«9 з 10 САМОГУБСТВ, ЯК КРИК ПРО ДОПОМОГУ!»

87988254_533102860662968_2435209850825736192_n  Перше нерозділене кохання…Перші помилки в такому вже дорослому житті…Перші проблеми в школі.. Перші думки про самогубство.
  Я знаю, як важко бути підлітком, якого ніхто не розуміє. Коли здається, що тебе кинули всі: це твої батьки, друзі, кохана людина. І ти сам в такому великому та несправедливому світі. В школі тебе ніхто не сприймає, не розуміє, не чує.
  Я знаю, як це втікати від всіх, і закриватися в кімнаті щоб ніхто не чув як ти плачеш. Сидіти в кутку своєї просторої кімнати і ненавидіти себе за те, що ти народився на цей світ. А коли наплакавшись досхочу, хочеш покінчити зі своїм життям.…але СТОП!!!
  Послухай, а якби ми з тобою все зробили б навпаки. Наприклад ось так:
Подумай про своїх батьків, вони тебе дуже сильно люблять і цінують. Вони дали тобі прекрасний дарунок – подарували тобі життя, а це самий цінний скарб людини, адже багато хто з людей мріє лиш про те, щоб ЖИТИ!!! Заглянь до онкохворих дітей, котрі лиш мріють про те, щоб їхнє життя не закінчувалось, які щохвилини ведуть важку боротьбу За Життя!
  Ти ще досі сумніваєшся, але вже зі сльозами. Думаєш про школу! А ти просто постарайся бути собою, і повір тебе почнуть любити, але спочатку ПОЛЮБИ Себе – це істинна життя.
  А тепер давай з тобою поговоримо про твоє нерозділене кохання. Якщо ти обірвеш своє життя, ти вже не зможеш покохати і тебе також. Подивись навкруги вже є людина, котрій ти сильно подобаєшся. Просто ще не прийшов час для цієї людини, потрібно трішки зачекати.
  Я бачу, я відчуваю, як ти біжиш обнімати своїх батьків. А вони дуже тобі раді, бо сильно тебе люблять.
  Підлітковий суїцид – це одна з провідних проблем сучасного суспільства.
  Підлітки дуже вразлива категорія дітей. Вони прагнуть до самореалізації та суспільному визнанні. Виникає прагнення до самостверження. Але не у всіх це виходить, і вони намагаються знайти вихід, як реалізувати себе в житті.
Отже:
  Суїцид – це умисне позбавлення себе життя.
Суїцидальна поведінка підлітка це – думки про самогубство, бажання і наміри, відповідні емоційні переживання (туга, безнадія, тривога, почуття провини), а також конкретні вчинки, спрямовані на заподіяння собі шкоди.
  Є три основні фактори, які можуть стати причинами підліткових самогубств:
1) Стосунки з батьками, що залежить від ступеня розуміння ними своїх дітей, співчуття, нормативності відносин;
2) Проблеми у школі, пов’язані з статусом підлітком у класі і власним відношенням до своєї успішності;
3) Взаємовідносини з однолітками, спілкування з друзями та особами протилежної статі.
Також можна і визначити деякі соціально-психологічні чинники, які можуть сприяти виникненню суїцидальних проявів у підлітків:
– Серйозні проблеми з батьками
– Проблеми у спілкуванню з однолітками
– Смерть близької або значущої людини
– Розрив стосунків з коханою людиною
– Тривале перебування у ролі жерви або «цапа відбувайла»
– Невдачі у навчання та інші….
  Як ми бачимо, суїцид це досить таки велика та серйозна проблема людства. Для того, щоб її запобігти потрібно проводити профілактичну роботу з підлітками в школі та в інших закладах освіти (різноманітні тренінги, бесіди, консультації) і Здійснювати психологічну просвіту: батьків, вчителів, учнів, практичних психологів.
  Із самих важливих моментів в житті підлітка є підтримка батьків. Батькам потрібно прислуховуватися до своїх дітей. Підтримувати їх навіть тоді коли в їхніх дітей, нічого не виходити, старатися допомогти. Бажано не засуджувати думки своїх дітей, спробувати зрозуміти, чому саме так вони думають.
  Якщо ви помітили, що ваша дитина говорить про самогубство, або поводить себе дивно: відсторонюється, уникає розмов, перебуває у пригніченому настрої, це є перші сигнали про те, що варто обговорити цю тему з нею разом. Саме щира розмова, люблячі міцні обійми й прояв уваги, допоможе зняти тривожність вашої дитини.
  А також спільно з дитиною зверніться по допомогу до психолога або психотерапевта! Лише спільна взаємодія батьків і дітей й за потреби кваліфікована допомога фахівця, допоможе подолати усі труднощі!
Немає нічого такого в житті, чого б не можна було б виправити. Поки ми живі, все можна змінити.
«Все можна пережити, крім смерті» – О. Уайльд.

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*