Щодо оцінки потреб сім’ї/особи під час надання соціальних послуг

Популярні

20230125_100119Сьогодні, 25.01.2023 року, в Хмельницькому обласному центрі соціальних служб відбулося онлайн-навчання для спеціалістів соціальної сфери територіальних громад. Вступне слово на занятті в Zoom-форматі мала директорка Центру Тетяна Власюк. Перед обговоренням теми «Оцінка потреб сім’ї/особи під час надання соціальних послуг», керівниця озвучила кількість звернень у цифрах, порівнюючи  2021-2022 роки. Так, виявилось, що порівняно з позаминулим роком роботою надавачами  соціальних послуг торік загальна кількість звернень збільшилася на 55%.

Зауваживши, що у зв’язку з воєнним станом значно збільшились відповідальність  і навантаження на наших фахівців, попросила працювати злагоджено і відповідно до чинного законодавства. Бо, як наголосила заступник директора обласного центру соціальних служб Наталія Мельник, приєднавшись до теми обговорення, оцінка потреб в першу чергу будується на основі ЗУ «Про соціальні послуги».20230125_101136

Наталія Валентинівна представила відповідно до усіх вимог презентацію оцінки потреб сім’ї/особи під час надання соціальних послуг, акцентуючи увагу на тому, що підставою для їх здійснення є повідомлення/інформація про сім’ю, особу, які перебувають або можуть потрапити в складні життєві обставини. Перед прийняттям рішення щодо подальших дій, оцінка потреб має пройти щонайменше три етапи, і лише потім відбувається документування акту оцінки потреб.

Також Наталія Мельник зауважила, що підписуючи документ, обов’язково треба бачити дитину, опираючись на фактори сім’ї та середовища.

Ми – різні, але всі ми рівні!

Популярні

За матеріалами КУ «Центр надання соціальних послуг» Ізяславської міської ради

25 січня 2023 року провідним фахівцем із соціальної роботи КУ «Центр надання соціальних послуг» Ізяславської міської ради Юлією Потюк проведено бесіду на тему  «Ми різні, але всі ми рівні!» для 8-х класів  Ізяславського ліцею № 5 ім. О.П. Онищука.зображення_viber_2023-01-25_08-57-44-606

В ході бесіди розглянуто такі поняття, як «стать» та «гендер» людини, основні відмінності між ними. Наголошено увагу учнів на тому, якщо ми кажемо «стать» чи «біологічна стать» – маємо на увазі фізичні чи біологічні відмінності чоловіка та жінки, якщо використовуємо термін «гендер» чи «соціальна стать» – то говоримо про психологічні, соціальні та культурні особливості між чоловіком та жінкою.

Гендерна рівність – рівний правовой статус жінок і чоловіків та рівні можливості для його реалізації, надання особам обох статей можливості брати рівну участь у всіх сферах життєдіяльності суспільства.

зображення_viber_2023-01-25_08-59-30-178У формі тренінгових вправ з д ітьми розглянуто, які ознаки відносяться до «статі», а  які  – до «гендеру», завдяки чому стало зрозумілим, що обов’язки людина може виконувати незалежно від статі, як от – жінка може водити машину, одягати штани, коротко стригтись, а чоловіки – працювати косметологами, заводити довге волосся, працювати вихователями в дитячому садочку.

Наприкінці заняття зроблено висновок, що в сучасному суспільстві дівчатка й хлопчики, жінки й чоловіки мають рівні права. Освіта, заняття спортом, професія, ведення домашнього господарства залежать не від статі, від її бажання.