30 листопада 2018 року, з нагоди відзначення Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом та порозуміння з ВІЛ-позитивними людьми, в рамках акції “Знати, щоб жити”, Деражнянським районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді спільно із Деражнянським бюро безоплатної правової допомоги та Центром пробації проведено інформаційний захід для молоді міста з питань прав ВІЛ-позитивних людей та толерантного ставлення до них.
У всьому світі продовжуються порушення прав людини в контексті профілактики, лікування, і наукових досліджень в області СНІДу. І хоча дискримінаційні закони по відношенню до людей, що живуть з ВІЛ/СНІД, відсутні, права їх часто порушується. Відомі численні факти порушення положень Закону України “Про попередження зараження синдромом придбаного імунодефіциту і соціальний захист населення”, особливо частини, де мова йде про права людини з ВІЛ, і про збереження таємниці діагнозу.
Факт інфікування іноді розголошується медперсоналом і навіть посадовими особами, які у зв’язку із службовим положенням повинні бути на варті цього Закону. Значна частина порушень прав ВІЛ-інфікованих – з боку правоохоронної та пенітенціарної системи. Нерідкі випадки цькування ВІЛ-інфікованих і членів їх сімей, необґрунтовані звільнення і відмова в прийомі на роботу. Через підвищену увагу або відмову у медичній допомозі хворі на ВІЛ приховують свій статус, а це збільшує ризики зараження інших людей.
Однак мало хто замислюється про те, що ВІЛ зараз може торкнутися будь-якої сім’ї. За оцінками Об’єднаної програми ООН з ВІЛ/СНІД (ЮНЕЙДС), понад 9,4 мільйона людей, що живуть з ВІЛ, все ще не знають свого статусу.
Всі ми уразливі і знаходимося в середовищі ризику інфікування. Про це треба пам’ятати!