Булінг краще попередити, ніж усувати

IMG-30e79b31dff1307653321dfadfaf4a8b-V  Шкільний булінг — явище системне й комплексне, тому, до профілактики цього явища безперечно долучаються учителі, соціальні педагоги, шкільні психологи та психологи з партнерських організацій.

  Саме тому 26 лютого 2019 року в Хмельницькій ЗОШ 23 відбулась чергова зустріч учнів школи та психолога Хмельницького міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Джал А.А.

  Переглянули відеоролики, провели тестування, грали в рольові ігри і коротко ознайомилися з мотивацією, формами та соціальною структурою булінгу.

IMG-df99f20589f0b34f8c497471ce974c5d-V  Підсумком заходу стала основна думка, висловлена психологом: власні стереотипи поведінки та когнітивні установки можна завжди поміняти в кращу сторону усім учасникам міжособистісного конфлікту у формі боулінгу: і кривдникам, і жертвам, і спостерігачам. Для цього необхідно мати бажання та розпочати роботу з психологом.

  Нагадуємо: булінг (bullying, від анг. bully — хуліган, забіяка, задирака, грубіян, насильник) визначається як утиск, дискримінація, цькування. Цей термін означає тривалий процес свідомого жорстокого ставлення (фізичного і психічного) з боку дитини або дорослої особи, або групи до іншої дитини або інших дітей, дорослих осіб.

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*