Другий етап підвищення кваліфікації для спеціалістів управлінь/відділів соціального захисту населення територіальних громад

На базі Хмельницького регіонального центру підвищення кваліфікації проходить другий етап  піднесення рівня знань для публічних службовців. Під час навчання виступаючі із слухачами ведуть мову, зокрема, про надання високоякісних соціальних послуг.

1701760505034Доповідачі семінару, а це представники Департаменту соціального захисту населення обласної військової адміністрації, Головного управління Пенсійного фонду України у Хмельницькій області, Головного управління Національної соціальної сервісної служби в області, обласного центру соціальних служб, психолог, бізнес-тренер, спеціаліст з проективних методик, обговорюють з присутніми низку питань, що стосуються чинного законодавства. До слова, мова йде про виконання норм постанови Кабінету Міністрів України «Про організацію надання соціальних послуг» на рівні територіальних громад. Особлива увага приділяється впровадженню послуг раннього втручання та помічника учня.

Крім того, обговорюючи визначення потреби населення у соціальних послугах1701763114451,  звернуто увагу на алгоритм прийняття рішення про надання соціальних послуг відповідальними особами органів місцевого самоврядування…

У  ході семінару слухачі  не лише поповнюють свої знання та набувають практичні навички з актуальних питань, а й отримують кваліфіковані відповіді на запитання, що виникали під час обговорення.

Участь у навчанні, що проходить 5 та 6 грудня, беруть 30 представників соціального захисту населення територіальних громад області.

Про насильство у школі

 Інформує відділ соціальної роботи з населенням  ВК Полонської міської ради ОТГ

Насильство в школі є, на жаль, досить розповсюдженим у наш час. Дуже важливо, щоб учні, їхні батьки та вчителі були проінформовані про це негативне явище, як його виявити, як з ним боротися та, головне, як його уникнути.

З метою обізнаності учнів 10-11 класів та в рамках Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства», 05 грудня 2023 року, начальником відділу соціальної роботи з населенням та завідувачем сектору Бюро правової допомоги в Полонському ліцеї № 1 був проведений захід на тему: «Булінг – різновид насильства».

IMG_20231205_124714 IMG-1f5eb3d51e03c0330d853652eb1728cc-V IMG-3c80290a1851a9f9286e2511fdffcaab-V

Проведено «круглий стіл» для налагодження взаємодії у сфері запобігання домашньому насильству

Інформує відділ соціальної роботи з населенням ВК Полонської міської ради ОТГ

У рамках проведення щорічної Всеукзображення_viber_2023-12-05_09-37-15-028раїнської акції «16 днів проти насильства» в приміщенні Полонської міської ради ОТГ проведено «круглий стіл» на тему: «Взаємодія суб’єктів з питань запобігання та протидії  домашньому насильству» за участі заступника міського голови Тетяни Шамрай, представників відділу соціальної роботи з населенням, служби у справах дітей, відділу освіти, молоді та спорту ВК Полонської міської ради ОТГ, територіального центру надання соціальних послуг ВК Полонської міської ради ОТГ, сектору «Полонське бюро правової допомоги» відділу безоплатної правової допомоги Шепетівського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги, Полонського ВПД №3 Шепетівського РУП в Хмельницькій області, ГО «Центр «Родина».

Захід такого формату став необхідною платформою для координації зусиль правоохоронний органів та всіх суб’єктів, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії насильству.

Під час круглого столу обговорено ряд важливих питань таких як посилення координації взаємодії суб’єктів, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству на місцевому рівні, проблемні питання, що стосуються вчасного виявлення та належного реагування на факти домашнього насильства, інформування громадськості про права постраждалих та можливість безоплатного отримання ними соціальних послуг, медичної, психологічної та правової допомоги відповідно до їхніх потреб. Окрему увагу приділено питанню щодо організації проходження корекційних програм особам, які вчиняють насильство в сім’ї.

Учасники круглого столу у підсумку дійшли єдиної думки, що найважливішу роль у попередженні домашнього насильства у сім’ях відіграє інформаційно-просвітницька та консультаційна робота.

Тому ефективному вирішенню питання запобігання насильства, без сумніву, має стати злагоджена взаємодія всіх відповідних суб’єктів. 

 

Що для вашої сім’ї домашнє насильство?

 Інформація  Деражнянського ЦНСП 
 
Конфлікти й непорозуміння трапляються у будь-якій сім’ї, але інколи вони стають загрозливими для фізичного та психологічного здоров’я людини. Кожного року більше 1 000 000 людей в Україні страждають від різних форм насильства у своїх родинах.
Що для вашої сім’ї домашнє насильство? Відверту відповідь на таке питання погодиться дати не кожен. Ото ж:
Інтервю1 - 0001 Інтервю1 - 0002