23 квітня – Всеукраїнський день психолога

  Яка сфера діяльності психолога? Психологічне консультування психічно здорових людей, в яких виникли труднощі у спілкуванні, у прийнятті рішень, у взаєминах; при стресах і психологічних травмах: розлучення, смерть близького, фізичне або моральне насильство тощо.

психологи Центру1  В умовах карантину психологічну підтримку та консультації в режимі онлайн психологів Кам’янець-Подільського міського Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Заїки Тетяни та Віталія Поліщука можна отримати через сторінку Кам’янець-Подільського міського Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді за посиланням https://www.facebook.com/kpmcsssdm/, або за телефоном (03849)91429.

  Проте, нажаль не всі мають технічні можливості проконсультуватися онлайн. У такому разі пропонуємо проаналізувати своє життя та пріоритети можна з допомогою  методики «Колесо життєвого балансу».

колесо-життєвого-балансу-11  Для цього потрібно намалювати велике коло та радіусами поділити його на 8 секторів, які представляють основні напрямки та життєві цінності людини.  Звичайно, життєві цінності у всіх різні та змінюються протягом життя. У класичному трактуванні Колесо життя представляється такими осями: Родина, Здоров’я, Робота і бізнес, Фінанси, Друзі, Відпочинок, Хобі, Особистий розвиток (як на фото).

  Далі ми будемо оцінювати кожен сектор. У центрі кола ставимо нуль, а на променях-радіусах, що поділили сектори, відкладаємо однакові відрізки – їх повинно бути 10. Нуль буде позначати абсолютну незадоволеність становищем наших справ у даній сфері, а 10 – найбільшу радість. На обох променях кожного сектора робимо відмітку (ставимо оцінку), відповідну нашим уявленням про те, наскільки нам вдалося реалізувати себе в тій чи іншій сфері. Потім обидві позначки з’єднуємо дугою (оскільки маємо коло). І так чинимо з кожним сектором. Для більшої наочності частину сектора, отриману відповідно до виставленої оцінкою, можна зафарбувати, вибравши для кожної частини свій колір.

  Звичайно не у всіх «його колесо» вийде рівним.  З його допомогою ми побачимо свої слабкі місця, над якими потрібно попрацювати, щоб позбутися почуття незадоволеності собою і своїм життям. Гармонія з самим собою і з навколишнім світом дає нам відчуття щастя. Ми досягаємо її, коли виправдовуються наші очікування від життя у всіх сферах.

  Звертайтеся до психологів – не чекайте, коли невеличке непорозуміння із близькими або із собою переросте у велику проблему!

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*