було зібрано та передано продуктові подарункові набори для 8 дітей із 3-х сімей.
Члени родин дякують помічникам Святого Миколая за чудові подарунки та незабутню атмосферу свята, адже наразі це є особливо цінним як для діток, так і для дорослих.
Акція продовжуватиметься: адже ще багато благодійників (не тільки з ВИШів) приготувати чудові подарунки для діточок з сімей, якими опікується Центр.
Світлини надані з дозволу.
Проведено засідання координаційної ради з питань сім’ї, гендерної рівності , демографічного розвитку, запобігання та протидії домашньому насильству та протидії торгівлі людьми при Полонській міській раді
16.12.2021 року в приміщенні Полонської міської ради відбулося чергове засідання координаційної ради з питань сім’ї, гендерної рівності, демографічного розвитку, запобігання та протидії домашньому насильству та протидії торгівлі людьми.
У засіданні взяли участь представники відділів соціальної роботи з населенням, освіти, молоді та спорту Полонської міської ради ОТГ, відділу поліцейської діяльності № 3 Шепетівського районного управління поліції ГУ НП в Хмельницькій області, КНП Полонської міської ради «Полонська міська багатопрофільна лікарня ім. Н.Говорун, Полонського центру первинної медико-санітарної допомоги Полонської міської ради, Шепетівського районного сектору №3 філії ДУ «Центр пробації» в Хмельницькій області, відділу «Полонське бюро правової допомоги» Шепетівського МЦ МБВПД, територіального центру надання соціальних послуг ВК Полонської міської ради ОТГ.
До порядку денного було включено три питання, а саме:
- про здійснення соціальної роботи з сім’ями, які опинились у складних життєвих обставинах,
- про підведення підсумків проведення Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства» на території Полонської громади та
- про надання безоплатної вторинної допомоги пільговим категоріям населення Полонської ОТГ.
За результатами ретельного розгляду питань, які були заслухані на координаційній раді, виконавцям надано рекомендації з метою належного вирішення нагальних питань та прийнято відповідні рішення.
Найти спільну мову
Міжнародний день людей із інвалідністю не є святом, а покликаний привернути увагу до проблем цих людей
Генеральна Асамблея ООН в 1992 році оголосила 3 грудня кожного року днем осіб з інвалідністю і закликала всі держави та міжнародні організації проводити заходи в цей день з метою інтеграції людей з інвалідністю у життя суспільства.
У світі налічується понад мільярд людей з інвалідністю. Цей день є нагадуванням про необхідність створення умов для людей з особливими потребами, вжиття заходів з метою поліпшення їхжиття та самореалізації.
Міжнародний день людей із інвалідністю не є святом, а покликаний привернути увагу до проблем цих людей, захисту їхніх прав, гідності і благополуччя, акцентує увагу суспільства на перевагах, які воно отримує від участі людей з інвалідністю у політичному, соціальному, економічному і культурному житті. Цей день є нагадуванням людству про його обов’язок виявляти турботу і милосердя до найбільш незахищеної частини суспільства – людей із інвалідністю.
Наша держава взяла на себе і виконує конкретні зобов’язання щодо матеріального забезпечення інвалідів, створення для них необхідних правових, соціально-побутових умов життя, надала ряд пільг, конституційно гарантувала рівні з іншими громадянами можливості для участі в економічній, політичній і соціальній сферах життя суспільства.
З метою ознайомлення із Конвенцією прав дитини, усвідомлення життєвих проблем людей, які потребують особливої уваги і милосердя, виховання толерантного ставлення до осіб з інвалідністю провідним психологом та фахівцем із соціальної роботи ІІ кваліфікаційної категорії Хмельницького міського Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді проведено виховні уроки-тренінги «Зрозуміти іншого» у 2-Б та 3-Б класах СЗОШ №12, де учні мали можливість дізнатися про поняття толерантності, ознайомитись із проблемами, з якими щоденно зіштовхуються люди з інвалідністю.
Підбили підсумки щорічної акції «16 днів проти насильства»
Популярні
Днями заступник директора Хмельницького обласного центру соціальних служб Наталія Мельник взяла участь у круглому столі за участю заступника голови обласної державної адміністрації Володимира Юр’єва.
Тема круглого столу стосувалась аналізу результатів проведення на Хмельниччині Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства».
Під час обговорення та в своєму виступі Наталія Мельник зазначила, що у цьому році громади області активно долучились до проведення акції, це щоденно підтверджувалось надісланими фото матеріалами. Особливо активними були Волочиська, Гвардійська, Деражнянська, Ленковецька, Летичівська, Розсошанська та Кам’янець-Подільська та Хмельницька громади. Жодного матеріалу ми не отримали від Лісовогринівецької та Ямпільської громад.
Всього за інформацією територіальних громад проведено 696 заходів. Найбільш поширеними формами роботи стали бесіди – 128, лекції – 82, флешмоби – 52, години спілкування – 52, конкурси малюнків – 35, відео лекторії – 25, круглі столи – 28.
