На центри соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді державою покладено функції з надання комплексу соціальних послуг та психологічної підтримки мобілізованих військовослужбовців та сімей учасників антитерористичної операції. Адже психологічні травми, отримані під час перебування у зоні проведення бойових дій, можуть бути більш небезпечні, ніж травми фізичні – вони здатні нашкодити здоров’ю і життю і самих чоловіків, а також їхніх близьких.
17 лютого 2016 року начальник відділу соціальної роботи Ізяславського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Юлія Гаврилюк взяла участь у семінарі для демобілізованих учасників антитерористичної операції, які перебувають на обліку районного центру зайнятості з приводу безробіття. Метою зустрічі було ознайомлення чоловіків щодо шляхів та можливостей отримання ними психологічної підтримки, успішної адаптації до нових умов життя.
В ході зустрічі у формі активної взаємодії з чоловіками розглянуто основні типові реакції (фізичні, емоційні, поведінкові) на травму після повернення додому. Приємно відмітити, що учасники семінару брали активну участь у проведенні семінару, висловлювали свої думки, обговорювали особисті переживання і враження після повернення у сімейне середовище після жахіть прожитої війни.
Для учасників семінару надано конкретні поради щодо стабілізації свого психологічного стану та налагодження внутрішньосімейних відносин, адже після повернення до мирного життя в чоловіків змінюється світогляд, цінності, погляди та минулі установки, тобто світ людини фактично перевертається з ніг на голову.
Важливу роль в адаптивному процесі відіграють навички самодопомоги, тому до уваги учасників зустрічі було запропоновано принцип самодопомоги у вигляді 5-тикрокової моделі.
Особливий наголос зроблено на проблемі зловживання заспокійливими засобами та алкогольними напоями, розвінчано міф щодо їх лікувального впливу на душу й тіло людини.
Також демобілізованих учасників антитерористичної операції проінформовано щодо можливості проходження психологічної реабілітації у 4-х реабілітаційних установах України, де вони можуть взяти участь у проведенні індивідуальних та групових зустрічей з досвідченими психологами. Ну і, звісно, надано інформаційні матеріали (буклети, листівки, візитки тощо) щодо здійснення психологічного консультування на базі Ізяславського РЦСССДМ.