ВІДПОЧИНОК ПІСЛЯ РОБОЧОГО ДНЯ

    usta_1_650x410Ритм життя кожного з нас настільки інтенсивний, що протягом робочого дня або всього тижня більшість практично не має можливості повноцінно відпочити. Банальна втома, яка регулярно накопичується, з часом може перейти в хронічну, а від неї позбутися буде набагато складніше. Щоб не нашкодити своєму здоров’ю і не втратити працездатність, необхідно правильно та повноцінно відпочивати. Відпочинок — це одна з найважливіших складових нашого здоров’я, яка є життєво необхідною для фізичного й психологічного стану людини. Щоб встановити оптимальний режим роботи та дозвілля, необхідно дотримуватися певних правил.
Правильний розпорядок дня Вважається, що відпочивати потрібно до того, як настане перевтома. Недарма нормою для працюючої людини є 40-годинний трудовий тиждень. Якщо ви працюєте понад міру, це може спричинити нездужання та депресію. Тому постарайтеся організувати свій графік так, щоб, повернувшись з роботи, ви не падали з ніг від втоми, а могли ще виділити час для саморозвитку, прогулянки на свіжому повітрі або легких фізичних вправ. Це сприяє підвищенню продуктивності та дає можливість перезавантажитися після робочого дня.
Відпочинок впродовж робочого дня Найефективніший спосіб розслаблятися впродовж робочого дня — робити мікроперерви. Якщо у вас є можливість вибратися на вулицю, прогулятися навколо будівлі хоча б п’ять хвилин, то це допоможе зарядитися енергією. Втім, звичайно, все залежить від того, де розташований ваш офіс. У дослідженнях зазначено, що зелень навколо допомагає мозку перезавантажитися, і не обов’язково за цим бігти у тропічний ліс. Згодиться навіть маленький міський парк або садок.
Здоровий сон Повноцінний сон приводить нервову систему та загальний стан організму людини в норму. Для відновлення сил необхідно проводити в обіймах Морфея не менше 7-8 годин на добу. Щоб добре виспатися, слід дотримуватися кількох простих рекомендацій: провітрюйте кімнату, в якій спите; лягайте відпочивати не пізніше 23:00; не думайте про проблеми і не користуйтеся гаджетами перед сном.
Рухова активність Як показали дослідження, працівники розумової праці страждають від втоми не менше, ніж люди, які займаються іншими видами діяльності. Нерідко організм людини сприймає це як важкі фізичні навантаження. З такою ілюзією слід боротися за допомогою рухової активності. Якщо ви, прийшовши додому, відразу ж комфортно влаштуєтеся на дивані, візьмете пульт від телевізора і почнете перегляд якогось фільму, то ніякої користі від цього не буде. А ось пробіжка по парку або катання на велосипеді дадуть вам необхідний прилив сил і бадьорості.
Читайте Ще один чудовий спосіб хорошого проведення часу — читання. Після трудового дня це допоможе вам відволіктися від буденних справ і турбот, а також заспокоїть нервову систему.
Не думайте про роботу Просто перестаньте думати про роботу. Це не так просто, тому не варто намагатися забути про проблеми: пообіцяйте собі, що займетеся їх рішенням завтра зранку. Велика ймовірність того, що вирішувати буде нічого. Якщо не можете перестати себе накручувати, переведіть увагу на інші справи — тільки не ті, які вимагають серйозних рішень. Наприклад, давно доведена антистресову дію має творчість. 
Прийміть прохолодний душ або теплу ванну Чудовим засобом від зняття стресу на роботі є прохолодний душ або тепла ванна. Після таких процедур ви відчуєте, як накопичена втома і весь негатив змивається водою. Після водного «очищення» не кидайтеся відразу вирішувати хатні клопоти. Краще приляжте на 15-20 хвилин або поспілкуйтесь з рідними. Перелаштуйте свої думки на цілком відмінні від роботи моменти. Робота, гроші і кар’єра не є більш важливими, ніж здоров’я та взаємини з близькими людьми. Намагайтеся проводити дозвілля з користю для себе, вчасно переключатися і правильно боротися з втомою. В результаті ви отримаєте позитивний настрій, підвищення продуктивності та хороше самопочуття, що є запорукою успішного майбутнього і великих перспектив!
Автор: провідний психолог Оксана Каритун.

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*