Як не стати жертвою торгівлі людьми під час війни

Популярні

  Ще до початку війни проблема торгівлі людьми була актуальною для України. Наша країна перебувала на 49-му місці зі 167 країн світу в рейтингу поширеності сучасного рабства. Лише за три роки майже 50 тисяч українців постраждали від торгівлі людьми. Найчастіше жертвами цього явища ставали жінки, яких відправляли за кордон для надання сексуальних послуг, і чоловіки, які потрапляли у трудове рабство.

  Особливо питання торгівлі людьми загострилось під час війни, в період вимушеної масової евакуації людей, коли всі кордони вводять спрощені режими пропуску.

  Від початку війни з України, за даними ООН, вже виїхали 1,5 мільйона громадян. Однак не всі з них розуміють мови країни, в яку вимушені виїжджати, а тому під виглядом допомоги та працевлаштування їм можуть надходити дуже сумнівні пропозиції.

  В Хмельницькій області статус особи, що постраждала від торгівлі людьми, встановлено 31 людині, у 2021 році його отримала 1 особа.

  Щоб не потрапити в пастку зловмисників потрібно бути уважним та дотримуватися простих правил безпеки.

Торгівля._війна  Аби убезпечити себе, потрібно

  • тримати при собі паспорт та показувати його лише прикордонникам під час проходження контролю. Паспорт бажано зберігати не просто в сумці, а десь близько до тіла;
  • якщо є можливість, то сфотографуйте свій паспорт і надішліть фото людям, яким ви довіряєте;
  • не сідайте в машину наодинці;
  • за можливості знайдіть інформацію, хто здійснюватиме перевезення, сфотографуйте машину, її номер, за можливості — документи тих осіб, які організовують перевезення;
  • домовтеся з близькими людьми про певне кодове слово, знак або сигнал, що буде означати небезпеку та потребу в допомозі, про час/день коли ви будете з ними виходити на зв’язок;
  • за найменших підозр повідомляйте в служби та/або організації: поліцію, прикордонникам, волонтерам, працівникам гуманітарних місій тощо.

  Правозахисники радять повідомляти близьким людям про свої переміщення, геолокацію та поточний стан справ.

  Найпопулярнішою країною для евакуації українців стала Польща, куди вже виїхали майже мільйон осіб. Пам’ятайте, що за допомогою ви завжди можете звернутись на гарячі лінії щодо запобігання торгівлі людьми у:

  • Польщі – Helpline–+48 22 628 99 99
  • Чехії –+420 222 721 810, +420 222 717 171, 8 000 777 77
  • Болгарії 0800 186 76
  • Румунії (гаряча лінія з протидії торгівлі людьми) 0 800 800 678
  • Словаччині –(гаряча лінія для громадян України) +421 918 366 968
  • Молдові –0 800 77777 (дзвінки з Молдови), +373 22 23 33 09 (дзвінки з-за кордону);
  • Угорщині (національна безкоштовна гаряча лінія) +36 80 20 55 20;
  • Греції (гаряча лінія А21) 1109

  В Україні щодо цього питання ви можете звернутись:

  • Поліція 102
  • Цілодобова урядова гаряча лінія 1547
  • Національна гаряча лінія з протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів 0-800-505-501 (або 527 з мобільних телефонів);
  • Гаряча лінія МЗС України +38 044 238 16 57;
  • Департамент боротьби зі злочинами, що пов’язані з торгівлею людьми Національної поліції України +38 044 374 37 85;
  • гаряча лінія Укрбюро Інтерполу (в екстрених випадках) +38 044 256 12 53.

Як справитись зі стресом

547EF98A-6F0E-4D3B-964F-332766482450  Фахівцями із соціальної роботи 15 липня 2022 року було проведено тренінг на тему: «Як справитись зі стресом». Участь у тренінгу прийняли сім’ї, які перебувають у складних життєвих обставинах та потребують сторонньої підтримки. 

  Стрес – це невід’ємна частина нашого життя, але це зовсім не означає, що нам треба його ігнорувати. Надто багато неопрацьованих стресових подій з часом можуть викликати важкі психічні та фізичні проблеми. Але є добра новина – у багатьох випадках рівнем стресу можна керувати та успішно з ним справлятися. Дотримуючись деяких простих порад та використовуючи певні техніки, ви можете зменшити рівень вашого стресу, незалежно чи це стрес на роботі чи вдома.

  1. Глибоко дихайте

  Порада «Глибоко вдихнути» може здаватися надмірно популярною та добре знайомою. Але коли питання стосується стресу – це дійсно працює. Протягом сотень років буддійські монахи вивчали техніки дихання під час медитацій. Спробуйте простеньку 3-5 хвилинну вправу. Зручно сядьте кріслі, ноги опущені на підлогу, руки покладіть на коліна.

  Вдихайте та видихайте повільно та глибоко. Сконцентруйтеся на ваших легенях, як вони наповнюються киснем у грудній клітці. Швидке, поверхневе дихання пов’язане зі стресом. Глибоке дихання насичує вашу кров киснем, допомагає сконцентруватися та очищує розум.

  2.Слухайте музику

  Якщо ви перевантажені стресовою ситуацією, спробуйте зробити перерву та послухати релаксуючу музику. Заспокійлива та приємна музика має позитивний ефект на мозок та тіло. Вона може зменшувати кров’яний тиск, а також рівень кортизолу, гормону, що пов’язаний зі стресом. Можна спробувати класичну музику (Моцарт) чи звуки природи в поєднанні з музикою.

  3. Зателефонуйте другу

  Коли ви почуваєтеся в стресовому стані, подзвоніть другу та обговоріть ситуацію.

  Дружні стосунки завжди є важливими для доброго самопочуття. Вони необхідні й тоді, коли людина перебуває в стані стресу. Обнадійливий голос друга, навіть протягом короткого часу, може допомогти побачити інші шляхи вирішення ситуації.

  4. Проговоріть ситуацію з самим собою

  Часом неможливо подзвонити чи поспілкуватися з ким не будь. У такому випадку можете проговорити ситуацію про себе (самому собі). Не хвилюйтеся, що ви будете здаватися дивними – просто скажіть собі чому саме ви перебуваєте в стресовому стані, що вам необхідно зробити, щоб закінчити поточну справу та що все буде добре.

  5.Будьте фізично активними

  Бути фізично активним – це не означає займатися тяжкою атлетикою чи готуватися до марафону. Прогулянка довкола офісу чи просто потягування під час перерви можуть зменшити рівень стресу та змінити відношення до ситуації. Покращення циркуляції вашої крові збільшує кількість ендорфінів, що покращує настрій майже миттєво.

  6. Добре спіть

  Кожен знає, що стрес може призвести до безсоння. Нажаль, брак сну також викликає стрес. Це замкнуте коло виснажує організм та з часом лише погіршує стан. Намагайтеся дотримуватися 7-8 годинного сну, як рекомендують лікарі. Вимкніть телевізор, зменшіть освітлення в кімнаті, виділіть час, щоб розслабитися перед сном. Це може бути найефективнішим способом боротьби зі стресом.