Співпраця з студентами в соціальному напрямку

IMG_20211216_090755За ініціативи доцентів кафедри соціальної педагогіки та соціальної роботи Хмельницького національного університету Алли Шеремет та Наталії Синюк відбулась онлайн зустріч керівництва Хмельницького обласного центру соціальних служб зі студентами ХНУ першого курсу кафедри соціальної педагогіки та соціальної роботи .

Під час зустрічі  студенти більш детально ознайомилися з напрямками роботи центру, отримали інформацію про державні стандарти, про сучасну  систему надання соціальних послуг в територіальних громадах області.IMG_20211216_083421

За словами заступника  директора центру Наталії Мельник : На сьогодні Закон України «Про соціальні послуги», «Державні стандарти з надання соціальних послуг»  стали базовими для реалізації завдань щодо реформування соціальної сфери та розвитку системи надання соціальних послуг.

IMG_20211216_085440Наталія Валентинівна детально розповіла слухачам, що в ході децентралізації повноваження з надання соціальних послуг населенню передано з центрального рівня на місцевий, тобто – територіальним громадам. З 1 січня 2020 року набула чинності нова редакція Закону України «Про соціальні послуги». Отже з початку 2020 року змінився розподіл повноважень центральних та місцевих органів влади, а також встановлена система соціальних послуг та її учасників, етапи визначення потреб, планування, організації та фінансування соціальних послуг.

Повноваження у сфері соціальних послуг передають громадам – максимально близько до отримувачів цих послуг. Такі повноваження визначаються новою редакцією Закону як власні повноваження громад.IMG_20211216_090653

За словами Наталії Мельник, щоб реалізувати їх, в громаді мають створити відповідний структурний підрозділ. Кожна громада зобов’язана надавати базові соціальні послуги. Водночас, кожна соціальна послуга надаватиметься за відповідним соціальним стандартом, який затверджує Міністерство соціальної політики.

IMG_20211216_090653Наталія Гонта, начальник відділу методичного забезпечення соціальної роботи та навчальних програм, зорієнтувала майбутніх спеціалістів соціальної роботи на Державні соціальні стандарти, які встановлені законаом та іншими нормативно-правовими актами.  

За її словами Державні соціальні стандарти і нормативи, як правило, фор­муються, встановлюються і затверджуються в порядку, визна­ченому Кабінетом Міністрів України.

Метою встановлення державних соціальних стандартів і нормативів є визначення механізму реалізації соціальних прав та державних соціальних гарантій громадян, передбаче­них Конституцією України.

Наталія Володимирівна більш детально зупинилась на Державних соціальних нормативах у сфері надання соціальних послуг, які діють для визначення розмірів державних гарантій со­ціальної підтримки осіб які перебувають у складних життєвих обставинах.

Наостанок учасники зустрічі обговорили можливості подальші співпраці в соціальному напрямку.

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*