Безробітні на Хмельниччині можуть стати патронатними вихователями

images (1)Можливість стати патронатними батьками мають безробітні особи, які перебувають на обліку в центрах зайнятості Хмельниччини.

Наразі Хмельницька обласна служба зайнятості, в рамках співпраці  з Хмельницьким обласним центром соціальних служб, проводить з шукачами роботи інформаційно-роз’яснювальні заходи з цих питань.

Патронат над дитиною – це тимчасовий догляд, виховання та реабілітація дитини в сім’ї патронатного вихователя на період подолання дитиною, її батьками або іншими законними представниками складних життєвих обставин.

Послуга такого патронату передбачена Постановою КМУ від 16.03.2017 року №148 «Деякі питання здійснення патронату над дитиною».

Мешканці Хмельниччини можуть стати патронатними вихователями,  якщо:

  • є громадянином України, має вік від 35 до 60 років (для жінки) та від 35 до 65 років (для чоловіка);
  • сім’я зареєстрована у шлюбі та проживає на спільній житловій площі;
  • стан здоров’я дозволяє забезпечувати догляд та виховання дітей;
  • є позитивний досвід виховання власних дітей;
  • відсутня судимість;
  • один із членів сім’ї не поєднує роботу патронатного вихователя з іншою трудовою діяльністю.

«Для цього бажаючим необхідно пройти спеціальний курс навчання, а це 12 занять, та отримати довідку за результатами навчання», – зазначили в службі зайнятості.

Додали, що зарплата вихователя становить п’ять прожиткових мінімумів,  кошти на виховання дитини – два прожиткових мінімума (прожитковий мінімум на одну особу в розрахунку на місяць у розмірі з 1 січня 2021 року — 2 189 гривень, з 1 липня — 2 294 гривні, з 1 грудня — 2 393 гривні – ред.).

За детальнішою інформацією щодо запровадження патронату або можливості стати патронатним вихователем необхідно звертатися до Хмельницького обласного центру соціальних служб за телефоном (0382)76-55-58.

За матеріалами Хмельницького обласного центру занятості

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*