Обласні структури теж не були осторонь від проведення акцій, долучились до заходу до початку акції на площі, в Департаменті соцзахисту та в ОЦСС проведені флешмоби. З метою широкого поширення серед жителів області представники обласного центру соціальних служб брали участь у прямих ефірах на місцевих ЗМІ на радіо та телебаченні (ТВ 7+, Суспільне UA Поділля-центр, Перший Подільський). Для більш реального поширення інформації про акцію застосовувалась також мережа Facebook.
За словами Наталії Валентинівни, заходи проходили за темами: «Стоп-насильству!», «Що таке насильство?», «Сім’я без насилля. Як себе захистити», «Скажи насильству-Ні!», «Профілактика домашнього насильства», «Відповідальність за скоєння насильства в сім’ї», «Як розпізнати насильство», «Ненависть можна перемогти лише любов’ю», «Профілактика та запобігання булінгу, «Щасливе дитинство без насилля», «Ми не боїмось сказати ні-а ти???!!»;
Цьогорічними цікавинками стали заходи в громадах: флеш тренінг у Ленковецькій громаді, «Чашка чаю з практичними психологом» у Михайлюцькій громаді, соціальний експеримент «Можливості обмежені. Здібності обмежені.» (для руйнації стереотипів) у Михайлюцькій громаді, акція-перфоманс «Кричати неможна мовчати» у Деражнінській громаді, тиждень права «Сьогодні ми діти- завтра громадяни України» у Городоцькій громаді, виготовлення учнями леп-буку до Міжнародної акції «16 днів проти насильства» у Гвардійській громаді.
За підсумками круглого столу заступник голови ОДА Володимир Юр’єв зазначив, що під час акції була проведена велика робота, але я переконаний, що вона має тривати і далі, а не лише протягом цих 16 днів. Маємо задіяти усі можливі шляхи донесення інформації, аби закцентувати увагу суспільства на питанні протидії насильству, спонукати людей припинити замовчувати цю проблему. Наше головне завдання – навчити всіх, що в першу чергу потрібно робити у критичних ситуаціях та куди звертатися за допомогою.”
За підсумками обговорення учасники напрацювали декілька напрямків подальшої роботи.
В облдержадміністрації підбили підсумки щорічної акції «16 днів проти насильства»
Популярні
Співпраця з студентами в соціальному напрямку
Популярні
За ініціативи доцентів кафедри соціальної педагогіки та соціальної роботи Хмельницького національного університету Алли Шеремет та Наталії Синюк відбулась онлайн зустріч керівництва Хмельницького обласного центру соціальних служб зі студентами ХНУ першого курсу кафедри соціальної педагогіки та соціальної роботи .
Під час зустрічі студенти більш детально ознайомилися з напрямками роботи центру, отримали інформацію про державні стандарти, про сучасну систему надання соціальних послуг в територіальних громадах області.
За словами заступника директора центру Наталії Мельник : На сьогодні Закон України «Про соціальні послуги», «Державні стандарти з надання соціальних послуг» стали базовими для реалізації завдань щодо реформування соціальної сфери та розвитку системи надання соціальних послуг.
Наталія Валентинівна детально розповіла слухачам, що в ході децентралізації повноваження з надання соціальних послуг населенню передано з центрального рівня на місцевий, тобто – територіальним громадам. З 1 січня 2020 року набула чинності нова редакція Закону України «Про соціальні послуги». Отже з початку 2020 року змінився розподіл повноважень центральних та місцевих органів влади, а також встановлена система соціальних послуг та її учасників, етапи визначення потреб, планування, організації та фінансування соціальних послуг.
Повноваження у сфері соціальних послуг передають громадам – максимально близько до отримувачів цих послуг. Такі повноваження визначаються новою редакцією Закону як власні повноваження громад.
За словами Наталії Мельник, щоб реалізувати їх, в громаді мають створити відповідний структурний підрозділ. Кожна громада зобов’язана надавати базові соціальні послуги. Водночас, кожна соціальна послуга надаватиметься за відповідним соціальним стандартом, який затверджує Міністерство соціальної політики.
Наталія Гонта, начальник відділу методичного забезпечення соціальної роботи та навчальних програм, зорієнтувала майбутніх спеціалістів соціальної роботи на Державні соціальні стандарти, які встановлені законаом та іншими нормативно-правовими актами.
За її словами Державні соціальні стандарти і нормативи, як правило, формуються, встановлюються і затверджуються в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.
Метою встановлення державних соціальних стандартів і нормативів є визначення механізму реалізації соціальних прав та державних соціальних гарантій громадян, передбачених Конституцією України.
Наталія Володимирівна більш детально зупинилась на Державних соціальних нормативах у сфері надання соціальних послуг, які діють для визначення розмірів державних гарантій соціальної підтримки осіб які перебувають у складних життєвих обставинах.
Наостанок учасники зустрічі обговорили можливості подальші співпраці в соціальному напрямку.