Круглий стіл «Впровадження Національного механізму взаємодії суб’єктів, які здійснюють заходи у сфері протидії торгівлі людьми, на Хмельниччині в умовах децентралізації»

IMG-db7abb72c5bc89d4eabb6b0b1b127c39-VСьогодні у Хмельницькому відбувся круглий стіл «Впровадження Національного механізму взаємодії суб’єктів, які здійснюють заходи у сфері протидії торгівлі людьми, на Хмельниччині в умовах децентралізації».За роки незалежності близько 230 тис. українців стали жертвами торгівлі людьми. З кожним роком кількість виявлених злочинів цієї категорії зростає.   Найчастіше шляхом насильства та обману у рабство потрапляють до Росії, Польщі, Чехії та безпосередньо в самій Україні.

Проведення круглого столу є свідченням прогресивних підходів до реалізації проекту «Поширення Національного механізму взаємодії суб`єктів, які здійснюють заходи у сфері протидії торгівлі людьми, в Україні», що впроваджується за підтримки Координатора проектів ОБСЄ в Україні та уряду Канади.

У роботі круглого столу взяли участь представники Координатора проектів ОБСЄ в Україні, Департаменту соціального захисту населення Хмельницької ОДА, Служби у справах дітей, Центру соціальних служб, Центру соціально-психологічної  допомоги,  відповідальні особи за встановлення статусу особи, яка постраждала від торгівлі людьми,  представники ОТГ. 

В рамках круглого столу розглянуті наступні напрямами: 

Стан впровадження Національного механізму взаємодії суб’єктів, які здійснюють заходи у сфері протидії торгівлі людьми, в Україні за презентації роботи БФ «Ксена».

Ідентифікація та координація зусиль суб’єктів у зборі інформації.

Роль  центрів соціальних служб у виконанні планів реабілітації осіб, які постраждали від торгівлі людьми. 

IMG-4b02c3edfdca39abfc20138cecc3a922-VЗа словами директора Хмельницького обласного Центру соціальних служб Тетяни Власюк згідно Закону України «Про протидію торгівлі людьми» стаття17 центри соціальних служб відносяться до закладів допомоги особам, які постраждали від торгівлі людьми для надання соціальних послуг з метою забезпечення реалізації прав передбачених цим Законом. У Хмельницький області 30 особам встановлено статус  особи, яка постраждала від торгівлі людьми. Для інформування населення створено та діють понад 400 інформаційних куточків (у сільських радах, клубах, бібліотеках, школах), які містять матеріали з питань протидії торгівлі людьми. Протягом І півріччя розповсюджено 3264 екземпляри інформаційно-просвітницьких матеріалів щодо запобігання торгівлі людьми.  В данний час на обліку Хмельницького міського центру соціальних служб перебуває троє осіб як такі, що постраждали від торгівлі людьми. Двоє знаходяться під соціальним супроводом Центру.IMG-f836bf76398714fe042a8677df59a9ac-V

 Захід є частиною проекту, що виконується Координатором проектів ОБСЄ в Україні у партнерстві з Міністерством соціальної політики України за підтримки Міністерства міжнародних справ Канади (Embassy of Canada in Ukraine) та Місії США в ОБСЄ.

 

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*