12 квітня 2016 року в приміщенні Шепетівської районної державної адміністрації працівниками обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді розпочато курси підвищення кваліфікації для прийомних батьків, батьків – вихователів північного регіону Хмельниччини. Курси 3-х денні з 12 по 14 квітня. 32 сім’ї з Славутського, Полонського, Ізяславского, Шепетівського району, міст Шепетівка, Славута, Нетішин взяли участь в навчанні, щоб отримати відповіді на питання, які виникають в процесі виховання дітей, розглянути найпоширеніші приклади проблемних ситуацій, обмінятись досвідом.
Учасників курсів привітала заступник голови районної державної адміністрації, депутат міської ради Собчук Наталія Миколаївна, директор районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Романець Лариса Яківна
Начальник відділу методичного забезпечення соціальної роботи обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Мельник Ольга Анатоліївна та провідний спеціаліст центру Коломієць Тетяна Григорівна підготували тренінгів модуль, в якому висвітлено проблеми виховання підлітків, статевого виховання, профілактика ризикованої поведінки.
Відповідно до Положення про прийомну сім’ю, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26 квітня 2002 року N 565 та Положення про дитячий будинок сімейного типу, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26 квітня 2002 року N 564, прийомні батьки та батьки-вихователі один раз на два роки обов’язково проходять навчання з метою підвищення свого виховного потенціалу.
Центри соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді постійно здійснюють соціальне супроводження прийомних сімей. В Шепетівському районі на сьогодні функціонують 3 прийомні сім’ї, які виховують 4 дітей та мають позитивний досвід виховання. Центр соціальних служб узгоджує з прийомними сім’ями щорічний план соціального супроводження та щорічно в грудні місяці проводить оцінку ефективності функціонування прийомних сімей.
Прийомні батьки та батьки-вихователі активно брали участь в обговоренні проблем та визначали найкращі шляхи їх розв’язання для різних вікових категорій дітей, ділились власним досвідом. Всі учасники відзначали необхідність та позитив таких форм тренінгів та спілкування батьків.