Усиновлення дитини – зареєструватися кандидатом можна онлайн

Популярні

auxilio2018-1Цифровізація соціальної сфери триває і все більше послуг переходить в онлайн задля зручності кожного, хто проживає в Україні. Відтепер можливо подати заяву  про взяття на облік кандидатів в усиновлювачі не тільки офлайн, а й онлайн на порталі Дія. Онлайн-послуга “Усиновлення: реєстрація кандидатом” на порталі надає можливість у будь-який час доби подати заяву та зручно завантажити всі необхідні документи. 

«Заклад інституційного догляду – точно не те місце, де мають зростати діти. Комплекс розроблених послуг з усиновлення – із подання заяви на статус кандидата, що запускаємо сьогодні, та отримання консультації, що представили раніше – допоможуть реалізувати право дітей на родину простіше та легше. Ще працюватимемо над останнім блоком цифровізації послуг по альтернативному сімейному догляду. Тому ще більше дітей та батьків зможуть знайти одне одного», – повідомила ініціаторка проєкту, Радниця-уповноважена Президента України з прав дитини та дитячої реабілітації Дар’я Герасимчук.

«Зараз ми працюємо над цифровізацією сфери усиновлення в Україні. Перший етап – заявку на консультацію щодо усиновлення в Дії – ми успішно пройшли. Тепер робимо наступний крок – запускаємо на порталі Дія подачу заявок для кандидатів в усиновлювачі. Раніше ця послуга була доступною тільки офлайн. Українці, які хочуть усиновити дитину, повинні були збирати багато паперових документів та стояти в чергах. В Дії цю послугу можна буде отримати просто та зручно, без зайвої бюрократії», – зазначив Михайло Федоров, Віцепрем’єр-міністр – Міністр цифрової трансформації України.

Щоб подати заявку на статус кандидата в усиновлювачі:

  1. Зареєструйтеся або авторизуйтеся на порталі Дія.
  2. Оберіть послугу у списку, а саме “Усиновлення: реєстрація кандидатом”.
  3. Заповніть базові дані про шлюб та чоловіка/дружину, фактичну адресу проживання та про дітей, яких хотіли би усиновити: стать, вік тощо.
  4. Дочекайтеся отримання даних з реєстрів – до 15 хвилин.
  5. Продовжіть заповнювати заяву – завантажте потрібні документи, перелік яких визначається за заповненими відомостями та отриманими з реєстрів даними.
  6. Підпишіть заяву електронним підписом та надішліть її на опрацювання.

Послуга є безкоштовною. Подання заявки займає не більше 30 хвилин. Після опрацювання заявки служба у справах дітей перевірить житлові умови заявника та, якщо усе відповідає вимогам до усиновителя, направить на навчання і подальшу реєстрацію кандидата в усиновлювачі.

«Ми зробили процес усиновлення більш простим і менш бюрократизованим, адже кожна українська дитина повинна мати можливість зростати у родині і мати щасливе дитинство. Вже зараз подати заяву про взяття на облік кандидатів в усиновлювачі можна онлайн через портал Дія. Це один із важливих кроків у напрямку усиновлення дитини, який робить цю процедуру більш зручною та доступною для кожного українця», – підкреслила соціальну важливість нової цифрової послуги Міністр соціальної політики України Оксана Жолнович.

«З початку війни Уряд докладає значних зусиль для підтримки українців. Запуск нової онлайн-послуги, спрямованої на полегшення процесу усиновлення, дозволить Уряду захистити дітей, які залишилися без батьків, і є одними з найбільш вразливих груп у ці важкі часи. Створення таких цифрових механізмів стало ще одним підтвердженням, що у поєднанні зусиль міжнародних партнерів та Уряду можна швидко та ефективно працювати над вирішенням складних проблем, які війна може лише загострювати», – сказала Манал Фоуані, виконувачка обов’язків Постійної представниці ПРООН в Україні, привітавши зусилля Уряду України щодо вдосконалення послуг з усиновлення, тим самим покращуючи надання соціальних послуг. 

«Ми переконані, що переведення державних послуг в електронний формат веде до більшої прозорості та ефективності у їх наданні. Сьогодні ми раді вітати цифровізацію сфери усиновлення. Нова онлайн-послуга полегшить процес і стимулюватиме процес усиновлення, що особливо важливо в цей час, коли росія веде незаконну війну проти України», – висловив слова підтримки діджиталізації державного управління в Україні Тобіас Тиберг, Посол Швеції в Україні. 

