Завершилися навчання для кандидатів у прийомні батьки, батьки-вихователі, потенційні опікуни, піклувальники, усиновителі

IMG_20220826_140309Усиновити дитину, яка перебуває на території України в умовах воєнного стану, можливо. Усиновлення провадиться в тих регіонах, де немає воєнних дій та працюють державні органи влади України, а також по відношенню до тих дітей, обставини життя батьків та інших родичів яких є можливість встановити. 

Під час воєнного стану багато людей хочуть всиновити дітей, які не мають або втратили батьків через військову агресію росії.

Кожній дитині потрібна сім’я. Безумовна любов турботливих батьків, постійна підтримка, взаєморозуміння та домашній затишок.

В Хмельницькому обласному центрі соціальних служб завершились навчання для кандидатів у прийомні батьки, батьки-вихователі, потенційні опікуни, піклувальники, усиновителі, які проходили з 15 серпня 2022 рорку та завершилися 26 серпня 2022 року.

Тренінгові заняття проводилися  6  днів по понеділках, середах та п’ятницях сертифікованими тренерами Хмельницького обласного центру соціальних служб – заступником директора Наталією Мельник та соціальним менеджером відділу методичного забезпечення соціальної роботи та навчальних заходів Тетяною Яцух. Таке навчання потенційних батьків передбачено постановами Кабінету Міністрів України від 26.04.2002 року №564 та №565, від 24 вересня 2008 року №866.

За  словами, Наталії Мельник – заступника директора центру, коли прийомні батьки та усиновителі не проходять відповідне навчання, їм дуже важко подолати проблеми та правильно вирішити питання, з якими вони стикнуться при вихованні прийомної дитини. Саме тому найчастіше і трапляються проблеми. Найчастіша проблема серйозних конфліктів полягає в тому, що батьки не зуміли встановити або утримати теплий та мудрий контакт із дитиною.  Ці дітки – особливі. Вони вже у дитинстві пережили зраду близьких людей. Їм не можна знову переживати це.

Проходження усіма кандидатами обов’язкового курсу навчання є дуже важливим етапом, оскільки виховання дитини, яка зазнала психологічної травми від втрати біологічних батьків, має певні особливості.

Навчання проводиться в тренінговому форматі за міжнародною програмою «ПРАЙД». Заняття проходять за  програмою де передбачено розгляд наступних  тем: Знайомство; Підготовка до змін в особистому та сімейному житті; Подолання у дитини почуття втрати; Повноцінний розвиток дитини та причини його затримки; Задоволення потреб дитини та формування її прив’язаностей; Зміст та методи сімейного виховання; Посилення сімейних зв’язків; Планування стабільності життя дитини та сім’ї; Робота в команді; Усвідомлений вибір.

Після проходження обов’язкового безкоштовного курсу навчання усім 18  батькам надана довідка з рекомендаціями, яка засвідчує проходження цього курсу і їхню готовність стати усиновлювачами, опікунами, прийомними батьками, в якій вказується кількість дітей, їх стать та вік.


Додаткова інформація для небайдужих людей:

Якщо людина хоче прихистити дитину, яка постраждала від воєнних дій, можна скористатися процедурою тимчасового влаштування. Це передбачає перебування дитини в сторонній сім’ї до ухвалення рішення суду про подальше її влаштування. Щоб тимчасово влаштувати дитину, можна безпосередньо звернутися до служби у справах дітей за місцем свого проживання і заповнити відповідну заяву. Або ж заповнити анкету через Telegram-бот “Дитина не сама” (https://t.me/dytyna_ne_sama_bot), подавши в електронному вигляді ваші дані.  

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*