Курс самодопомоги у подоланні стресу Self-Help Plus (SH+).

IMG_2989З 18 листопада 2022 року Деражнянським міським центром надання соціальних послуг за підтримки Ініціативи з захисту прав дитини та розвитку соціальних послуг, Проєкту «Супровід урядових реформ в Україні» (SURGe), який впроваджується Alinea International за підтримки Уряду Канади розпочато груповий курс з подолання стресу за програмою Self-Help Plus ВООЗ. У навчанні беруть участь фахівці із соціальної роботи центру надання соціальних послуг, працівники служби у справах дітей, практичні психологи та соціальні педегоги навчальних закладів громади.

IMG_2991Self-Help Plus (SH+) — це 5-сесійний курс боротьби зі стресом, розроблений Всесвітньою організацією охорони здоров’я (ВООЗ). Він підходить  для  всіх  випадків, коли  є  групи  населення,  що постраждали від вкрай несприятливих умов. Його можна використовувати для подолання психологічного страждання у дорослих, і було доведено, що він запобігає виникненню психічних розладів.

Його інноваційний  формат  дозволяє пройти короткий  тренінг  з  питань самодопомоги з подолання стресу, а потім проводити його  серед груп людей. Курс SH+ є одним із ряду науково-обґрунтованих масштабних психологічних втручань, опублікованих ВООЗ. Заснований він на терапії прийняття та дотримання, одній із форм когнітивно-поведінкової терапії.

Під час 1-ї сесії учасники  дізналися більше про стрес, емоційні бурі та про те, як можна «зачепитися за гачок». Отримали навички допитливого спостереження та заземлення. Надалі учасників заохочують відпрацьовувати нові навички на заняттях та між ними. Оскільки, тільки завдяки багаторазовій практиці основних навичок, люди можуть почати користуватися ними під час стресу.

 

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*