«Виховання в родині є найважливішим у житті кожної дитини. Тому метою ЮНІСЕФ є нуль дітей в інтернатних закладах до 2030 року в Україні. Реформування системи та полегшення процесу усиновлення є дуже важливою віхою на цьому шляху. Цифровізація дозволяє синхронізацію різних систем, а можливість подавати онлайн заяву прискорить процес усиновлення та зробить його більш простим, прозорим і зручним. ЮНІСЕФ спільно з профільними міністерствами продовжує плідну співпрацю для посилення системи усиновлення дітей в Україні», – зазначила Заступник Голови Представництва ЮНІСЕФ в Україні Віра Мендонса.

Довідково: Оцифровані послуги з усиновлення були розроблені за підтримки проєкту «Цифрові, інклюзивні, доступні: Підтримка цифровізації державних послуг в Україні» (Проєкт підтримки Дія), що ПРООН в Україні упроваджує за фінансової підтримки Швеції. Проєкт розпочав роботу в 2021 році і спрямований на подолання цифрового розриву між поколіннями та різними соціальними групами. Його головна мета – підвищити доступність нових цифрових рішень, щоб кожен чоловік та жінка в Україні могли користуватися електронними послугами та ніхто не залишився поза увагою. На порталі Дія також можна подати заявку на консультацію з усиновлення дитини. Мінцифра розробила послугу за підтримки «Проєкту підтримки Дія», що впроваджується ПРООН в Україні за фінансування Швеції.

Зі свого боку ЮНІСЕФ здійснює роботу з модернізації  підсистем  Єдиної інформаційної системи соціальної сфери (ЄІССС)  в частині інтеграції з ЄІАС «Діти» та порталом ДІЯ, а також реалізує задачі з доопрацювання ЄІАС «Діти» в частині функціоналу взяття на облік кандидатів в усиновлювачі та інших форм сімейного виховання. Зазначені завдання реалізуються в рамках проекту  ЮНІСЕФ «Моніторинг потреб та підтримка  дітей в умовах війни», метою якого є аналіз ситуації щодо дітей сиріт, дітей позбавлених батьківського піклування, а також залишених та роз’єднаних з родинами, визначення та забезпечення потреб, у тому числі із влаштування у альтернативні форми сімейного типу. 

 

 

Обстеження умов проживання сімей, які перебувають в СЖО

зображення_viber_2022-09-12_09-19-34-011Дитинство — найщасливіший період життя для багатьох з нас… Ми завжди тепло згадуємо дитячі роки, але є діти, у яких батьки ведуть асоціальний спосіб життя і не виконують своїх батьківських обов’язків. І тоді на допомогу таким дітям приходить держава.

Спеціалістами соціальної роботи з населенням ВК Полонської міської ради ОТГ  спільно з поліцейським офіцером громади було здійснено виїзди до сімей, які опинилися в складних життєвих обставинах, надано консультації родинам щодо послуг, які надає відділ соціальної роботи. Було перевірено умови утримання, проживання та виховання дітей, а також наявність шкільного приладдя, одягу та взуття в  сім’ях, які перебувають у складних життєвих обставинах та в групі соціального ризику.

Більшість сімей мають низький рівень життя через відсутність сталих доходів. Окрім цього існують конфліктні стосунки між членами родини, недотримання родинами санітарно-гігієнічних норм проживання, неналежне виконання батьками батьківських обов’язків та зловживання ними спиртних напоїв.

Представникам сімей було надано рекомендації щодо належного догляду за дітьми, створення відповідних умов для їх проживання та виховання, проведено бесіди щодо зловживання алкогольними напоями, попереджено про адміністративну відповідальність за неналежне виконання батьківських обов’язків. Також батьків попереджено про необхідність регулярного відвідування дітьми навчальних закладів, за пропуски занять без поважних причин, ознайомлено з деякими пунктами «Про загальну середню освіту» та зі статтею 150 «Сімейного кодексу України».

 

Відділ соціальної роботи з населенням ВК Полонської міської ради ОТГ

Участь у Всеукраїнському семінарі

Популярні

16629712501667-9 вересня 2022 року Наталія Мельник, заступник директора обласного центру соціальних служб, голова первинної профспілкової організації взяла участь у семінарі «Базовий курс навчання профактиву», який проведений профспілкою працівників державних установ України за підтримки профспілки державних службовців Швеції.1662971250173 На семінарі розглянуті питання: «Правовий захист членів профспілки: організація трудових відносин під час війни», «Організаційна робота», «Фінансова робота», «Соціальний діалог та колдоговірна робота», «Психологія та особистісний розвиток», «Інформаційна робота та комунікація».

Профілактична робота серед студентів

510B073C-6A96-4293-A31A-56493B59E2A3Днями психолог Хмельницького міського  центру соціальних служб Олександра Коцюк , прийняла участь у круглому столі за ініціативи Хмельницького торгівнльно-економічного коледжу. Обговорювали питання профілактичної роботи щодо протидії булінгу в студентському середовищі.4516C642-182D-4701-8835-095C0B5A29D9