Україна — єдина країна у світі, де цей день переходить у День збройних сил, який відзначається 6 грудня. Волонтерський рух у нашій країні став популярним, починаючи з Революції гідності і російської окупації.
Волонтер у перекладі з англійської мови означає добровільний помічник. Це люди, які цілком безоплатно працюють скрізь, де потрібна їхня допомога: у дитячих будинках, притулках, школах-інтернатах, будинках престарілих і на війні. Волонтерство — це не робота, а покликання. Це спосіб життя і мислення. Небайдужість до чужої біди, причетність і співпереживання — те, що веде волонтерів вперед.
У всьому світі 5 грудня відзначають День волонтера. Свято було засновано ще у 1985 році за ініціативою Генеральної Асамблеї ООН. В Україні волонтерський рух розпочався в 90-х роках, а офіційно його визнали 10 грудня 2003 року.
Історія виникнення волонтерства. Офіційно вважається, що волонтерський рух бере початок у 20-х роках XX століття. Після Першої світової війни, у 1920 році у Франції, під Страсбургом, був здійснений перший волонтерський проект за участю німецької і французької молоді, в рамках якого волонтери відновлювали зруйновані війною ферми в районі місць найбільш запеклих боїв між німецькими і французькими військами. Потім цю естафету підхопила Індія, і рух поширився світом.
4 грудня в приміщені Хмельницького обласного центру соціальних служб відбулася зустріч колективу із волонтерами. Відповідно до розпорядження тимчасово виконувача голови обласної державної адміністрації Романа Примуша, почесними грамотами та цінними подарунками нагороджено студенток 2 та 3 курсу Хмельницького національного університету кафедри «Соціальна робота» ПОЛІЖАК Діану та ГАЛАЧИНСЬКУ Соломію за активну участь у волонтерській діяльності та з нагоди Міжнародного дня волонтера. Директор Хмельницького обласного центру Тетяна Власюк, привітала дівчат та вручила грамоти та ціні подарунки.