5 грудня – День волонтера

  5 грудня у світі відзначається один з міжнародних днів ООН, присвячений людям, що займаються волонтерством – Міжнародний день волонтерів. Це свято кожного, хто за велінням серця та покликом душі безкорисливими вчинками укріплює людську віру в ідеали добра й справедливості.

  Волонтерство є одним з найбільш почесних занять у будь-якому суспільстві та у будь-який час. Волонтери приносять користь людям своєю альтруїстичною та гуманістичною позицією, готовністю прийти на допомогу ближньому у скрутний час, бажанням змінювати свою країну та світ на краще,

  Так, кожного року у світі у волонтерській діяльності беруть участь понад 100 млн осіб, і з 1985 року щорічно 5 грудня відзначається Міжнародний День волонтера.

  У повсякденному житті, особливо тоді, коли у нас все добре, ми часто забуваємо про тих, у кого все по-іншому. А ще інколи ми «носимося» із своїми маленькими бідами – та завжди корисніше розділити велику біду ближнього. Тоді і своя ноша буде легша…

  Є люди, які, наповнивши своє серце чуйністю, любовю до ближнього, вже сьогодні виконують основний закон людяності. Це – волонтери.

  Волонтер – людина доброї волі, яка добровільно, безкорисно діє на благо суспільства шляхом надання волонтерської допомоги (безоплатних робіт і послуг) та базується на принципах законності, гуманності, рівності, неприбутковості.

IMG-1f5b5f8ff58b18853e142ae305094f34-V  При нагоді Ізяславський РЦСССДМ висловлює вдячність за турботу і посильну допомогу багатьом громадянам м. Ізяслав та району, які іноді не називають своїх прізвищ та імен, але надають гуманітарну допомогу одягом, взуттям, іграшками, шкільним приладдям, продуктами харчування, доглядом, співчуттям та розумінням сімям, які опинились у складних життєвих обставинах, особам з числа дітей – сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування,  одиноким матерям, багатодітним родинам та ін. Ці люди не залишаються осторонь проблем вищеназваних категорій сімей. Особливо, коли це стосується тих, хто потребує сторонньої допомоги.

IMG-7aa65333c90b2eae84432c9bdebc386d-V  Також з нагоди Дня волонтера 1 грудня відбулася зустріч із волонтером Ізяславського районного сектору філії Державної установи «Центр пробації»  Андрієм Козаком – керівником реабілітаційного центру с. Радошівка Благодійного фонду «Свобода-Хофеш». Участь у зустрічі взяли начальник «Центру пробації» Андрій Булаєвський та начальник відділу соціальної роботи Ізяславського районного центру соціальних служб Юлія Потюк. Андрій Козак вже майже рік є волонтером «Центру пробації»,  працює із засудженими з іспитовим строком, які перебувають на обліку, проводить з ними профілактичні бесіди щодо зміни якості життя, усвідомлення скоєних помилок, формування здорового способу життя. Також Андрій Козак розповів про роботу реабілітаційного центру в с. Радошівка, який приймає чоловіків, які мають залежність від  наркотиків та алкоголю, не мають підтримки з боку близького соціального оточення тощо. В кінці зустрічі начальником «Центру пробації» Андрієм Булаєвським для волонтера вручено подарунок.

  Дуже приємно, що у наш складний час є небайдужі та чуйні люди, здатні до співчуття та розуміння, готові прийти на допомогу іншим, роблячи це безкорисливо, доброзичливо, від усього серця. Адже добра людина – це щаслива людина. І доброта обов’язково повертається до тих, хто її віддає.

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*