Від кібергрумінгу страждають тисячі дітей у всьому світі

20210812_105347Сьогодні, 12 серпня 2021 року відбувся виїзний  спільний захід Хмельницького обласного та міського  центрів соціальних служб у позаміський дитячий заклад оздоровлення та відпочинку «Чайка»  (с. Головчинці , Хмельницького району).

З метою інформаційно-просвітницької роботи спеціалістами центру було проведено відеолекторій з питань онлайн-грумінгу або кібергрумінгу.

Начальник відділу методичного забезпечення соціальної роботи та навчальних заходів Наталія Гонта більш детально ознайомила присутніх дітей з онлайн-грумінгом або кібергрумінгом.

20210812_105411За словами пані Наталії онлайн-грумінг або кібергрумінг – це новий вид сексуального насильства проти дітей в інтернеті. Суть його полягає в тому, що шахраї реєструються в соцмережах під виглядом підлітків, втираються в довіру до їхніх однолітків з метою отримання від них інтимних фото або відео, а потім шантажують, щоб отримати ще більш відверті матеріали, гроші або змусити до особистих зустрічей в офлайні.  

20210812_104009На думку спеціалістів центру для зниження ризику насамперед необхідно пояснити підлітку, що спілкуватися в Інтернеті можна лише з тими, хто є друзями або знайомими в реальному житті. Необхідно зауважити, що слід уникати особистих розмов з незнайомцями в Інтернеті, особливо на інтимні та провокативні теми. Це не означає, що слід боятися кожного, хто додає підлітка у друзі в соціальних мережах, однак необхідно перевіряти та аналізувати усіх, хто викликає підозру.

20210812_103949Під час обговорення даної теми діти отримали необхідну інформацію щодо чіткого спілкування з незнайомими людьми та вмінням підтримувати неконфліктний спосіб спілкування, щоб дитина не боялася потім звернутися за допомогою у майбутньому.

Соціальні працівники обласного центру соціальних служб  для учасників   провели тренінгові заняття щодо  розвитку комунікативних навичок та подолання конфліктних ситуацій, за підсумками яких було проведено анонімне соціологічне опитування щодо обізнаності дітей з питань насильства.

Підлітки надзвичайно активно цікавились питаннями дотримання особистісних меж, покарання дорослих за вчинення ними протиправних дій, а також актуалізували найбільш важливу та цінну для них потребу – довірливе спілкування з рідними та близькими, вчителями на «незручні теми».

Заняття проходили цікаво та змістовно. Учасники отримали практичні знання та навички, пам’ятки щодо безпечної поведінки в соціальних мережах, гарні враження та позитивні емоції.

Також фахівцями із соціальної роботи  для молодшої групи було проведено тренінг з елементами гри з використанням низки методів на згуртованість дитячого колективу.

Загалом  роботою було  охоплено більше 52 дітей віком від   7 до 15 років. Крім цього, діти отримали інформаційні брошури та буклети щодо здорового способу життя, запобіганню шкідливим звичкам та насильству в родинах.

Просвітницька робота центрів соціальних служб в оздоровчих таборах здійснюється через діяльність спеціалізованих формувань «Мобільний консультативний пункт соціальної роботи». Соціальні послуги надаються фахівцями Центру на основі принципів дружнього підходу до молоді.

 

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*