Візьміть дитину у родину

    180927_news_10-40 Наразі в Україні триває процес деінституалізації (реформування системи догляду за дітьми). Це стосується дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які виховуються у закладах інтернатного типу. Кожна дитина має право на виховання в сімейному оточенні. Пріоритетність сімейних форм виховання перед інтернатними очевидна – жоден такий заклад ніколи не зможе стати для дитини сім’єю. А дитині для повного та гармонійного розвитку потрібно зростати в атмосфері щастя, любові та розумінняЦю просту істину знає кожен, як і те, що не повинно бути одиноких і обділених долею дітей. Та, на жаль, вони є. Ці діти чекають свого щастя і мріють про повноцінну сім’ю. На сьогоднішній день в Україні функціонує декілька форм сімейного влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування: усиновлення, опіка/піклування, прийомна сім’я, дитячий будинок сімейного типу, патронат. Популяризація прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу покладена на систему центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

До відома.

Прийомна сім’я – сім’я або окрема особа, яка не перебуває у шлюбі, що добровільно за плату взяла на виховання та спільне проживання від одного до чотирьох дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

Дитячий будинок сімейного типу (ДБСТ) — окрема сім’я, що створюється за бажанням подружжя або окремої особи, яка не перебуває у шлюбі, які беруть на виховання та спільне проживання не менш як 5 дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування. Загальна кількість дітей у дитячому будинку сімейного типу не повинна перевищувати 10 осіб, враховуючи рідних.

Діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування перебувають у прийомній сім’ї або дитячому будинку сімейного типу до досягнення 18-річного віку, а в разі продовження навчання у закладах загальної середньої освіти, за денною формою навчання у закладах професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти – до 23 років або до закінчення відповідних закладів освіти.

Станом на 01.08.2020 у місті Кам’янці-Подільському функціонує 6 прийомних сімей, стосовно яких здійснюється соціальний супровід. За детальною інформацію щодо створення прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу звертатися до Кам’янець-Подільського міського Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді: вул. Шевченка, буд. 26 (ІІІ поверх), тел. 91429.

КоментаріВізьміть дитину у родину

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*