Головна задача допомогти та підтримати жінку у кризовий період

IMG_20210818_083027На сьогодні в Україні близько 700 дітей щорічно залишають у пологових будинках. Для забезпечення соціального супроводу жінок, які мають ризики відмовитися від дитини у пологовому відділенні,було створено по всій Україні мережу центрів матері та дитини. На Хмельниччині матір з дитиною забезпечується тимчасовим житлом та соціальним супроводом Обласним центром матері та дитини.

Заклад створено розпорядженням голови обласної державної адміністрації від 17 листопада 2005 року  «Про утворення державного закладу «Хмельницький обласний соціальний центр матері і дитини». Центр розпочав роботу 1 червня 2008 року. Основною метою діяльністю центру є запобігання відмов матерів від новонароджених дітей. Молодим матерям та їх дітям надається соціальна допомога у вирішенні проблем життєдіяльності, у створенні комфортних умов для тимчасового проживання, соціальна реабілітація, допомога у вихованні дітей, захист їх прав та інтересів, психологічна допомога.

IMG_20210818_083030У центрі тимчасово проживають жінки на сьомому-дев’ятому місяці вагітності та матері з дітьми віком від народження до 18 місяців, які опинилися у складних життєвих обставинах, що перешкоджають виконанню материнського обов’язку. Під час перебування жінок в Центрі громадами вирішуються питання щодо подальшого їх місця проживання та взяття під соціальний супровід. Близько 80% жінок, які перебували у центрі, раніше виховувалися в інтернатних закладах. Протягом усього часу існування закладу, тут мешкало 204 жінки з дітьми. Жодна жінка після перебування у центрі не відмовилася від власної дитини.   

Голова Обласної державної адміністрації  Сергій Гамалій високо оцінив роботу директора центру Любов Кисіль та відзначив Почесною Грамотою обласної державної адміністрації за сумлінну працю, високий професіоналізм, вагомий особистий внесок у справу реалізації державної політики з питань соціальної роботи з сім’ями, дітьми і молоддю та з нагоди 30-ї річниці Дня Незалежності України.

IMG_20210818_082918Колектив Хмельницького обласного центру соціальних служб на чолі з  директоркою Тетяною Власюк  привітали Любов  Вікторівну та вручили Почесну грамоту ОДА з цінним подарунком.

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*